asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinský poslanec Jevgenij Murajev: „V očiach poslancov Europarlamentu vidíme únavu z Ukrajiny kvôli stálym klamstvám a neplneniu svojich záväzkov“

 Aktuality

Ukrajinský poslanec a majiteľ televíznej stanice NewsOne Jevgenij Murajev v Bruseli rokoval s viacerými európskymi komisármi o situácii na Ukrajine, o hospodárstve, korupcii, slobode slova a, samozrejme, hovoril aj o blokáde jeho televízie.

05 December
2017 18:35:32

 

Foto: Screenshot YouTube

„Dnes bolo veľa stretnutí, posledné bolo s bulharskou eurokomisárkou Mariou Gabrielovou. Prečo práve s ňou? Pretože Bulharsko bude od 1. januára predsedať EÚ a potrebujeme nadväzovať kontakty a prezentovať reálnu situáciu na Ukrajine,“ vysvetlil Murajev.

„Počas dnešných debát bolo vidno, že oficiálne kanály spojenia medzi EÚ a našou krajinou vždy skresľujú situáciu a neprezentujú pravdu a dokonca predstavujú absolútne diametrálne opačnú situáciu. Hovorili sme o hospodárskych otázkach a taktiež o situácii okolo televízie NewsOne, diskutovali sme aj o slobode slova na Ukrajine,“ dodal.

Poznamenal, že europoslanci boli prekvapení tým, čo im porozprával. Podotkol, že podobná reakcia možno umožní konečne vyriešiť situáciu, ktorá sa vytvorila na Ukrajine: „V očiach poslancov Europarlamentu vidíme únavu z Ukrajiny kvôli stálym klamstvám a neplneniu svojich záväzkov. Európa tiež čaká na zmeny v našej krajine,“ podčiarkol Murajev.

Prízvukoval, že sa po návrate na Ukrajinu stretne s ľuďmi, ktorí blokujú jeho televíziu, poznamenal, že tieto stretnutia sa uskutočnia dnes a zajtra. Prízvukoval, že jeho televízia poskytuje čestné a pravdivé informácie a že práve to je sloboda slova a demokracia. „Každý má právo rozhodnúť, čo je pravda a ľud Ukrajiny sám vyrieši, kto má pravdu a kto nemá a urobí svoje závery,“ zdôraznil.

Podčiarkol, že dúfa, že polícia predsa začne plniť svoje povinnosti a stabilizuje situáciu pred budovou televíznej stanice NewsOne.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 987x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1951x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1254x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,