asfasdf ×

NázorObčana.sk

Dobrodružstva Veľkého Micha na Ukrajine. Pred políciou sa ukryl na streche 8-pochodového paneláku

 Aktuality

Ukrajina sa zabáva. Pokračujú dobrodružstva Veľkého Micha na Ukrajine. Ten sa už dal na „horskú turistiku“ a pred policajtmi sa ukryl na streche 8-pochodového paneláku. Polícia ho síce zadržala, ale jeho stúpenci Michaila Saakašviliho oslobodili...

06 December
2017 18:27:44

Foto: Screenshot YouTube

Už druhý deň ukrajinská polícia a bezpečnostné zložky naháňajú gruzínskeho exprezidenta Michaila Saakašviliho po celom Kyjevu. Včera policajti prekvapili Veľkého Micha hneď ráno, keď poňho prišli do jeho bytu. Veľký Micho však prejavil neordinárnu šikovnosť a utiekol policajtom. Vyliezol na strechu 8-poschodového paneláku a odtiaľ s emocionálnym prejavom obrátil sa na celý ukrajinský ľud.

Nedlho však rečnil a policajti ho chytili. Naložili ho do autobusu a chceli ho odviezť na policajnú stanicu, ale tu sa ho hry zamiešali jeho prívrženci. Odtlačili policajtov, vypáčili dvere autobusu, vyviedli Veľkého Micha a spolu s nim odišli preč. Na prekvapenie všetkých svedkov tejto epizódy, Michaila Saakašviliho prenasledovali iba... novinári. Policajti zostali na mieste a nepokúsili sa po druhý raz zadržať horúceho Gruzínca.

Po ceste „veľký vodca ukrajinského ľudu“ vysvetlil novinárom, že žiada impičment prezidenta Porošenka a vyzval začať „proces oslobodenia Ukrajiny“. Akým spôsobom chce oslobodiť Ukrajinu však nestihol vysvetliť... Spolu so svojimi prívržencami prišiel do stanového táboru na Majdane.

Práve tam ho dnes ráno sa zasa pokúsili zadržať ukrajinskí policajti a príslušníci bezpečnostných zložiek. Mali na to seriózny dôvod: generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko obvinil Veľkého Micha z vlastizrady. Policajti prevrátili celý stanový tábor, zobudili opitých ešte z večera protestujúcich, ale jedovatého Gruzínca nenašli. 

Nespokojní obyvatelia stanového tábora zaútočili na policajtov, ktorí boli nútení použiť slzotvorný plyn, aby aspoň trochu utíšili “majdanistov“. Po niekoľkominútovej bitke policajti boli nútení ustúpiť a obyvatelia stanového tábora sa vrátili do svojich obydlí a pokračovali vo svojej bežnej činnosti: prví išli zasa spať a druhí si išli zasa popíjať. Policajti sa vrátili do autobusov a odišli.

Generálna prokuratúra pre média potvrdila, že na jej rozkaz polícia a Služba bezpečnosti Ukrajiny sa snažila objaviť a zatknúť Michaila Saakašviliho, ale zatiaľ sa to nepodarilo. Uviedla, že za účelom dodržania poriadku bezpečnostné zložky posilnili svoje rady v okolí budovy Najvyššej rady Ukrajiny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Generálna prokuratúra Ukrajiny podala apeláciu a žiada zrušiť rozhodnutie o oslobodení Michaila Saakašviliho a zasa ho zatknúť

 

Veľký Micho sa nemusí dlho tešiť tomu, že je znova na slobode. Generálna prokuratúra Ukrajiny podala a...

📅16.12.2017 0 72x 👤eugenius

Advokát „Berkutu“ prezradil, že na Majdane demonštrantov a „Berkutovcov“ zabíjali gruzínski snajperi, ktorých poslal Saakašvili. Taliani o tom nakrútili film

 

„Žoldnierom – snajperom z Gruzínska, ktorí zabíjali ľudí v centre Kyjevu počas Majdanu v r. 2014, m...

📅13.12.2017 0 589x 👤eugenius

Kovbojka a dedinský cirkus: v Kyjeve súdili Michaila Saakašviliho. Celá Ukrajina s napätím sledovala „reality-šou“

 

V Kyjeve včera súdili gruzínskeho exprezidenta a odeského exgubernátora Michaila Saakašviliho. Prokurát...

📅12.12.2017 0 278x 👤eugenius

V okolí Ľvovu do poľského autobusu hodili bombu. Ukrajinské média o katastrofálnych poľsko-ukrajinských vzťahoch

 

Včera v noci do poľského autobusu, ktorý stal na parkovisku pri hoteli Pánska hora v obci Sokoľniki blí...

📅11.12.2017 0 367x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,