asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinský politológ Maxim Goľdarb: „Za obdobie ostatných 3 rokov priemerná ukrajinská rodina ochudobnela štvornásobne“

 Aktuality

Ukrajinský politológ Maxim Goľdarb vo veľmi populárnom na Ukrajine denníku Strana /Krajina/ zverejnil článok, v ktorom rozoberá stav obyvateľstva v krajine. Tvrdí, že za obdobie ostatných 3 rokov priemerná ukrajinská rodina ochudobnela štvornásobne.

29 Október
2017 18:36:21

 

Foto: Skreenshot Strana

V úvode prízvukoval, že bude operovať iba číslami a čitatelia si môžu urobiť vlastný úsudok: „Sú to iba čísla, a vy si sami posúdite, či prezident a premiér hovoria pravdu, keď sa chvália svojimi úspechmi v reformovaní krajiny. Rozsah maloobchodných operácií v období január – september r. 2016 vo faktických cenách dosiahol výšku 829,8 miliardy hrivien alebo 32,4 miliardy dolárov. V období január – september tohto roku dosiahol výšku 578 miliárd hrivien alebo 22,3 miliardy dolárov. To jesť maloobchodná činnosť prepadla o tretinu. Čo to znamená: Ľudia si mohli dovoliť kúpiť až o tretinu menej, ako si mohli dovoliť v „zlom“ roku 2016,“ prízvukuje politológ.

„A keď pripočítame kumulatívnu infláciu za toto obdobie, ktorá dosiahla 16 %, bude to znamenať, že ľudia ochudobneli takmer o 40%. Ešte niečo, aby ste pochopili výsledky riadenia krajiny: rozsah maloobchodných operácií za obdobie január – september v r. 2013 dosahoval 638,1 miliardy hrivien alebo 80 miliárd dolárov, keď kurz doláru dosahoval 8 hrivien a ročná inflácia bola iba +0,5%. Pred 3 rokmi ľudia si mohli dovoliť tratiť na seba 80 miliárd dolárov, ale v súčasnosti iba 22 miliardy. Priemerná ukrajinská rodina ochudobnela štvornásobne! Nie je to nič osobné, ale iba biznis,“ sarkasticky prízvukuje v závere svojho komentáru ukrajinský politológ Maxim Goľdarb.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 987x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1951x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1255x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,