asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinský poslanec Jevgenij Murajev: „V očiach poslancov Europarlamentu vidíme únavu z Ukrajiny kvôli stálym klamstvám a neplneniu svojich záväzkov“

 Aktuality

Ukrajinský poslanec a majiteľ televíznej stanice NewsOne Jevgenij Murajev v Bruseli rokoval s viacerými európskymi komisármi o situácii na Ukrajine, o hospodárstve, korupcii, slobode slova a, samozrejme, hovoril aj o blokáde jeho televízie.

05 December
2017 18:35:32

 

Foto: Screenshot YouTube

„Dnes bolo veľa stretnutí, posledné bolo s bulharskou eurokomisárkou Mariou Gabrielovou. Prečo práve s ňou? Pretože Bulharsko bude od 1. januára predsedať EÚ a potrebujeme nadväzovať kontakty a prezentovať reálnu situáciu na Ukrajine,“ vysvetlil Murajev.

„Počas dnešných debát bolo vidno, že oficiálne kanály spojenia medzi EÚ a našou krajinou vždy skresľujú situáciu a neprezentujú pravdu a dokonca predstavujú absolútne diametrálne opačnú situáciu. Hovorili sme o hospodárskych otázkach a taktiež o situácii okolo televízie NewsOne, diskutovali sme aj o slobode slova na Ukrajine,“ dodal.

Poznamenal, že europoslanci boli prekvapení tým, čo im porozprával. Podotkol, že podobná reakcia možno umožní konečne vyriešiť situáciu, ktorá sa vytvorila na Ukrajine: „V očiach poslancov Europarlamentu vidíme únavu z Ukrajiny kvôli stálym klamstvám a neplneniu svojich záväzkov. Európa tiež čaká na zmeny v našej krajine,“ podčiarkol Murajev.

Prízvukoval, že sa po návrate na Ukrajinu stretne s ľuďmi, ktorí blokujú jeho televíziu, poznamenal, že tieto stretnutia sa uskutočnia dnes a zajtra. Prízvukoval, že jeho televízia poskytuje čestné a pravdivé informácie a že práve to je sloboda slova a demokracia. „Každý má právo rozhodnúť, čo je pravda a ľud Ukrajiny sám vyrieši, kto má pravdu a kto nemá a urobí svoje závery,“ zdôraznil.

Podčiarkol, že dúfa, že polícia predsa začne plniť svoje povinnosti a stabilizuje situáciu pred budovou televíznej stanice NewsOne.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Slušnosť ako marketingový pojem.

 

Kto nepochoduje s nami, pochoduje proti nám....

📅12.03.2018 0 519x 👤slavo

Prebudený Fico

 

Fico zistil, že Soros je človek s pochybným menom. To mu ale trvalo......

📅06.03.2018 1 969x 👤slavo

Fico verzus Soros

 

Smrť reportéra príležitosťou pre štátny prevrat...

📅05.03.2018 5 1106x 👤slavo

Nadežda Savčenková: „Poslanci by mali dostávať minimálne mzdy, aby sa im očistil rozum“

 

Ukrajinská poslankyňa Nadežda Savčenková v relácii „Subjektívne výsledky dňa“ televíznej stanice...

📅10.01.2018 0 1417x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,