asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajincom úplne zakážu cestovať do Ruska. Návrh zákona o „dočasnom obmedzení cestovania do krajiny – agresora“ už podali do Najvyššej rady Ukrajiny

 Aktuality

Kyjev sa rozhodol úplne „odstrihnúť“ od susedného Ruska. Zaviedol viaceré zákazy a obmedzenia komunikácie s východným susedom a v súčasnosti pripravuje skutočne neordinárne opatrenie – úplný zákaz cestovania do susednej krajiny.

10 Október
2017 18:50:56

 

Foto: Facebook

V Najvyššej rade Ukrajiny zaregistrovali návrh o „dočasnom obmedzení práva Ukrajincov na cestovanie do Ruska“. Autormi tohto návrhu zákona číslo 7187 sú dvaja členovia parlamentnej frakcie Bloku Petra Porošenka – Andrej Nemirovskij a Andrej Šiňkovič a taktiež nezávislý poslanec Andrej Denisenko.  

Ukrajinské média živo komentujú tento najnovší návrh zákona „troch Andrejov“, pričom väčšina novinárov – dokonca aj provládnych – sa domnieva, že  tento návrh zákona, okrem toho, že zaváňa porušovaním ľudských práv, môže mimoriadne skomplikovať život stovkám tisíc Ukrajincov, ktorí cestujú za prácou do Ruska.

Ukrajinská televízna stanica 112 Ukrajina, jedna z najpopulárnejších v krajine, podotkla, že tento návrh zákona pripravili právnici Služby bezpečnosti Ukrajiny, ale samotný návrh do parlamentu podali poslanci, pretože, podľa ukrajinských zákonov, Služba bezpečnosti Ukrajiny nemá právo podávať návrhy zákonov.

V súlade s týmto návrhom cestovať do Ruska by úplne mali zakázať ukrajinským politikom, úradníkom, zástupcom samospráv, verejným činiteľom a pod. Ukrajinské média prízvukujú, že návrh zákona je taký „hmlistý“, že týmto zákonom dá sa zabrániť cestovaniu fakticky všetkým kategóriám občanov – teda všetkým obyvateľom Ukrajiny.

Túto iniciatívu vysvetľujú tým, že Ukrajinci masovo utekajú z krajiny: čiastočne na Západ, ale hromadne – na Východ, práve do Ruska. Mnohí cestujú za prácou, ale značná ich časť odchádza navždy. Ukrajinskí novinári komentujú snahu Kyjevu zastaviť útek pracovnej sily na západ a východ, samozrejme, predovšetkým do Ruska.  

Na ukrajinských sociálnych sieťach došlo k skutočnému výbuchu. Samozrejme, niektorí  patrioti pozitívne hodnotia najnovšie iniciatívy „troch Andrejov“ a vítajú prerušenie úplne všetkých vzťahov s „krajinou – agresorom“, ale drvivá väčšina Ukrajincov poukazuje na nedemokratickosť návrhu zákona, porušovanie ľudských práv a zbavenie mnohých obyvateľov krajiny poslednej možnosti zarobiť si na živobytie.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

67 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1511x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2221x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2101x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 2570x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,