asfasdf ×

NázorObčana.sk

Náčelník ukrajinského Generálneho štábu Viktor Muženko: „Očakávame, že Biely dom poskytne Ukrajine letálne zbrane“

 Aktuality

Náčelník ukrajinského Generálneho štábu Viktor Muženko pre domáce média vyhlásil, že Kyjev očakáva, že Washington poskytne Ukrajine letálne zbrane. Prezradil, že ukrajinská delegácia sa momentálne nachádza na rokovaniach v USA.

24 Október
2017 18:35:59

 

Foto: Facebook

Dodal, že zoznam zbraní, ktoré potrebuje Kyjev, už bol odovzdaný americkým kolegom a Washington dal predbežný súhlas. „Podobná perspektíva existuje. Celý zoznam letálnych zbraní, ktoré potrebujeme, bol odsúhlasený americkými kolegami. Prerokovali sme všetky procedurálne otázky a očakávame už iba politické rozhodnutie Bieleho domu,“ povedal náčelník ukrajinského Generálneho štábu Viktor Muženko v rozhovore pre ukrajinskú tlačovú agentúru Ukrinform.

Taktiež uviedol, že v priebehu svojej návštevy USA, kde sa práve nachádza, mieni prerokovať s vojenským vedením Spojených štátov otázky rozšírenia spolupráce v oblasti dodávok amerických zbraní na Ukrajinu. „V súčasnosti rokujeme o možnostiach rozšírenia spolupráce práve v otázke strategického reformovania. Nastanú zmeny v takých štruktúrach, ako generálny štáb, druhy ozbrojených síl a taktiež na samotnom ministerstve obrany Ukrajiny za účelom zlepšenia komunikácie apod.,“ povedal.

Prezradil novinárom, že ukrajinská delegácia do USA prišla na pozvanie Pentagónu, aby sa zúčastnila na rokovaní náčelníkov generálnych štábov a veliteľov ozbrojených síl rôznych krajín venovanom boju proti terorizmu. „Okrem toho navštívime Centrum Národnej gardy štátu California a zúčastníme sa na niekoľkých stretnutiach, napríklad, s predstaviteľmi Rady národnej bezpečnosti USA, vedením Pentagónu a pod,“ uviedol Muženko.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

23 %
(13 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 968x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1928x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1243x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1465x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,