asfasdf ×

NázorObčana.sk

Všeukrajinský zväz veteránov vojny na Donbase vytvoril dobrovoľnícky batalión, ktorý mienia poslať do Španielska, aby bránil jeho celistvosť

 Aktuality

Všeukrajinský zväz veteránov ATO /takzvanej protiteroristickej operácie na Donbase/ vytvoril dobrovoľnícky batalión, ktorý nemieni poslať na východný, ale na západný front: má brániť celistvosť Španielska v boji proti katalánskym separatistom...

01 November
2017 18:01:10

 

Foto: Screenshot YouTube


Príslušné vyhlásenie na YouTube urobili traja členovia vedenia Všeukrajinského zväzu veteránov ATO. Podľa všetkého, niektorým Ukrajincom sa máli vojna na Donbase a chcú sa zúčastniť aj na vojnách v iných regiónoch sveta.

 
„Všeukrajinský zväz veteránov ATO vyjadruje svoju podporu kráľovi Španielska a španielskemu národu, ktorí sa snažia zachovať celistvosť svojho štátu. Keď sa v r. 2014 objavila hrozba separatizmu na východe Ukrajiny, občania Španielska spolu s ukrajinskými dobrovoľníkmi so zbraňami v rukách bránili našu slobodu a nezávislosť. Podpora španielskych bratov v období, keď podobná hrozba vznikla v Španielsku, je naša svätá povinnosť,“ uviedli.

„Pokusy rozdrobiť Španielsky štát je zločinom proti demokracie a proti Európe. 300 ukrajinských dobrovoľníkov sú pripravených odcestovať do Španielska, aby tomu zabránili. Španielsko je nado všetko,“ vyhlásili v závere svojho vystúpenia traja členovia vedenia Všeukrajinského zväzu veteránov ATO.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

67 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,