asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Kalmus a Lorenz, kosáky a kladivá alebo prečo „umelci“ ničia umelecké diela a pomníky

 Aktuality

...A nech mi odpustia nepriatelia SMERu, ale súhlasím s členom tejto strany Ľubošom Blahom: umelci, ktorí nevedia vytvoriť žiadne svoje skutočné dielo, vždy ničia cudzie. A len tak mimochodom, nie som ani členom, ani sympatizantom žiadnej strany...

17 September
2017 21:17:47

 

Foto: Facebook

Nazdar, Jožo, čo hovoríš na tých „umelcov“ Kalmusa a Lorenza? Čo sú to za „tvorcovia“, ktorí nerobia nič iné, ale iba ničia cudzie diela a pomníky?

Ale ako? To si nepochopil? Veď bojujú proti komunizmu, uskutočňujú dekomunizáciu.

Tak toto robia na Ukrajine. To už sme na tom tak zle, že sme klesli na úroveň Kyjevu?!..

Celý národ určite nie, ale jednotliví „umelci“, zdá sa, že áno. Podľa mňa, nie je to žiadna politika, ale obyčajný debilizmus a vandalizmus. Títo chlapci sú zrelí na psychiatriu.

Ale veď si sám povedal, že bojujú proti komunizmu. Len majú iné metódy...

Vandalizmus a výtržníctvo to sú metódy politického boja? Podľa mňa, sú to recidivisti a vagabundi – nič iné. Veď videl si videá, čo robili a ako? Vyzerajú ako šialenci. Prepáč, normálny človek takto vyzerať nemôže. Dupľom, normálny človek tak nemôže konať.

Ale veď aj v Poľsku je dekomunizácia, bojujú proti symbolom komunizmu, búrajú pomníky, náhrobné kamene, likvidujú hroby padlých vojakov Červenej armády... A to nie je žiaden Kyjev – to sú naši kamaráti z civilizovanej Európskej únie, z hrdej V4.

No a čo, že Poľsko to nie je Ukrajina? Ale keď sa v niečom Varšava správa, ako Kyjev – máme aj my robiť somariny? Civilizovaní ľudia, ale správajú sa, ako teroristi z Islamského štátu v Sýrii a Iraku, ktorí tam tiež búrajú pomníky a historické stavby. Nie je to rovnaké?  

Ale veď je to iné. Kalmus a Lorenz bojujú proti komunistickým symbolom, chcú vymazať z našej pamäti a z našich ulíc všetky náznaky totalitného obdobia.

A čo s tým majú padlí vojaci, ktorí zomreli práve preto, aby sme boli slobodní a aby našich predkov všetkých nepovraždili? Tí vojaci sem exportovali komunizmus? Snívali iba o tom, ako u nás nastoliť vládu komunistických pohlavárov? Chceli oslobodiť Európu, chceli oslobodiť nás. Za to položili svoje životy, nechali po sebe vdovy a siroty – kvôli nám! Za čo ich chceme odsudzovať, prečo musíme ničiť pomníky venované ich pamiatke? Prečo by sme z našej pamäti mali vymazať ich hrdinské činy a obete? V čom je ich vina? Alebo časy sa zmenili a chameleónsky konáme inak? Tak to povedz tým chlapom, ktorí ležia na Slavíne!..    

Prečo sa jeduješ? Tiež nie som nadšený tým, keď ničia pomníky a hroby. Len sa snažím vysvetliť, čo chcel ten Kalmus a Lorenz, proti čomu bojujú a prečo to urobili.

Pretože sú somári. Sú duševne chorí. Žiaden rozumný človek nebude ničiť pomníky padlým – dupľom, keď zomreli preto, aby sme žili. A tieto hry so symbolmi to je agenda pre debilov. Pamätáš sa na ten rozruch ohľadom francúzskeho časopisu Charlie Hebdo? Všetci sa rozdelili na „Ja som Charlie“ a „Ja nie som Charlie“. Tak nie som Charlie a nie som Kalmus a Lorenz.

Ale veď títo dvaja nebojujú konkrétne proti padlým vojakom, ale proti symbolom komunizmu. Veď po príchode Červenej armády u nás nastolili socializmus, tisíce ľudí poslali do basy, niektorých aj zavraždili. Mnohých vyhodili z práce, bola nesloboda, cenzúra. A to všetko symbolizujú kosáky a kladivá. Proti týmto symbolom bojujú.

A zasa – bojujú proti symbolom! A čo s tým majú pamätníky padlým vojakom? Chcú zakázať komunizmus a vymazať aj spomienky na komunizmus – aj keď tu ani blízko nebol, ani tým komunizmom tu nezapáchalo... To, že partagenosse hlásali komunizmus – je to jedno, ale robili iné... Nemecký nacionálsocializmus hlásal rasovú nenávisť a likvidáciu „podradných“ národov. Nič také komunizmus nehlása. Inak by treba bolo postrieľať všetkých komunistov v parlamentoch viacerých európskych krajín. Iná vec, čo ti „prvotnopospolní“ komunisti pred rokmi napáchali. Ale kvôli tomu treba ničiť hroby a pomníky? Tak pozabíjajme všetkých moslimov: pozri sa, čo sa deje po celom svete. Sú tu milióny moslimských teroristov! Môže za to moslimská viera, že ju „umelci“ prekrútili? A nepozabíjajme zároveň aj kresťanov? Koľko miliónov ľudí kresťania pozabíjali, popálili na „ohníkoch“ na všetkých kontinentoch – a iba za to, že boli to ľudia inej viery alebo ich jednoducho ohovorili? Tak treba zakázať aj kresťanskú vieru? Desiatky miliónov obetí nepostačili? Žiadni komunisti nespáchali toľko vrážd, koľko poctiví mierumilovní kresťania – ani stotinu percenta! Tak prečo Kalmus a Lorenz nebúrajú kostoly, kríže a sochy svätých? Kde sú tí „umelci“ a spravodlivosť?.. 

Neviem-neviem, keď takto budeš rozprávať, označia ťa za komunistu...

Prosím ťa, nepoznáš ma? Veď čo sme za ľudia? Trochu rozumu, trochu rozvážnosti, trochu logiky – prečo nepoužívame mozog, ale niečo iné? Prečo nepovieme normálne, jednoducho: debili ničia pomníky – žiadne symboly, žiadne výhovorky. Veď nazvať ich umelcami – to by bola nadávka... Asi nie sú takí somári Španieli, Portugalčania a niektorí iní. Ponechali všetky pomníky – feudálom, tyranom, kapitalistom, socialistom, komunistom, humanistom a zloduchom. Nič nezbúrali – zostalo aspoň niečo pre budúce generácie. A naši potomkovia budú asi múdrejší od nás, tí budú vedieť, čo je dobré a čo je zle. A tí Portugalčania a Španieli budú aspoň niečo vedieť o svojej histórii. A u nás Kalmus a Lorenz zničia všetky pomníky – a aj našu pamäť. Ja by som ich poslal do... Nie som Charlie. Nie som Kalmus a Lorenz...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(19 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2643x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3654x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 3249x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3891x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,