asfasdf ×

NázorObčana.sk

Advokát „Berkutu“ prezradil, že na Majdane demonštrantov a „Berkutovcov“ zabíjali gruzínski snajperi, ktorých poslal Saakašvili. Taliani o tom nakrútili film

 Aktuality

„Žoldnierom – snajperom z Gruzínska, ktorí zabíjali ľudí v centre Kyjevu počas Majdanu v r. 2014, mali zaplatiť po 5 tisíc dolárov,“ povedal to dnes v relácii televíznej stanice 112 Ukrajina advokát „Berkutu“ Alexander Gorošinskij.

13 December
2017 18:24:10

 

Foto: Screenshot YouTube

Ako dnes oznámil Gorošinskij, dvaja gruzínski občania prezradili ukrajinským advokátom, že boli v zostave 50-člennej skupiny gruzínskych snajperov, ktorých špeciálne priviezli na Ukrajinu, aby zabíjali demonštrantov a policajtov „Berkutu“ a tým vyvolali nepokoje a štátny prevrat. Dvaja Gruzínci podčiarkli, že boli síce v 50-člennej skupine gruzínskych snajperov, ale oni osobne nestrieľali ani na demonštrantov, ani na príslušníkov „Berkutu“.

„Každá skupina snajperov mala 10 členov, boli umiestnení v rôznych lokalitách, aby mohli strieľať z rôznych pozícií a nik by nedokázal zistiť, kto vlastne strieľal – demonštranti alebo príslušníci „Berkutu“. Strieľať mohli iba na rozkaz veliteľov týchto skupín,“ uviedol Gorošinskij.

Tieto informácie prezradil v súvislosti s tým, že sa dnes konalo ďalšie súdne pojednávanie v Sviatošinskom okresnom súde Kyjevu, na ktorom sa pojednáva vo veci tragických udalostí na Inštitútskej ulici 20. februára 2014. Mnohé ukrajinské média dnes uviedli, že v tejto záležitosti po takmer 4 rokoch došlo k radikálnej zmene. Kým predtým v streľbe obviňovali príslušníkov „Berkutu“ a niektorých demonštrantov, zisťuje sa, že úradovali gruzínski snajperi - žoldnieri, ktorých, ako tvrdia svedkovia, do Kyjevu poslal Michail Saakašvili, aby zabíjali ľudí na oboch stranách a vyvolali masové neporiadky a chaos.

Navyše na internete obyvatelia Ukrajiny a iných krajín si mohli pozrieť film talianskeho novinára Giana Micalessina „Ukrajina. Skrytá pravda“, v ktorom svedkovia – gruzínski snajperi Koba Nergadze a Alexander Revazišvili povedali konečne pravdu o vraždách na Majdane – kto to všetko zorganizoval a kto to zrealizoval. 

Tento film premietala aj talianska televízna stanica „5. kanál“. Svedkovia tvrdili, že skupinu gruzínskych snajperov do Kyjevu osobne poslal gruzínsky exprezident Michail Saakašvili. Vysvetlili, že gruzínskym snajperom rozkázali, aby strieľali na demonštrantov a na príslušníkov „Berkutu“, aby poštvali obe skupiny proti sebe.

Alexander Gorošinskij dnes vyhlásil, že obaja svedkovia sú ochotní vypovedať pred ukrajinským súdom. Mnohé ukrajinské média uvádzajú, že vo veci vyšetrenia krvavých udalostí na Majdane spred takmer 4 rokov došlo k nečakanému a radikálnemu zvratu. Mnohí novinári aj predtým hovorili, že to bola organizovaná krvavá provokácia. Gorošinskij potvrdil, že je to pravda.

Tu si môžete pozrieť:

- film Giana Micalessina o gruzínskych snajperoch na Majdane

- šokujúcu pravdu o vraždách na Majdane dnes porozprával Alexander Gorošinskij v relácii televíznej stanice 112 Ukrajina

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

86 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 517x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 256x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 632x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 896x 👤slavo

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,