asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prívrženci Michaila Saakašviliho usporiadali dnes v centre Kyjeva protestný „Pochod za impičment prezidenta Porošenka“

 Aktuality

Dnes na práve poludnie to v centre Kyjeva začalo vrieť. Prívrženci Michaila Saakašviliho usporiadali protestný „Pochod za impičment prezidenta Porošenka“. Pochod zorganizovala strana Michaila Saakašviliho „Ruch nových síl“.

03 December
2017 19:18:31

 

Foto: Facebook

Asi 4 tisíc prívržencov Michaila Saakašviliho a aktivistov jeho strany „Ruch nových síl“ dnes na práve poludnie začali „Pochod za impičment prezidenta Porošenka“. Kolóna sa pohla z parku Tarasa Ševčenka a smerovala k centru ukrajinskej metropoly. Účastníci protestného pochodu niesli plagáty, v ktorých sa najčastejšie stretávalo slovo „impičment“. Skandovali: „Bandu geť“, „Kyjev povstaň“, „Impičment“ a pod. Kolónu sprevádzalo asi 300 policajtov. Tlačová služba ministerstva vnútra Ukrajiny uviedla, že celkom poriadok a bezpečnosť v okolitých uliciach Kyjeva zabezpečuje 1,2 tisíce policajtov.

Kolóna prešla cez Inštitútsku ulicu, aleju Hrdinov Nebeskej stovky, potom smerovala k budove administrácie prezidenta a Najvyššej rady. Všade aktivisti kričali „Bandu geť“, žiadali demisiu prezidenta a po krátkych zástavkách pri vládnych budovách kolóna pokračovala ďalej. Po ceste organizátori akcie pre média prezradili, že pochod vyvrcholí na Európskom námestí, kde sa uskutoční veľký protestný míting. Vyhlásili, že hlavnou požiadavkou organizátorov pochodu je demisia prezidenta Porošenka, ktorý zjavne nezvláda situáciu v krajine. 

O 14. hodine sa začal hlavný míting na Európskom námestí. Míting sa začal spoločnou modlitbou, potom odznela ukrajinská hymna a k prítomným prihovoril Veľký Micho. Vyhlásil, že treba nastoliť diktatúru strednej triedy Ukrajiny. Vyzval, aby „revolucionári“ vzali finančné prostriedky súčasnej vládnej špičke. Avizoval, že 9. decembra sa uskutoční ďalší míting na Majdane Nezávislosti a prisľúbil, že sa na ňom zúčastnia stovky tisíc Ukrajincov. Po štvrťhodinovom vystúpení Veľkého Micha zasa zaznela ukrajinská hymna.

Potom vystupovali aj ďalší rečníci, aktivisti rôznych radikálnych strán a hnutí. Všetci žiadali demisiu Porošenka a radikálne zmeny v krajine. Organizátori pre média uviedli, že sa na mítingu zúčastnilo 20 tisíc protestujúcich, samotní novinári napočítali 5 – 6 tisíc /podľa údajov z rôznych ukrajinských médií/. Po skončení mítingu väčšina Ukrajincov na to hneď aj zabudla: zaujala ich ďalšia epizóda – veľká skupina radikálov zablokovala všetky vchody do televíznej stanice News One, ktorá je jedným z hlavných kritikov prezidenta Porošenka.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Generálna prokuratúra Ukrajiny podala apeláciu a žiada zrušiť rozhodnutie o oslobodení Michaila Saakašviliho a zasa ho zatknúť

 

Veľký Micho sa nemusí dlho tešiť tomu, že je znova na slobode. Generálna prokuratúra Ukrajiny podala a...

📅16.12.2017 0 72x 👤eugenius

Advokát „Berkutu“ prezradil, že na Majdane demonštrantov a „Berkutovcov“ zabíjali gruzínski snajperi, ktorých poslal Saakašvili. Taliani o tom nakrútili film

 

„Žoldnierom – snajperom z Gruzínska, ktorí zabíjali ľudí v centre Kyjevu počas Majdanu v r. 2014, m...

📅13.12.2017 0 589x 👤eugenius

Kovbojka a dedinský cirkus: v Kyjeve súdili Michaila Saakašviliho. Celá Ukrajina s napätím sledovala „reality-šou“

 

V Kyjeve včera súdili gruzínskeho exprezidenta a odeského exgubernátora Michaila Saakašviliho. Prokurát...

📅12.12.2017 0 278x 👤eugenius

V okolí Ľvovu do poľského autobusu hodili bombu. Ukrajinské média o katastrofálnych poľsko-ukrajinských vzťahoch

 

Včera v noci do poľského autobusu, ktorý stal na parkovisku pri hoteli Pánska hora v obci Sokoľniki blí...

📅11.12.2017 0 367x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,