asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Celá Ukrajina sa trasie: dnes by sa na územie „Nezáležnej“ mal vrátiť „bláznivý Micho“ Saakašvili

 Aktuality

Dnešný deň v kalendári, okrem ďalších významných výročí a udalostí, má ešte jednu pozoruhodnú príchuť: dnes by sa na územie Ukrajiny mal vrátiť exprezident Gruzínska a exgubernátor Odesy Michail Saakašvili. Celá Ukrajina je v napätí...

10 September
2017 07:56:05

 

Foto: Facebook

Nazdar, Jožo, načo je ti ďalekohľad? Chceš vidieť, kedy na Slovensku bude raj?

Prosím ťa, na to nepotrebuješ ďalekohľad, ale teleskop... Chcem vidieť niečo bližšie, reálnejšie, čo sa odohráva v tejto chvíli. Dnes sa Micho Saakašvili vracia na Ukrajinu.

Jaj, a akú hymnu mu zahrajú pri prekročení hranice – ukrajinskú či gruzínsku?

Neviem, žeby mu zahrali gruzínsku ľudovku Suliko? Je to také neutrálnejšie a tolerantnejšie...

Inak som zvedavý: zbavili ho už všetkých občianstiev, ale tento chlapík veselo cestuje po celom svete a dnes prekročí poľsko-ukrajinskú hranicu. A nezabasnú ho? Nebojí sa?

Keď zabasnú, tak určite nie kvôli chýbajúcemu pasu alebo nejakej pečiatke. Hrozí, že vyvolá na Ukrajine ďalší Majdan. Ale súčasná vláda to určite nechce. Takže bude veľký škandál.

V Gruzínsku ho obviňujú z vlastizrady. A prečo ho zbavili občianstva na Ukrajine?

Oficiálne práve preto, že v ankete neuviedol, že ho v Gruzínsku trestne stíhajú. Ale neoficiálne... Veď vieš. Hrá sa na konkurenta najvyššej ukrajinskej špičky. Jaj-jaj, dostane chlapec po nose. Na Ukrajine je toľko rôznych skupín, ktoré chcú vládnuť! Zúrivo bojujú medzi sebou o moc. Potrebujú, aby sa do toho miešal ešte aj nejaký bláznivý Gruzínec?

Asi dúfa, že ho podporí nejaký „starý ujo“... Veď nemôže len tak, bez podpory, cestovať po celom svete – bez dokladov, bez občianstva. Fakt, je to všetko akési čudné.  

Na svojej facebookovej stránke sľubuje slávnostný návrat. Sám si robí propagáciu, ako reklamná agentúra... Zverejnil záber z filmu „Mad Max. Zbesilá cesta“ a podpísal to: „Krakovec, 10. septembra 2017. Saakašvili sa vracia.“ Ukrajinské média píšu, že by sa na hranici Saakašvili mal oháňať ukrajinským pasom – žiadny iný asi nemá. Ale je oficiálne zbavený ukrajinského občianstva, takže colníci by mu mali vziať pas a zadržať ho.

Bude to zábava. Čítal som, že už včera večer na hranicu malo doraziť 500-600 priaznivcov Saakašviliho. Som zvedavý, koľko ľudí ho dnes bude vítať. Ak vôbec príde...  Na druhej strane – kam pôjde, kde ho ešte potrebujú? Asi nikde.

Ale ukrajinské média píšu, že ho prídu privítať viaceré známe osobnosti súčasnej ukrajinskej politiky, dokonca vraj príde Júlia Timošenková a bývalý predseda Služby bezpečnosti Ukrajiny Valentín Nalivajčenko. Takže asi niekto predsa má s nim nejaké plány...

Ale jeho oponenti tvrdia, že má iba dva varianty: buď ho na Ukrajinu nepustia alebo zabasnú. Hovorca Štátnej pohraničnej služby Oleg Slobodjan vyhlásil, že pohraničníci Saakašviliho na územie Ukrajiny nepustia. Odvolal sa na všeobecné medzinárodné normy: ak hranicu chce prekročiť človek s neplatnými dokladmi, na územie daného štátu ho nepustia. Saakašvilimu odobrali občianstvo a preto na Ukrajine jeho doklady považujú za neplatné. Nemá šancu. Ale veľký škandál na hranicu urobiť môže...

Áno, a zasa sa zviditeľniť, dostať sa na stránky novín a do televízneho spravodajstva. Inak sa pomaly na „hrdinu gruzínskej revolúcie ruží“ zabúda... Sú však aj takí politici na Ukrajine, ktorí by radšej „kauzu Saakašvili“  uzavreli čo najskôr. Napríklad, Oleg Ľahko vyzýva, aby ho zastrelili pri prekročení hranice. Bývalý poradca ministra vnútra Iľja Kiva to potiahol ešte ďalej: vyhlásil, že je ochotný vlastnoručne zastreliť „bláznivého Gruzínca“ Saakašviliho.

Ozaj Kyjev sa poriadne pripravuje na toto stretnutie. Bývalý zástupca generálneho prokurátora Ukrajiny, tiež – aká náhoda! – gruzínsky „žoldnier“ David Sakvarelidze na svojej facebookovej stránke uviedol, že Kyjev vytvoril špeciálny „štáb“ kvôli stretnutiu Saakašviliho na hranice a aj preto samotný prezident Petro Porošenko lietal do Ľvovu, aby sa stretol s gubernátorom tohto regiónu a prediskutoval všetky detaily. Dohodli sa, že urobia všetko, aby nepustili Saakašviliho na územie Ukrajiny. Bude to zaujímavé.  

Samotný Saakašvili si myslí, že Kyjev pripravil 3 scenáre jeho stretnutia. Po prvé, vezmú mu pas, nepustia ho na Ukrajinu a pošlú späť do Poľska. Po druhé, ho môžu zatknúť a neskôr odovzdať do Gruzínska. Po tretie, zorganizujú na hranice škandál, následky ktorého je ťažké predvídať. Ozaj, je ťažké odhadnúť, ako to dopadne. Mal by s tým problém aj Nostradamus.

Všimol som si, že v samotnom Gruzínsku sa mení postoj voči Saakašvilimu. Predtým ho strašne chceli zatknúť, súdiť a poslať ho do väzenia. V ostatnom čase gruzínske vedenie akosi kašle na Saakašviliho. Gruzínsky minister vnútra Georgij Mgebrišvili počas neoficiálneho rozhovoru s novinármi prezradil, že Saakašviliho v Gruzínsku absolútne nepotrebujú a pritom ho porovnal s mužským pohlavným orgánom... Gruzínsky premiér sa tiež vyjadril v podobnom duchu. S čisto gruzínskym temperamentom podčiarkol: „Neposielajte nám sem tohto zasrana, nech z neho bude bezdomovec!..“

Nuž, podľa všetkého „bláznivý Micho“ má poslednú šancu, ktorú sa snaží využiť. Potrebuje škandál, hluk, výbuch, aby si ho zasa niekto všimol – aj verejnosť, aj sponzori. Na jednej strane veľa šancí nemá – je to už „staré ojazdené auto“, ktoré nik nepotrebuje a radšej sa ho zbaví. Ale na druhej strane... Je v zúfalej situácii. Veď aj maličký psík, ktorého zaženú do kútu, dokáže zaútočiť a pohryznúť. Keď sa ten psík dostane do zúfalej situácie, môže byť nebezpečný. A „bláznivý Micho“ sa už dostal do zúfalej situácie. Som zvedavý, čo vyvedie...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2643x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3654x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 3249x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3891x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,