asfasdf ×

NázorObčana.sk

Petro Porošenko na Jaltskej konferencii v Kyjeve zasa prisľúbil návrat Krymu do zostavy Ukrajiny a vyhlásil, že je prezidentom mieru

 Aktuality

Hlava ukrajinského štátu Petro Porošenko na Jaltskej konferencii, ktorá sa však z pochopiteľných dôvodov nekonala v Jalte, ale v Kyjeve, zasa prisľúbil návrat Krymu do zostavy Ukrajiny v priebehu roka a vyhlásil: „Som prezident mieru!“

17 September
2017 21:11:19

Foto: Screenshot YouTube

„Na našom stretnutí v New Yorku s vysokými predstaviteľmi vlády Spojených štátov, dúfam, nepôjde iba o obranných zbraniach, aj keď by sa tým výrazne zvýšila naša spoločná obrana. Nechceme na nikoho útočiť, je to pre našu obranu,“ podčiarkol ukrajinský prezident pripomínajúc, že onedlho odletí na návštevu USA.

Prízvukoval, že partneri Ukrajiny v Európe a v Spojených štátoch podporujú nasadenie  mierovej misie na celom území Donbasu. Napriek tomu zdôraznil, že chce mier: „Som prezident mieru, chceme mier,“ povedal. Pripomenul: „Ešte prednedávnom Ukrajina balansovala medzi chaosom a neistotou, ale teraz, vďaka odporu Ukrajincov voči ruskej  agresie na Kryme a Donbase, sa situácia zmenila,“ dodal Petro Porošenko.

Prisľúbil /zasa/, že Ukrajina si na budúci rok vráti Krym: „Uvidíme sa v Jalte budúci rok. Otvoríme si fľašu krymského vína. Nie sme bez šance. Všetko, čo nás nezničí, to nás naopak posilni. Táto Nietzscheho fráza celkom dobre  odráža to, čo sa v súčasnosti deje v geopolitike. Žijeme v novom svete,“ pripomenul ukrajinský prezident.

Petro Porošenko dôrazne prízvukoval, že Ukrajina bude aj naďalej pohybovať smerom k plnému členstvu v Európskej únii a NATO. „Myslím si, že historické miesto Ukrajiny je v rodine zjednotenej Európy a západnej transatlantickej aliancie. Naším poslaním je chrániť východné hranice Európskej civilizácie a prispievať k európskej a globálnej bezpečnosti a byť motorom kontinentálneho hospodárstva“, zdôraznil Petro Porošenko.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1856x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2728x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2485x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3101x 👤slavo
,