asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinský súd zbavil viny bývalého prezidenta Viktora Janukoviča: žiadna vlastizrada, žiadne rozkrádania štátneho majetku - Janukovič je nevinný

 Aktuality

Ukrajinský súd vyniesol verdikt: bývalý prezident Viktor Janukovič je nevinný. Pre väčšinu obyvateľov krajiny toto rozhodnutie pripomínalo výbuch bomby: fakticky všetci boli presvedčení, že rozhodnutie súdu bude úplne opačné.

01 Október
2017 21:09:04

 

Foto: Facebook

Exprezidenta obviňovali z vlastizrady, separatizmu, rozkrádania štátneho majetku, streľby na demonštrantov na Majdane a z iných hriechov. Súd tieto všetko obvinenia zmietol zo stola. Hlavným dôvodom obvinenia z vlastizrady bol Janukovičov list Putinovi 1. marca 2014, v ktorom ho žiadal o pomoc.

„Žiadne výzvy na zmenu hraníc štátu a zvrhnutie jej ústavného zriadenia ani v tomto liste, ani v rozhovoroch pre média, ani vo vystúpeniach Janukoviča neboli,“ konštatoval sudca Obolonského okresného súdu mesta Kyjev Vladislav Devjatko. Viacerí ukrajinskí média a analytici prízvukujú, že to však ešte asi nie je koniec. Mnohí tvrdia, že členovia súdu za toto svoje „prekvapivé“ rozhodnutie budú potrestaní.

„Nebudem prekvapený, ak expertov, ktorí posudzovali celú záležitosť, ale aj samotných sudcov onedlho budú súdiť,“ povedal pre média exposlanec Najvyššej rady Vladimír Olejnik. Podčiarkol, že súd na Janukovičom bolo obyčajné divadielko, výsledok ktorého všetci poznali vopred, ale... voľačo išlo inak... Olejnik sa domnieva, že vedenie krajiny toto len tak nenechá a urobí všetko, aby rozhodnutie súdu bolo zrušené a vyvolá nový súdny proces.

„Hľadali bohatstva, ktoré údajne nakradol Janukovič – nenašli nič. Pretože nič také nebolo. Bol to politický proces – vedeli to všetci. A s tým „slávnym“ listom – bola to obyčajná fraška. Hociktorý človek, ktorý by si ten list prečítal, aj keby nemal skúsenosti z lingvistiky, by si hneď všimol, že žiadne protištátne výzvy v tomto liste neboli. Všetko to bola fraška,“ tvrdí bývalý poslanec Vladimír Olejnik.

„A potom je tu veľmi dôležitý moment. Aký štatút mal Janukoviuč v marci 2014 – ešte bol prezident alebo už nebol? Ak ho Kyjev chce súdiť, ako prezidenta, ktorý písal inému prezidentovi, tak potom Porošenko je zločinec, veď už vo februári jeho komando vyhlásilo, že prevzalo moc v krajine a že Janukovič už nie je prezident. Tak potom treba súdiť Porošenka. Ale ak v tom čase Janukovič už nebol prezident, tak, ako súkromná osoba, mohol písať komu len chce. Takže v každom prípade tento súdny proces je to fraška a je to protizákonné. Šou sa nevydarilo, ale určite bude pokračovať: súčasné vedenie tieto výsledky neuspokoja. Takže šou ešte bude pokračovať,“ zdôraznil Vladimír Olejnik.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(26 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1034x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2016x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1299x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1522x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,