asfasdf ×

NázorObčana.sk

Aféra storočia alebo Ukrajina má „pensylvánske“ uhlie z Novorosijska

 Aktuality

Na Ukrajine v odeskom prístave nedávno s chlebom a soľou vítali prvú partiu amerického uhlia z Pensylvánie, čo sa zapíše do nových dejín Ukrajiny. Ako sa to bude vysvetľovať, jasné nie je. Všetko závisí od tých, ktorí budú v danom momente pri moci.

24 September
2017 19:06:41

 

Foto: Facebook

Podľa ukrajinského politológa Michaila Pohrebinského to je to, na čo ľudia budú spomínať, čo budú analyzovať minimálne pol storočia. Vraj ide o odkrytú absurditu, pretože uhlie v Donbase je, lenže snahu zarobiť na uhlí má Kyjev väčšiu, ako úsilie šetriť štátny rozpočet. „Dvojnásobne lacnejšie uhlie sa dá kúpiť 20 km od línie dotyku, my však separatistom nedáme nič, pretože sú to banditi. Nech vládnu naši banditi,“ ohlásila Pohrebinského pozíciu televízia Ukralajf.“

Teraz sa treba venovať zrade zo strany zámorských kolegov, ktorí na lodi Ocean Ambitious priviezli s Pensylvánie uhlie pre Ukrajinu za nadoblačné ceny – 113 USD za tonu. LĽR čierne zlato predáva po 60 USD za tonu. 

Po odplávaní sa táto loď nevydala za uhlím na cestu do USA, ale do prístavu Novorosijsk. Žiada sa položiť jednoduchú otázku, a načo sem prišiel, po takom „vlasteneckom“ vykladaní na Ukrajine za sprievodu hymny?

Odpoveď je až príliš jednoduchá, experti neraz vyhlasovali, že prezident Porošenko a jeho stúpenci majú nastrčené firmu, ktoré nakupujú uhlie v Donbase, potom ho presúvajú do Ruska a predávajú Ukrajine, ako americké alebo z nejakého iného štátu. Samozrejme, že už za vyššie ceny.

Kto sa chce presvedčiť, že „pensylvánske“ uhlie sa nebude nakladať v USA, stačí aby sa s dôverou obrátil na internet, ktorý mu poskytne akúkoľvek informáciu o lodi, o jej trase... Veď pre hlu..čikov stačí raz priviezť uhlie z Pensylvánie a potom im je dobré aj to donbaské, po americky sa tváriace.

Škoda len, že hlu..páčikom nedochádza, že nákup uhlia „z tejto Ameriky“ vyprovokoval zatváranie baní na Ukrajine, o čom hovoria tamojší baníci. Tí tvrdia, že situácia je natoľko žalostná, že v zime budú zatvorené aj štátne bane.

Zdroj: https://nahnews.org/996525-afera-veka-ili-chto-voidet-v-uchebniki-po-istorii-pensilvanskii-ugol-dlya-ukrainy-vozyat-iz-novorossiiska

Podľa nahnews.org, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 440x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 210x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 274x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 867x 👤slavo

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,