asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. MichoMajdan – diaľnica do slepej uličky Ukrajiny

 Aktuality

A je to zasa tu. Ukrajinou otriasa nový Majdan s prívlastkom Micho. Chudáci Ukrajinci: máloktorý národ tak dokázali zmanipulovať, zmagoriť a s piesňami a tancami hnať na okraj priepasti. Za vodcu si zvolili nového Stalina – Micha Saakašviliho...

21 Október
2017 18:38:46

 

Foto: Facebook

Nazdar, Jožo. Čo hovoríš? Na Ukrajine to zasa vrie. Majú novú zábavu – MichoMajdan.

Fakt nerozumiem. Ukrajincom nepostačil prvý krvavý Majdan, tak teraz sa vrhli do druhého – gruzínskeho? Až tak im šibe, sú tak dezorientovaní a zmagorení, že si za vodcu zvolili toho trápneho hysterického gruzínskeho exílanta Micha? Väčšieho debila si už nemohli nájsť?

Brate, som takmer za každú srandu. Ale si Ukrajinci myslia, že ten Saakašvili je ich Spasiteľ? Úplne stratili rozum? Nevidia, kto to je? Odrazu oslepli a ohluchli?..

Asi áno. Jediné, čo ešte ako tak živí optimizmus, je to, že zatiaľ „majdanutí“ úradujú iba v Kyjeve a celý zvyšok Ukrajiny žije aj naďalej po starom. Majdan 2014 predsa ako tak zachvátil takmer celú Ukrajinu. A teraz cirkusanti skáču iba v Kyjeve. Ostatní sa iba prizerajú a čakajú na to, čím sa táto fraška skončí. Možno to všetko tak aj zostane iba v Kyjeve.

To by ti asi ani Nostradamus nepovedal... Pamätáš sa, že sme o tom debatovali pred 3 rokmi, keď vypukol prvý Majdan, a ty si hovoril, že bude aj druhý a asi zvíťazia ešte väčší tupci, ako ti, ktorí zorganizovali prvý Majdan? A že možno voľakedy na Ukrajine zvíťazia aj tí múdrejší, ale to bude oveľa neskôr? Zdá sa, že sa ten scenár napĺňa...

Vyzerá to tak, ale tebou spomínaný Nostradamus by asi nepovedal, kedy tam konečne zvíťazia aj tí múdrejší. Stále sa obávam, že to ešte potrvá. Koľko Majdanov ešte potrebujú?

Neviem, kamarát, ale stále mám taký dojem, že aj prvý Majdan, aj tento súčasný zorganizovala akási skúsená ruka zvonka. Stále všetko napreduje podľa toho istého scenáru: organizujú sa nejaké skupinky nespokojných, prichádzajú nejaké financie, demonštrantom prinášajú jedlo, potom sa ako zo vzduchu objavujú zbrane a začína sa mela. A kým štátny prevrat, ku ktorému dôjde hoci aj v africkom štáte, odsudzuje „celé progresívne ľudstvo“, všetky majdany na Ukrajine vrelo podporuje to isté „ľudstvo“.

Nuž, brate, ako vo svojej básničke pásal Majakovskij, ak na oblohe niekto zažíha hviezdy, znamená to, že to niekto potrebuje... Ak niekto organizuje majdany, znamená to, že to niekto potrebuje. Je to jednoduché: Porošenko nesplnil očakávania „šéfov“, tak zorganizovali nový Majdan, aby tam nasadili lepšieho „konateľa“. Ak bude treba – zorganizujú aj ďalší Majdan.  

No vidíš, aj ja mám podobný pocit. Sedliacki rozum nepustí: niekto sa stále snaží nasadiť v Kyjeve marionetky, ktoré budú poslúchať Brusel či Washington. Aspoň z tohto tých chudákov – Rusov sa nedá obviniť, že ruskí hakeri organizujú prevraty v Kyjeve: stále tam buntošia ľudia, ktorí považujú Rusko za nepriateľa.

Nuž, je to tragédia Rusov a Ukrajincov, ktorí sú vlastne, chce to niekto uznať alebo nie, bratské národy. A vieme, že v rodine aj medzi príbuznými dochádza k hádkam. Horšie je to, že tie hádky vyvoláva niekto zvonka. A to sa týka aj nás. Hocijako, ale všetci sme Slovania. Je to smutné, že sa nás dokážu takto rozhádať. Je tu nás nejakých 300 miliónov Slovanov a všetci sme rozhádaní a rozdelení. A nezmúdreli sme ani počas ostatných pár tisíc rokov.

Samozrejme, potom sa nami ľahko manipuluje. A skús to povedať niekde v stanovom tábore v Kyjeve, že sme slovanskí bratia, že máme zmúdrieť a držať spolu. V najlepšom ťa iba zmlátia... A keď povieš zopár kritických slov na margo ich najnovšieho Spasiteľa – malého Stalina – Saakašviliho, tak možno ti poriadne rozbijú papuľu.  

Nuž, tu im vôbec nerozumiem. Nevidia, že je to papaláš, klamár, hysterik a provokatér? Preboha, čo ten gruzínsky zbeh má spoločné s Ukrajinou, s jej ľudom, ktorý, ako tvrdí, chce zachrániť?! Ukrajinský ľud by bolo treba zachrániť pred nim. Bude horší, ako Stalin, ak sa dostane k moci. Sú tí Ukrajinci slepí? Ten Stalin aspoň veril na nejaké ideály, ale Micho pozná iba jediného boha – jeho veličenstvo Dolár. Pán Boh chráň žovtoblakitnú Ukrajinu...

No nič, meteorológovia hlásia ochladenie. Nejako by sa to malo zvrtnúť: tí demonštranti nebudú tvrdnúť celé týždne, keď udrú mrazy. Takže malo by to k niečomu dospieť.  

Veď uvidíme. Ale zatiaľ nejaké optimistické finále nevidím. Buď Porošenko potichu zmizne a skončí sa to pokojným riadeným štátnym prevratom, alebo bude menšia mela – väčšiu asi Ukrajinci nepotrebujú: postačí im prvý Majdan a občianska vojna na Donbase. Tie horšie scenáre ani nechcem spomínať – to by som ani nepriateľovi nedoprial. Ale, bohužiaľ, to, čo sa teraz deje na Ukrajine, je to doslova diaľnica do slepej uličky. Dokážu to Ukrajinci otočiť?..

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 987x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1953x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1256x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius
,