asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Kyjeve začali „kradnúť“ ľudí Micha Saakašviliho: neznámi ľudia odvliekli šéfa jeho ochranky, zmizol jeho vodič a gruzínsky plukovník

 Aktuality

Včerajší pomerne pokojný deň MichoMajdanu v Kyjeve sa akosi čudne zvrtol a jeden za druhým začali miznúť ľudia z okolia Veľkého vodcu Micha. Ako prvý sa stratil /presnejšie, ho „ukradli“/ šéf osobnej ochranky Michaila Saakašviliho.

22 Október
2017 09:19:31

 

Foto: Facebook

Veľký Micho a šéf strany „Ruch nových síl“ napísal na svojej facebookovej stránke: „O 15. hodine 8 ozbrojených ľudí zajali môjho bývalého šéfa osobnej ochranky Georgija Rubašviliho, keď so svojou priateľkou vychádzal z kaviarne. Žije v Kyjeve, oficiálne má trvalý pobyt a nemá zbrane,“ prízvukoval Saakašvili.

Zistilo sa, že bol to iba prvý prípad a začali miznúť aj ďalší jeho ľudia. Onedlho zasa na Facebooku informoval, že zmizli ďalší dvaja ľudia: jeho bývalý vodič Michail Abzianidze a jeho kamarát, gruzínsky plukovník, aktívny účastník vojny na Donbase a inštruktor ukrajinskej Národnej gardy David Makišvili. Jednoducho sa stratili a neozývajú sa... Zatiaľ nie je jasné, čo sa stalo a kde sú títo ľudia.

O zábavu mali postarané aj kyjevskí policajti: zatkli muža, ktorý pred budovu parlamentu chcel doniesť zbrane: snajperskú pušku, pištoľ a nôž. V okolí metra Akademické mestečko šéf hnutia OUN Nikolaj Kochanivskij sa dostal do slovnej hádky s neznámym človekom. Líder ukrajinského neofašistického hnutia nenašiel si lepší spôsob vyriešiť tento spor a začal do neznámeho muža páliť z pištole. Našťastie to bola pištoľ s gumovými guľkami a oponent utrpel iba menšie zranenia. Oboch účastníkov konfliktu zatkla polícia.  

Medzitým menší rozruch nastal aj v radoch demonštrantov pred budovou parlamentu. Rozhodli sa vytvoriť dva stanové tábory – civilný a vojenský. Do vojenského budú mať vstup iba osoby s príslušným povolením. Ako informoval poslanec Jegor Sobolev, urobia tak z dôvodu zabezpečenia bezpečnosti protestujúcich.

Včera cez deň pred budovou parlamentu, podľa ukrajinských médií, zostávalo približne 200 ľudí. Všetci čakali na dnešný deň: Veľký Micho vyhlásil, že dnes sa na práve poludnie bude konať nový masový míting pred budovou ukrajinského parlamentu. Míting bude mať „symbolický“ názov – „Ukrajina proti Porošenkovi“.

Včera večer protestujúci zvolali schôdzu a vyhlásili prezidentovi Porošenkovi 5-dňové ultimátum. Niektorí účastníci akcie pre novinárov povedali, že Porošenko by si mal pamätať na scenár prvého Majdanu v r. 2014 a čím sa to skončilo a navyše by si nemal zabúdať na to, ako dopadol rumunský prezident Nicolae Ceaușescu...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1035x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 669x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1076x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1216x 👤slavo

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,