asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prívrženci Michaila Saakašviliho usporiadali dnes v centre Kyjeva protestný „Pochod za impičment prezidenta Porošenka“

 Aktuality

Dnes na práve poludnie to v centre Kyjeva začalo vrieť. Prívrženci Michaila Saakašviliho usporiadali protestný „Pochod za impičment prezidenta Porošenka“. Pochod zorganizovala strana Michaila Saakašviliho „Ruch nových síl“.

03 December
2017 19:18:31

 

Foto: Facebook

Asi 4 tisíc prívržencov Michaila Saakašviliho a aktivistov jeho strany „Ruch nových síl“ dnes na práve poludnie začali „Pochod za impičment prezidenta Porošenka“. Kolóna sa pohla z parku Tarasa Ševčenka a smerovala k centru ukrajinskej metropoly. Účastníci protestného pochodu niesli plagáty, v ktorých sa najčastejšie stretávalo slovo „impičment“. Skandovali: „Bandu geť“, „Kyjev povstaň“, „Impičment“ a pod. Kolónu sprevádzalo asi 300 policajtov. Tlačová služba ministerstva vnútra Ukrajiny uviedla, že celkom poriadok a bezpečnosť v okolitých uliciach Kyjeva zabezpečuje 1,2 tisíce policajtov.

Kolóna prešla cez Inštitútsku ulicu, aleju Hrdinov Nebeskej stovky, potom smerovala k budove administrácie prezidenta a Najvyššej rady. Všade aktivisti kričali „Bandu geť“, žiadali demisiu prezidenta a po krátkych zástavkách pri vládnych budovách kolóna pokračovala ďalej. Po ceste organizátori akcie pre média prezradili, že pochod vyvrcholí na Európskom námestí, kde sa uskutoční veľký protestný míting. Vyhlásili, že hlavnou požiadavkou organizátorov pochodu je demisia prezidenta Porošenka, ktorý zjavne nezvláda situáciu v krajine. 

O 14. hodine sa začal hlavný míting na Európskom námestí. Míting sa začal spoločnou modlitbou, potom odznela ukrajinská hymna a k prítomným prihovoril Veľký Micho. Vyhlásil, že treba nastoliť diktatúru strednej triedy Ukrajiny. Vyzval, aby „revolucionári“ vzali finančné prostriedky súčasnej vládnej špičke. Avizoval, že 9. decembra sa uskutoční ďalší míting na Majdane Nezávislosti a prisľúbil, že sa na ňom zúčastnia stovky tisíc Ukrajincov. Po štvrťhodinovom vystúpení Veľkého Micha zasa zaznela ukrajinská hymna.

Potom vystupovali aj ďalší rečníci, aktivisti rôznych radikálnych strán a hnutí. Všetci žiadali demisiu Porošenka a radikálne zmeny v krajine. Organizátori pre média uviedli, že sa na mítingu zúčastnilo 20 tisíc protestujúcich, samotní novinári napočítali 5 – 6 tisíc /podľa údajov z rôznych ukrajinských médií/. Po skončení mítingu väčšina Ukrajincov na to hneď aj zabudla: zaujala ich ďalšia epizóda – veľká skupina radikálov zablokovala všetky vchody do televíznej stanice News One, ktorá je jedným z hlavných kritikov prezidenta Porošenka.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Keď mimovládky vládnu.

 

Kto vládne na Slovensku.... Soros žije, či je to len imaginárna postava... Prečo študenti cez prázdniny...

📅01.08.2018 0 858x 👤slavo

Herci hrajú, slušní tlieskajú.

 

Namiesto celospoločenských protestov opozičné mítingy. Kedy bude témou protestov odvolanie Kisku?...

📅17.04.2018 0 1557x 👤slavo

Hnev Terezy Mayovej je aj naším hnevom.

 

Aj u vo Veľkej Británií vedia niektorí politici vyšetriť vraždu tak rýchlo ako u nás. Ihneď....

📅27.03.2018 1 2307x 👤slavo

Ficov mat Kiskovcom

 

Míľniky sorosovskej opozície sa rozsypali, posledná nádej pochody za predčasné voľby....

📅16.03.2018 0 2588x 👤slavo
,