asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prívrženci Michaila Saakašviliho usporiadali dnes v centre Kyjeva protestný „Pochod za impičment prezidenta Porošenka“

 Aktuality

Dnes na práve poludnie to v centre Kyjeva začalo vrieť. Prívrženci Michaila Saakašviliho usporiadali protestný „Pochod za impičment prezidenta Porošenka“. Pochod zorganizovala strana Michaila Saakašviliho „Ruch nových síl“.

03 December
2017 19:18:31

 

Foto: Facebook

Asi 4 tisíc prívržencov Michaila Saakašviliho a aktivistov jeho strany „Ruch nových síl“ dnes na práve poludnie začali „Pochod za impičment prezidenta Porošenka“. Kolóna sa pohla z parku Tarasa Ševčenka a smerovala k centru ukrajinskej metropoly. Účastníci protestného pochodu niesli plagáty, v ktorých sa najčastejšie stretávalo slovo „impičment“. Skandovali: „Bandu geť“, „Kyjev povstaň“, „Impičment“ a pod. Kolónu sprevádzalo asi 300 policajtov. Tlačová služba ministerstva vnútra Ukrajiny uviedla, že celkom poriadok a bezpečnosť v okolitých uliciach Kyjeva zabezpečuje 1,2 tisíce policajtov.

Kolóna prešla cez Inštitútsku ulicu, aleju Hrdinov Nebeskej stovky, potom smerovala k budove administrácie prezidenta a Najvyššej rady. Všade aktivisti kričali „Bandu geť“, žiadali demisiu prezidenta a po krátkych zástavkách pri vládnych budovách kolóna pokračovala ďalej. Po ceste organizátori akcie pre média prezradili, že pochod vyvrcholí na Európskom námestí, kde sa uskutoční veľký protestný míting. Vyhlásili, že hlavnou požiadavkou organizátorov pochodu je demisia prezidenta Porošenka, ktorý zjavne nezvláda situáciu v krajine. 

O 14. hodine sa začal hlavný míting na Európskom námestí. Míting sa začal spoločnou modlitbou, potom odznela ukrajinská hymna a k prítomným prihovoril Veľký Micho. Vyhlásil, že treba nastoliť diktatúru strednej triedy Ukrajiny. Vyzval, aby „revolucionári“ vzali finančné prostriedky súčasnej vládnej špičke. Avizoval, že 9. decembra sa uskutoční ďalší míting na Majdane Nezávislosti a prisľúbil, že sa na ňom zúčastnia stovky tisíc Ukrajincov. Po štvrťhodinovom vystúpení Veľkého Micha zasa zaznela ukrajinská hymna.

Potom vystupovali aj ďalší rečníci, aktivisti rôznych radikálnych strán a hnutí. Všetci žiadali demisiu Porošenka a radikálne zmeny v krajine. Organizátori pre média uviedli, že sa na mítingu zúčastnilo 20 tisíc protestujúcich, samotní novinári napočítali 5 – 6 tisíc /podľa údajov z rôznych ukrajinských médií/. Po skončení mítingu väčšina Ukrajincov na to hneď aj zabudla: zaujala ich ďalšia epizóda – veľká skupina radikálov zablokovala všetky vchody do televíznej stanice News One, ktorá je jedným z hlavných kritikov prezidenta Porošenka.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 951x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1914x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1242x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1464x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,