asfasdf ×

NázorObčana.sk

Poľský analytik Paweł Kukiz: „V banderovskej Ukrajine ospevujú divíziu SS Galizien, príslušníci ktorej zabíjali Poliakov“

 Aktuality

Poľský politik a analytik Paweł Kukiz ostro reagoval na ukrajinský televízny film, v ktorom sa ospevovala činnosť Ukrajincov, príslušníkov nacistickej divízie SS Galizien, ktorí počas druhej svetovej vojny zabili desiatky tisíc poľských civilistov.

11 November
2017 18:23:29

 

Foto: Screenshot Wirtualna Polska


„Ospevujú Galizien a naša vláda im dáva 500 zlotých,“ komentoval poľský analytik zdôrazňujúc to, že ukrajinskí nacionalisti si pripomínajú výročie založenia fašistickej divízie SS Galizien, v ktorej pôsobili ukrajinskí vojaci, a poľská vláda v tom čase Ukrajincom, ktorí sa zdržiavajú na území Poľska, vypláca 500 zlotých mesačne a navyše vypláca aj dôchodky ukrajinským dôchodcom. Informoval o tom poľský portál Wirtualna Polska.


Informácie o kontroverznom filme ukrajinskej televízie o oslavách pri príležitosti vytvorenia fašistickej divízie SS Galizien zverejnil na svojej facebookovej stránke poľský poslanec a podpredseda strany Únia reálnej politiky Tomasz Rzymkowski. Aj Paweł Kukiz je členom tejto strany.

„Dávajte si pozor na uniformu SS. Koľko ďalších ponížení musíme vytrpieť od banderovskej a esesáckej Ukrajiny?“ napísal Tomasz Rzymkowski. Dané video okomentoval aj Paweł Kukiz: „Už dávnejšie hovorím, že otázka zhovievavosti voči propagande banditizmu (ako hovoria, pretože v súčasnosti bojujú proti Rusku), skončí tým, že Ukrajinci budú považovať „Galiciu“ za „národnú oslobodeneckú armádu“, a ... nemýlil som sa,“ podčiarkol.

Podobnou témou sa zaoberá aj poslanec tej istej strany Únia reálnej politiky Stanislaw Tyszka. Prízvukuje, že Poľsko je povinné vyplácať dôchodky Ukrajincom, bez ohľadu na to, ako dlho  pracovali v Poľsku. Tyszka vyžaduje, aby vláda preskúmala zmluvu, ktorá bola podpísaná v r. 2012 vtedajším ministrom práce a sociálnych vecí  Władysławom Kosiniaka-Kamyszom.
 
„Ukrajinci oslavujú „Galiciu“ (zatiaľ iba u seba doma), ale medzitým im poľská vláda dáva 500 zlotých a - pozor! - Ukrajincom budú platiť dôchodky poľskí daňoví poplatníci – za obdobie, kedy pracovali na Ukrajine,“ prízvukuje Pawel Kukiz. „Inými slovami: Ukrajinec príde do Poľska šesť mesiacov pred dosiahnutím dôchodkového veku, popracuje 6 mesiacov  v supermarkete a... bude poberať náš dôchodok za niekoľko desiatok rokov práce na Ukrajine,“ zdôraznil.

 
Pawel Kukiz kritizoval aj slova poľského ministra zahraničia Witolda Waszczykowského, ktorý povedal, že jeho ministerstvo vynakladá veľké úsilie, aby „ľudia s protipoľskými názormi nemohli prekročiť hranice Poľska“. Povedal: „V uniforme SS sem neprichádzajú,  pretože to je zákonom zakázané. Ale zároveň môžu bezpečne vstúpiť s červeno-čiernymi vlajkami a portrétmi Banderu, naškrabanými na čele, pretože takmer dva roky nechce „Právo a spravodlivosť“  prijať zákon zakazujúci podporu banderizmu, ktorý predložila iná strana,“  pripomína Pawel Kukiz.


Portál Wirtualna Polska ešte pripomína, že zákon, ktorý predložila Únia reálnej politiky, by mal byť prerokovaný na nadchádzajúcom zasadnutí poľského parlamentu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

25 rokov Slovenska: Ako sa nám žilo v čase vzniku Slovenskej republiky a ako sa nám žije dnes? Ceny, mzdy a iné záležitosti

 

Prvého januára 2018 oslávilo Slovensko 25 rokov od svojho vzniku. Uplynulé štvrťstoročie nám prinieslo...

📅09.01.2018 1 589x 👤eugenius

Ukrajinský analytik Alexej Kušč: „V súčasnosti netreba myslieť na to, čo sme mali do roku 2013, ale na to, čo v krajine zostane po r. 2020“

 

Na začiatku roka mnohí ukrajinskí analytici porovnávajú, čo sa v krajine zmenilo po r. 2013 /pred začia...

📅09.01.2018 0 607x 👤eugenius

Ukrajinský analytik Vjačeslav Čečilo: „Súčasná Ukrajina mínus internet je to niečo oveľa horšie, ako bývalý Sovietsky zväz“

 

„Zdá sa, že sme si vzali všetko to najhoršie, čo bolo v Sovietskom zväze. A iba technologický progres...

📅08.01.2018 0 664x 👤eugenius

Branislav Fábry: 25 rokov samostatnej SR: oligarchizácia a „prichvatizácia“?

 

Na začiatku roku 2018 oslavovala SR 25 rokov svojej samostatnej existencie. Pri tejto príležitosti sme sa s...

📅08.01.2018 0 834x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,