asfasdf ×

NázorObčana.sk

Contra Magazin: „Európa, si pripravená na vojnu s Ruskom?“

 Aktuality

„Európa sa musí pripraviť na vojnu proti Rusku, pretože NATO ju chce. Väčšina ľudí o tom nevie,“ tvrdí nemecký novinár Marco Maier vo svojom článku „Európa, si pripravená na vojnu s Ruskom?“ v Contra Magazinu.

17 November
2017 18:49:36

 

Foto. Screenshot Contra Magazine

Prízvukoval, že „Európa je v skutočnosti na prahu novej veľkej vojny, aj keď si to obyčajní ľudia neuvedomujú. Nielen to, že s takzvaným „dvojpercentným cieľom“ (t.j. zvýšenie vojenských výdavkov na dve percentá HDP) sa priamo vyžaduje masívne prerobenie Európy, ale krajiny NATO by mali svoju civilnú infraštruktúru prispôsobiť vojne,“ podčiarkol.

„Generál NATO Jens Stoltenberg nedávno povedal: „Musíme sa tiež uistiť, že cesty a mosty sú dostatočne pevné na to, aby niesli naše najväčšie vozidlá a že železnice sú vybavené pre rýchle nasadenie nádrží a ťažkých zariadení.“ A ďalej: „NATO má vojenské požiadavky na civilnú infraštruktúru a musíme ich vylepšiť, aby sme zabezpečili zohľadnenie súčasných vojenských potrieb,“ cituje novinár šéfa NATO.

„Už takmer každý deň bubnujú do vojnových bubnov proti Rusku. Je to nič iné, ako psychologická vojna. Prostredníctvom stáleho negatívneho a tendenčného skresľovania  vytvárajú jasný obraz nepriateľa, aby naše obyvateľstvo v prípade vojenskej kampane sa jej nielen nebránilo, ale naopak – ju podporovalo,“ vysvetľuje autor článku.  

„Vojna nemusí prísť v najbližších piatich rokoch vzhľadom na nedostatok investícií do vojenskej infraštruktúry. Ale ako náhle sa do vojnového stroja a vojenskej civilnej infraštruktúry nalejú dostatok peňazí, môže nasledovať úder za úderom. A mimochodom, na jeseň roku 1939 bola nemecká armáda pripravená len maximálnu na šesťmesačnú vojnu. A  potom Nemecko uskutočnilo rýchly prechod do úplnej vojnovej ekonomiky a vojna potom trvala celých päť a pol roka. Čo ak vojenskí stratégovia NATO dnes premýšľajú podobným spôsobom?“ zdvihol varovný prst nemecký novinár Marco Maier vo svojom článku v Contra Magazinu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2088x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2997x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2731x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3337x 👤slavo
,