asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajincom úplne zakážu cestovať do Ruska. Návrh zákona o „dočasnom obmedzení cestovania do krajiny – agresora“ už podali do Najvyššej rady Ukrajiny

 Aktuality

Kyjev sa rozhodol úplne „odstrihnúť“ od susedného Ruska. Zaviedol viaceré zákazy a obmedzenia komunikácie s východným susedom a v súčasnosti pripravuje skutočne neordinárne opatrenie – úplný zákaz cestovania do susednej krajiny.

10 Október
2017 18:50:56

 

Foto: Facebook

V Najvyššej rade Ukrajiny zaregistrovali návrh o „dočasnom obmedzení práva Ukrajincov na cestovanie do Ruska“. Autormi tohto návrhu zákona číslo 7187 sú dvaja členovia parlamentnej frakcie Bloku Petra Porošenka – Andrej Nemirovskij a Andrej Šiňkovič a taktiež nezávislý poslanec Andrej Denisenko.  

Ukrajinské média živo komentujú tento najnovší návrh zákona „troch Andrejov“, pričom väčšina novinárov – dokonca aj provládnych – sa domnieva, že  tento návrh zákona, okrem toho, že zaváňa porušovaním ľudských práv, môže mimoriadne skomplikovať život stovkám tisíc Ukrajincov, ktorí cestujú za prácou do Ruska.

Ukrajinská televízna stanica 112 Ukrajina, jedna z najpopulárnejších v krajine, podotkla, že tento návrh zákona pripravili právnici Služby bezpečnosti Ukrajiny, ale samotný návrh do parlamentu podali poslanci, pretože, podľa ukrajinských zákonov, Služba bezpečnosti Ukrajiny nemá právo podávať návrhy zákonov.

V súlade s týmto návrhom cestovať do Ruska by úplne mali zakázať ukrajinským politikom, úradníkom, zástupcom samospráv, verejným činiteľom a pod. Ukrajinské média prízvukujú, že návrh zákona je taký „hmlistý“, že týmto zákonom dá sa zabrániť cestovaniu fakticky všetkým kategóriám občanov – teda všetkým obyvateľom Ukrajiny.

Túto iniciatívu vysvetľujú tým, že Ukrajinci masovo utekajú z krajiny: čiastočne na Západ, ale hromadne – na Východ, práve do Ruska. Mnohí cestujú za prácou, ale značná ich časť odchádza navždy. Ukrajinskí novinári komentujú snahu Kyjevu zastaviť útek pracovnej sily na západ a východ, samozrejme, predovšetkým do Ruska.  

Na ukrajinských sociálnych sieťach došlo k skutočnému výbuchu. Samozrejme, niektorí  patrioti pozitívne hodnotia najnovšie iniciatívy „troch Andrejov“ a vítajú prerušenie úplne všetkých vzťahov s „krajinou – agresorom“, ale drvivá väčšina Ukrajincov poukazuje na nedemokratickosť návrhu zákona, porušovanie ľudských práv a zbavenie mnohých obyvateľov krajiny poslednej možnosti zarobiť si na živobytie.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

67 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

25 rokov Slovenska: Ako sa nám žilo v čase vzniku Slovenskej republiky a ako sa nám žije dnes? Ceny, mzdy a iné záležitosti

 

Prvého januára 2018 oslávilo Slovensko 25 rokov od svojho vzniku. Uplynulé štvrťstoročie nám prinieslo...

📅09.01.2018 1 732x 👤eugenius

Ukrajinský analytik Alexej Kušč: „V súčasnosti netreba myslieť na to, čo sme mali do roku 2013, ale na to, čo v krajine zostane po r. 2020“

 

Na začiatku roka mnohí ukrajinskí analytici porovnávajú, čo sa v krajine zmenilo po r. 2013 /pred začia...

📅09.01.2018 0 746x 👤eugenius

Ukrajinský analytik Vjačeslav Čečilo: „Súčasná Ukrajina mínus internet je to niečo oveľa horšie, ako bývalý Sovietsky zväz“

 

„Zdá sa, že sme si vzali všetko to najhoršie, čo bolo v Sovietskom zväze. A iba technologický progres...

📅08.01.2018 0 807x 👤eugenius

Branislav Fábry: 25 rokov samostatnej SR: oligarchizácia a „prichvatizácia“?

 

Na začiatku roku 2018 oslavovala SR 25 rokov svojej samostatnej existencie. Pri tejto príležitosti sme sa s...

📅08.01.2018 0 975x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,