asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nekúpite si čerpaciu stanicu na Kryme? Vedenie polostrovu predáva tie, ktoré predtým patrili Igorovi Kolomojskému

 Aktuality

Vedenie Republiky Krym mieni predať 5 čerpacích staníc, ktoré predtým patrili známemu ukrajinskému miliardárovi Igorovi Kolomojskému. Ako je známe, v r. 2014 niektoré majetky škandalózneho podnikateľa a politika krymská vláda znárodnila.

04 September
2017 21:05:12

 

Foto: Facebook

Štartovacia cena týchto objektov, ktoré sa budú predávať v aukcii, je o niečo vyššia, ako 107 miliónov rubľov /približne 1,55 milióna eur/. Dané čerpacie stanice sa nachádzajú v rôznych regiónoch Krymu: v hlavnom meste Simferopole, na diaľnici Jalta – Jevpatorija, v obci Amurskoje, na Razdoľnenskej ceste v meste Evpatorija a taktiež v meste Kerč.

V tejto súvislosti niektoré ruské média pripomínajú, prečo na Kryme znárodnili niektoré podniky a majetky ukrajinských oligarchov. Týka sa to hlavne bankárov a finančníkov, ktorí odmietli vyplácať občanom ich peniaze, ktoré mali uložené v týchto bankách. Tieto peniaze previedli na zahraničné účty. Preto krymská vláda znárodnila niektoré majetky ukrajinských oligarchov, časť z nich predala súkromníkom a získané peniaze vrátila občanom, ktorých ukrajinskí oligarchovia fakticky okradli.

Krymskí novinári prízvukujú, že aj peniaze získané z predaja daných 5 čerpacích staníc poslúžia, ako úhrada pre klientov skrachovaných ukrajinských bánk. Pripomínajú, že krymská vláda znárodnila 82 objektov /z toho 32 objektov sú čerpacie stanice/ Igora Kolomojského, ktorý bol majiteľom Privatbanky.

Vedenie Krymu v tomto roku plánuje predať aj ďalšie nehnuteľnosti, ktorých vlastníkom bol Igor Kolomojskij. Mieni v tomto prípade dosiahnuť celkový zisk približne 2 miliardy rubľov /približne 15 miliónov eur/.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 951x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1914x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1242x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1464x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,