asfasdf ×

NázorObčana.sk

Alexander Rogers: „Okupanti už viac razy pochodovali na Kreščatiku v Kyjeve, ale vždy ich vyhodili. Hlavné nie je proces, ale výsledok“

 Aktuality

Média /hlavné ukrajinské, donbaské a ruské/ pokračujú v komentároch o oslavách Dňa nezávislosti Ukrajiny. Drvivá väčšina z nich si všíma, že počas vojenskej prehliadky po Kreščatiku v Kyjeve pochodovali cudzí vojaci.

31 August
2017 21:24:46

 

Foto: Facebook

Aj známy novinár, politológ a bloger Alexander Rogers upriamil pozornosť čitateľov na to, že v Kyjeve pochodovali vojaci USA a pobaltských štátov. Poukázal na to, že práve tento pochod vyvolal rozpačité a dokonca a dosť nečakané reakcie. Pripomenul, že väčšina ľudí veľmi negatívne reagovala na predvádzanie sa cudzích vojakov na Ukrajine a prízvukovala, že tam nemajú čo robiť. Kritizovali vedenie Ukrajiny, že ich pozvali na vojenskú prehliadku – ako najlepších spojencov a záchrancov Ukrajiny.

Alexander Rogers však poukazuje na to, že reakcie niektorých ruských opozičných „patriotov“ boli skutočne prekvapivé. Tiež tvrdili, že pobaltskí a americkí vojaci na Ukrajine, v Kyjeve, to je hanba, nie však pre súčasné vedenie Ukrajiny, ale... pre Rusko. „Teraz, ako sa zisťuje, vojenská prehliadka za účasti Pobaltov a Američanov je to národná hanba. Nie však  pre Ukrajinu, ako by sa mohli domnievať ľudia s logickým myslením, ale pre Rusko... Plačú, že „americké čižmy sa objavili na cestách v matke ruských miest – Kyjeve...“ Ako by za to mohli Rusi,“ vysvetľuje bloger a pýta sa, či je to až taká veľká tragédia... 

„Veď to už tu bolo a je to tu zasa. Iba v priebehu posledných 100 rokov čižmy interventov pochodovali na Kreščatiku viac razy. V r. 1918 tam pochodovali „soldaten“ kajzerovského Nemecka. V r. 1919 Francúzi pochodovali v Odese. V r. 1942 nemeckí nacisti zasa pochodovali v Kyjeve. Mimochodom, o európskej integrácii Ukrajiny... Veď práve vtedy, 23. augusta 1942, gauleiter Koch vyhlásil, že „Ukrajina sa pripojila k rodine európskych národov“  /viď foto č. 2 – noviny Volyň/. A zasa, takmer v ten istý deň po 75 rokoch gauleiter Walzman opäť vyhlásil, že „Ukrajina sa pripojila k rodine európskych národov“. Pripojila sa k milej rodinke ľudožrútov, ale ako jedlo...“ vysvetľuje novinár.

„Mimochodom, bola tam aj výstava zbraní, na ktorej bol vystavený BUK /ktoré na Ukrajine akože nie sú.../ s inventárnym číslom 311. A náhodou ten s číslom 312, ktorým zostrelili malajzijský Boeing, bol tam voľakde vedľa?.. Ale vrátime sa k našim plačúcim patriotom. Ach, Američania sa prechádzajú na Kreščatiku! A v r. 1942 sa na Kreščatuku prechádzali Nemci. Ale vojna sa neskončila v r. 1942 v Kyjeve, ale v r. 1945 – v Berlíne. Veď svojho času Lžidimitrij a Napoleon dokonca obsadili Moskvu. Pomohlo im to? Hlavné nie je proces, ale výsledok,“ zdôraznil Alexander Rogers v závere svojho komentáru. Dodal, že Ukrajinu, ako to už bolo veľa razy, zasa oslobodia a vyženú okupantov.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(13 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 477x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 229x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 363x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 873x 👤slavo

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,