asfasdf ×

NázorObčana.sk

Dobrodružstva Veľkého Micha na Ukrajine. Pred políciou sa ukryl na streche 8-pochodového paneláku

 Aktuality

Ukrajina sa zabáva. Pokračujú dobrodružstva Veľkého Micha na Ukrajine. Ten sa už dal na „horskú turistiku“ a pred policajtmi sa ukryl na streche 8-pochodového paneláku. Polícia ho síce zadržala, ale jeho stúpenci Michaila Saakašviliho oslobodili...

06 December
2017 18:27:44

Foto: Screenshot YouTube

Už druhý deň ukrajinská polícia a bezpečnostné zložky naháňajú gruzínskeho exprezidenta Michaila Saakašviliho po celom Kyjevu. Včera policajti prekvapili Veľkého Micha hneď ráno, keď poňho prišli do jeho bytu. Veľký Micho však prejavil neordinárnu šikovnosť a utiekol policajtom. Vyliezol na strechu 8-poschodového paneláku a odtiaľ s emocionálnym prejavom obrátil sa na celý ukrajinský ľud.

Nedlho však rečnil a policajti ho chytili. Naložili ho do autobusu a chceli ho odviezť na policajnú stanicu, ale tu sa ho hry zamiešali jeho prívrženci. Odtlačili policajtov, vypáčili dvere autobusu, vyviedli Veľkého Micha a spolu s nim odišli preč. Na prekvapenie všetkých svedkov tejto epizódy, Michaila Saakašviliho prenasledovali iba... novinári. Policajti zostali na mieste a nepokúsili sa po druhý raz zadržať horúceho Gruzínca.

Po ceste „veľký vodca ukrajinského ľudu“ vysvetlil novinárom, že žiada impičment prezidenta Porošenka a vyzval začať „proces oslobodenia Ukrajiny“. Akým spôsobom chce oslobodiť Ukrajinu však nestihol vysvetliť... Spolu so svojimi prívržencami prišiel do stanového táboru na Majdane.

Práve tam ho dnes ráno sa zasa pokúsili zadržať ukrajinskí policajti a príslušníci bezpečnostných zložiek. Mali na to seriózny dôvod: generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko obvinil Veľkého Micha z vlastizrady. Policajti prevrátili celý stanový tábor, zobudili opitých ešte z večera protestujúcich, ale jedovatého Gruzínca nenašli. 

Nespokojní obyvatelia stanového tábora zaútočili na policajtov, ktorí boli nútení použiť slzotvorný plyn, aby aspoň trochu utíšili “majdanistov“. Po niekoľkominútovej bitke policajti boli nútení ustúpiť a obyvatelia stanového tábora sa vrátili do svojich obydlí a pokračovali vo svojej bežnej činnosti: prví išli zasa spať a druhí si išli zasa popíjať. Policajti sa vrátili do autobusov a odišli.

Generálna prokuratúra pre média potvrdila, že na jej rozkaz polícia a Služba bezpečnosti Ukrajiny sa snažila objaviť a zatknúť Michaila Saakašviliho, ale zatiaľ sa to nepodarilo. Uviedla, že za účelom dodržania poriadku bezpečnostné zložky posilnili svoje rady v okolí budovy Najvyššej rady Ukrajiny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1040x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2025x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1306x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1530x 👤eugenius
,