asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Andrej Danko mal takú drzosť, že vystúpil v ruskom parlamente a netvrdil, že Rusko je nepriateľ a agresor

 Aktuality

Naši demokrati, „experti“ a mainstream sa postavili na parohy: čo si to dovoľuje ten predseda parlamentu! Išiel do Ruska, vystúpil tam v parlamente a nepovedal, že Rusko je nepriateľ, agresor a hrozba pre celé ľudstvo. Čo si ten Danko dovoľuje!..

02 December
2017 23:26:06

 

Foto: TASR

Nazdar, Jožo. Počul si? Objavili u nás ďalšieho ruského špióna!

Iba jedného? Prosím ťa, ak by sme verili našim politikom a mainstreamu, tak máme tu, pod Tatrami, aspoň polovicu obyvateľstva ruských špiónov. A ty hovoríš, že objavili jedného.

Aké akého! Samotného predsedu parlamentu. Je to jeden z najvyšších činiteľov štátu.

A čo ten predseda urobil? Vyzradil Rusom, koľko máme lietadiel v armáde, ktoré sú schopné lietať, alebo previedol obsah našej štátnej pokladnice na ruské účty? Prečo je špión?

Samozrejme! Všetkým vyrazil dych: čo si to dovoľuje ten Danko! Išiel do Ruska, vystúpil tam v parlamente a nepovedal, že Rusko je nepriateľ, agresor a hrozba pre celé ľudstvo. A navyše povedal, že máme nejakú spoločnú históriu a máme spolupracovať.

No tak to je fakt: za to by ho mali obesiť... Čo si to dovoľuje. Celé EÚ, NATO a Spojené štáty bojujú proti agresorovi, ktorý by nás mal napadnúť, aj keď furt nenapadá, a nejaký tam predseda slovenského parlamentu zavíta až do brlohu ruského medveďa a ešte mu podá labu... teda ruku. Je to hrozné. Nečudujem sa, že naňho zo všetkých strán spustili psov...

Ozaj zo všetkých. Členovia Zahraničného výboru NR SR ho vyzvali, aby im vysvetlil, prečo vystúpil v ruskej Štátnej dume, veď to nie je v súlade s Rokovacím poriadkom NR SR.  Samotný minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák sa poťažkal, že Danko s nim svoj prejav nekonzultoval a vraj bol v rozpore so slovenskou zahraničnou politikou.

No jasné. Čo si ten Danko dovolil! Už aj to je kriminál, že vôbec išiel do Ruska – do krajiny agresora a nepriateľa NATO. Ale mal ešte aj takú drzosť, že vystúpil v ruskom parlamente. To si ani americký, ani francúzsky prezidenti nedovolia! Nemali by ho zbaviť funkcie?..

Mnohí sa domnievajú, že áno.  Takí liberálnejší hovoria, že nie je až taký veľký hriech,   že išiel do Ruska a dokonca vystúpil v parlamente, ale kriminál je v tom, čo tam povedal. Jednoducho tam nevykričal, že sú všetci Rusi lotri, agresori a vrahovia.

A samotný Danko iba nechápavo krúti hlavou a čuduje sa: čo také urobil, prečo je tento hluk? Pripomenul, že počas návštevy v Rusku videl štát, v ktorom si podávajú ruky svetoví politici. Pýtal sa, či máme všetkých Rusov odsudzovať kvôli tomu, že mali komunizmus? No ale veď komunizmus, ako aj všetky ostatné somariny, nevymysleli Rusi. Ako vždy, nejakú špinavosť vymyslia na Západe a potom to nasadia niekde inde – napríklad, aj v Rusku. A potom kričia: „Pozrite sa, čo ti robia!“ Ale kto to všetko vymyslel, zapríčinil a spôsobil? To je problém.

Nie som Dankov fanda, ale ak povedal niečo zmysluplné, tak nevidím problém. Vyzýval, aby sme prestali haniť raz Američanov, raz Rusov a prestali sa hádať a polarizovať. Varoval, že  nám v rámci hospodárskej spolupráce s Ruskom môže utiecť vlak. Za vzor považuje českého prezidenta Miloša Zemana, lebo ten, keď navštívi USA, prijme ho tam  hlava štátu, a to isté platí v Číne či Rusku. Veď aj Američania navštevujú Rusko...

Neviem, či našim politikom a médiám postačí Davkovo vysvetlenie, že „nezradil“ našu zahraničnú politiku, ale iba sa rozhodol ísť cestou pozitívneho príkladu, spájania a spolupráce. Nemá pravdu, keď povedal, že bez silného Ruska nie je možný mier vo svete? A mýlil sa, keď tvrdil, že radšej budeme nachádzať spoločné záujmy, ako sa hádať a stresovať?

Podľa mňa, slovenský politiky by vždy mal využiť možnosť vystúpiť v niektorej  svetovej veľmoci a tým propagovať Slovensko a nadväzovať výhodné politické a hospodárske vzťahy. To povedal aj Danko, a v tom s nim súhlasím. Nehádal sa, nevykrikoval, ale poukázal na pozitíva, vyzýval na spoluprácu. Čo je na tom zlé?

No čo... To, že to nebolo v súlade s „našou“ zahraničnou politikou, ktorá sa odvíja od toho, čo povedia v Bruselu, Berlíne či Paríži, vo Washingtone a v NATO. Tam chcú, aby sme sa hádali s Rusmi a nespolupracovali v hospodárskej oblasti: čo keď náhodou sa nám obom bude dariť a budeme na tom ekonomicky dobre? Ako na nás potom títo pani budú vyvíjať tlak a  rozkazovať? Potrebujú sluhov a otrokov. Veď práve preto pani z EÚ, NATO a USA neznášajú Rusko, pretože celému svetu ukazuje, že dá sa realizovať aj inú politiku, ako to robia naši „šéfovia“, dá sa napredovať aj inou cestou. Rusi nechcú hádky, sankcie, vojny a konfrontácie, ale chcú, aby sme všetci spolupracovali a dobre spolunažívali. Ale je to v rozpore s politikou našich „šéfov“. Preto sa tak rozčuľujú: čo si dovolil ten Danko!.. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1867x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2743x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2501x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3115x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,