asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Kyjeve začali „kradnúť“ ľudí Micha Saakašviliho: neznámi ľudia odvliekli šéfa jeho ochranky, zmizol jeho vodič a gruzínsky plukovník

 Aktuality

Včerajší pomerne pokojný deň MichoMajdanu v Kyjeve sa akosi čudne zvrtol a jeden za druhým začali miznúť ľudia z okolia Veľkého vodcu Micha. Ako prvý sa stratil /presnejšie, ho „ukradli“/ šéf osobnej ochranky Michaila Saakašviliho.

22 Október
2017 09:19:31

 

Foto: Facebook

Veľký Micho a šéf strany „Ruch nových síl“ napísal na svojej facebookovej stránke: „O 15. hodine 8 ozbrojených ľudí zajali môjho bývalého šéfa osobnej ochranky Georgija Rubašviliho, keď so svojou priateľkou vychádzal z kaviarne. Žije v Kyjeve, oficiálne má trvalý pobyt a nemá zbrane,“ prízvukoval Saakašvili.

Zistilo sa, že bol to iba prvý prípad a začali miznúť aj ďalší jeho ľudia. Onedlho zasa na Facebooku informoval, že zmizli ďalší dvaja ľudia: jeho bývalý vodič Michail Abzianidze a jeho kamarát, gruzínsky plukovník, aktívny účastník vojny na Donbase a inštruktor ukrajinskej Národnej gardy David Makišvili. Jednoducho sa stratili a neozývajú sa... Zatiaľ nie je jasné, čo sa stalo a kde sú títo ľudia.

O zábavu mali postarané aj kyjevskí policajti: zatkli muža, ktorý pred budovu parlamentu chcel doniesť zbrane: snajperskú pušku, pištoľ a nôž. V okolí metra Akademické mestečko šéf hnutia OUN Nikolaj Kochanivskij sa dostal do slovnej hádky s neznámym človekom. Líder ukrajinského neofašistického hnutia nenašiel si lepší spôsob vyriešiť tento spor a začal do neznámeho muža páliť z pištole. Našťastie to bola pištoľ s gumovými guľkami a oponent utrpel iba menšie zranenia. Oboch účastníkov konfliktu zatkla polícia.  

Medzitým menší rozruch nastal aj v radoch demonštrantov pred budovou parlamentu. Rozhodli sa vytvoriť dva stanové tábory – civilný a vojenský. Do vojenského budú mať vstup iba osoby s príslušným povolením. Ako informoval poslanec Jegor Sobolev, urobia tak z dôvodu zabezpečenia bezpečnosti protestujúcich.

Včera cez deň pred budovou parlamentu, podľa ukrajinských médií, zostávalo približne 200 ľudí. Všetci čakali na dnešný deň: Veľký Micho vyhlásil, že dnes sa na práve poludnie bude konať nový masový míting pred budovou ukrajinského parlamentu. Míting bude mať „symbolický“ názov – „Ukrajina proti Porošenkovi“.

Včera večer protestujúci zvolali schôdzu a vyhlásili prezidentovi Porošenkovi 5-dňové ultimátum. Niektorí účastníci akcie pre novinárov povedali, že Porošenko by si mal pamätať na scenár prvého Majdanu v r. 2014 a čím sa to skončilo a navyše by si nemal zabúdať na to, ako dopadol rumunský prezident Nicolae Ceaușescu...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 956x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1927x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1242x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1464x 👤eugenius
,