asfasdf ×

NázorObčana.sk

Náčelník ukrajinského Generálneho štábu Viktor Muženko: „Očakávame, že Biely dom poskytne Ukrajine letálne zbrane“

 Aktuality

Náčelník ukrajinského Generálneho štábu Viktor Muženko pre domáce média vyhlásil, že Kyjev očakáva, že Washington poskytne Ukrajine letálne zbrane. Prezradil, že ukrajinská delegácia sa momentálne nachádza na rokovaniach v USA.

24 Október
2017 18:35:59

 

Foto: Facebook

Dodal, že zoznam zbraní, ktoré potrebuje Kyjev, už bol odovzdaný americkým kolegom a Washington dal predbežný súhlas. „Podobná perspektíva existuje. Celý zoznam letálnych zbraní, ktoré potrebujeme, bol odsúhlasený americkými kolegami. Prerokovali sme všetky procedurálne otázky a očakávame už iba politické rozhodnutie Bieleho domu,“ povedal náčelník ukrajinského Generálneho štábu Viktor Muženko v rozhovore pre ukrajinskú tlačovú agentúru Ukrinform.

Taktiež uviedol, že v priebehu svojej návštevy USA, kde sa práve nachádza, mieni prerokovať s vojenským vedením Spojených štátov otázky rozšírenia spolupráce v oblasti dodávok amerických zbraní na Ukrajinu. „V súčasnosti rokujeme o možnostiach rozšírenia spolupráce práve v otázke strategického reformovania. Nastanú zmeny v takých štruktúrach, ako generálny štáb, druhy ozbrojených síl a taktiež na samotnom ministerstve obrany Ukrajiny za účelom zlepšenia komunikácie apod.,“ povedal.

Prezradil novinárom, že ukrajinská delegácia do USA prišla na pozvanie Pentagónu, aby sa zúčastnila na rokovaní náčelníkov generálnych štábov a veliteľov ozbrojených síl rôznych krajín venovanom boju proti terorizmu. „Okrem toho navštívime Centrum Národnej gardy štátu California a zúčastníme sa na niekoľkých stretnutiach, napríklad, s predstaviteľmi Rady národnej bezpečnosti USA, vedením Pentagónu a pod,“ uviedol Muženko.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

23 %
(13 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 967x 👤eugenius

Strana SMER končí. Kto ju chce nahradiť?

 

Mečiarova facka Ficovi. Národná koalícia za EU a NATO. Slota sa nedal, tak zreformujem EU a NATO. Pellegr...

📅18.01.2019 0 1901x 👤slavo

Povinná vojenská služba? Čo ste sa zbláznili?

 

SNS v útrobách USA. Nestačia americké stíhačky - slovenská krv povinne za záujmy USA. Po výcviku hur...

📅16.01.2019 2 2708x 👤slavo

Slovensko – Rusko 1:1. Z Bratislavy vyhostili ruského diplomata – „špióna“ a z Moskvy na oplátku poslali domov slovenského diplomata - „špióna“

 

Jeden zo slovenských diplomatov na ambasáde v Moskve predčasne balí kufre. Rusko totiž vyhlásilo slovens...

📅13.12.2018 1 868x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,