asfasdf ×

NázorObčana.sk

Poľský portál Biznes Alert: minister energetiky Krzysztof Tchórzewski potvrdil, že uhlie z Donbasu začali dodávať do Poľska

 Aktuality

Poľský minister energetiky Krzysztof Tchórzewski potvrdil, že uhlie z Donbasu začali dodávať do Poľska. Ide o dodávky antracitu z územia Doneckej ľudovej republiky. Informoval o tom poľský portál Biznes Alert.

05 Október
2017 19:35:59

 

Foto: Screenshot Biznes Alert

Poľský minister energetiky Krzysztof Tchórzewski potvrdil, že z Donbasu do Poľska dopravili prvú dodávku antracitu – 11 tisíc ton. Túto informáciu zverejnil taktiež aj poľský Dziennik Gazeta Prawna.

Túto novinku s nevôľou komentoval minister energetiky Ukrajiny Igor Nasalik, ktorý práve bol na pracovnej návšteve Poľska: „Ukrajina kupuje uhlie od USA a afrických štátov, a Poľsko nakupuje uhlie od okupovaných teritórií Donbasu.“ Niektoré poľské média uviedli domnienku istých domácich expertov, ktorí predpokladajú, že donecké uhlie sa dostáva do Poľska poloilegálnym spôsobom vďaka ruským dokladom na tieto komodity.

Niektoré ukrajinské média zverejnili aj ďalšie domnienky: údajne uhlie z donbaských baní dodávajú do Turecka cez územie Ruska. Túto domnienku potvrdil aj ukrajinský minister energetiky Igor Nasalik, ktorý prízvukoval, že práve dodávky doneckého uhlia do Turecka sú najnepríjemnejším problémom Ukrajiny.  

Ukrajinské média pripomínajú, že drvivú väčšinu uhlia ukrajinské teplárne dostávajú z Ruska. V prvom polroku tohto roka ukrajinské teplárne dostali 1 435 000 ton uhlia z Ruska, 190 tisíc ton z Juhoafrickej republiky a 119 ton z Poľska. Rusko je v súčasnosti bezkonkurenčne najväčším dodávateľom uhlia do Ukrajiny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1051x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2039x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1315x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1539x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,