asfasdf ×

NázorObčana.sk

Slovenská opozícia navrhla uznať Krym za súčasť Ruska

 Aktuality

Na Slovensku jedna z opozičných strán a rad nezávislých poslancov vystúpili za priznanie zákonnosti zjednotenia Krymu s Ruskom, píšu noviny Izvestia.

25 November
2017 18:36:48

 

Foto: Facebook

Konkrétne šéf tlačovej služby „Ludovej strany Naše Slovensko“ Milan Uhrík poznamenal, že prejav vôle obyvateľov Krymu si treba ctiť.

Priznanie polostrova za súčasť Ruska podporil aj nezávislý poslanec Peter Marček, ktorý je rozhodnutý iniciovať aby sa o tejto otázke hlasovalo v parlamente. Krym sa podľa jeho názoru stal ruským v súlade s medzinárodným právom. Referendum, uskutočnené na polostrove v roku 2014, vyjadrilo podľa neho vôľu väčšiny obyvateľov regiónu.

„Pre mňa je to nespochybniteľná otázka. Verím, že môj názor zdieľa aj nemálo slovenských občanov. Krym bol súčasťou Ruska. Polostrov bol odovzdaný Kyjevu Nikitom Chruščovom v roku 1954, keď bola Ukrajina súčasťou ZSSR. Navyše, zjednotenie v roku 2014 sa udialo na základe referenda. Moskva má na to plné právo,“ podtrhol Marček.

Izvestia poznamenáva, že na zaradenie na prerokúvanie tejto otázky v NR SR je treba, aby ju podporilo najmenej 15 poslancov. Zaručiť si takúto podporu v NR SR nebude podľa Marčeka žiadny problém.

Podľa Georgija Muradova, stáleho predstaviteľa Krymu pri prezidentovi RF, nepriznanie polostrova Európskou úniou za súčasť Ruska spochybňuje jeho územnú celistvosť. „Toto je neprijateľné. Krymčania raz a navždy v referende rozhodli o ďalšom osude polostrova. Verím, že pod tlakom európskej spoločenskej mienky sa bude postupne meniť jej postoj v krymskej otázke,“ cituje list Muradova.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(12 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 956x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1927x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1242x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1464x 👤eugenius
,