asfasdf ×

NázorObčana.sk

Štátny department USA plánuje vyčleniť Ukrajine 450 tisíc dolárov na ochranu ľudských práv, slobodu slova a boj proti ruskej propagande

 Aktuality

Ruská televízna stanica Russia Today zverejnila dokument, ktorý získali jej redaktori. V ňom sa uvádza, že Štátny department USA plánuje vyčleniť Ukrajine 450 tisíc dolárov na ochranu ľudských práv, slobodu slova a boj proti ruskej propagande.

24 November
2017 20:31:53

 

Foto: Facebook

„Programové akcie môžu obsahovať školenia a kontrolu činnosti miestnych obhajcov ľudských práv a slobody médií a taktiež aktivistov z oblasti biznisu a informačných technológií, ktorí sa zaoberajú otázkami zabezpečenia slobody slova. Finančná podpora sa poskytuje na organizáciu podujatí, fór a informačných kampaní pre realizáciu najlepších medzinárodných praktík na obranu slobody slova v priebehu konfliktov,“ uvádza sa v dokumente. Nie je ťažké odhadnúť, aký konflikt majú na mysli autori tohto dokumentu.

Jedným z cieľov programu je „boj v informačnej vojne“: „Program je určený pre miestnych aktivistov na Ukrajine, aby im umožnil bojovať o slobodu slova, médií a internetu a taktiež navrhovať konštruktívne, inovačné a vážiace si ľudské práva metódy v boji v informačnej vojne,“ prezrádzajú autori tohto programu.

Na druhej strane autori dokumentu, ktorí sa starajú o slobodu slova, médií a demokraciu, priamo uvádzajú v dokumente, že „Ukrajina by mala venovať veľkú pozornosť otázkam vnútornej cenzúry a obmedzenia slobody pre niektoré média za účelom zabezpečenia národnej bezpečnosti“. Toto je skutočná sloboda slova a médií po americky: sloboda slova a finančná pomoc pre isté média a cenzúra a zákazy pre iné média. Tomu sa hovorí – skutočná demokracia...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

80 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1084x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 717x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1119x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1261x 👤slavo
,