asfasdf ×

NázorObčana.sk

Dnes Rada Európskej únie predlží sankcie voči Rusku

 Aktuality

Dnes má zákonodarný orgán EÚ – Rada Európskej únie predlžiť sankcie voči Rusku. Informácie, že podobné rozhodnutie padne práve dnes, novinári získali zo zdrojov blízkych súčasnému estónskemu predsedníctvu EÚ.

21 December
2017 06:21:26

Foto: Facebook

„Stane sa to po písomnej procedúre. Očakáva sa, že toto rozhodnutie bude prijaté v druhej polovice dnešného dňa,“ prezradil pre novinárov zdroj, ktorý z pochopiteľných dôvodov nemenujú. Pripomínajú iba, že politickú dohodu v otázke ďalšieho predlženia sankcií voči Rusku o ďalších 6 mesiacov dosiahli hlavy štátov a vlád krajín Európskej únie na summite 14. decembra v Bruselu.

Vtedy predseda Európskej rady Donald Tusk povedal na tlačovej konferencii, že lídri krajín EÚ boli v otázke predĺženia sankcií voči Rusku jednotní. Podčiarkol, že sa po prvý raz stalo, že sa vedúci predstavitelia únie dohodli, ako podčiarkol, „bez sporov a rozporov“. Dôvodom sankcií je, podľa prezidentov a premiérov EÚ, angažovanie sa Ruska v konflikte na Ukrajine.

Podmieňujú zrušenie sankcií tým, že Rusko začne plniť mierové dohody z Minska, ktoré okrem iného predpokladajú úplné ukončenie bojov na východe Ukrajiny, ktoré ešte stále nenastalo. Na druhej strane Rusko, Doneck a Luhansk tvrdia, že Kyjev nedodržuje Minské dohody a celá EÚ je na zlej adrese, keď hľadá vinníka občianskej vojny a chaosu mimo Kyjevu. Podobný „právny chaos“ pokračuje už takmer 4 roky...

Šalamúnsku pozíciu zaujal slovenský premiér Róbert Fico. Vždy bol kriticky naladený voči protiruským sankciám, ale tento raz uviedol, že bude hlasovať spolu s ostatnými – za sankcie. Bude za ne hlasovať, aj keď s nimi nesúhlasí. Prečo to urobil? Vysvetlil, že nechce rozbíjať jednotu EÚ... Dodal, že vlastne nič strašne sa nestane, aj keď tie sankcie voči Rusku zasa predlžia: Rusko sa im už prispôsobilo a tie sankcie ho nepoškodia. Vlastne takto priznal, že Brusel rozohráva zlú politickú hru.

Róbert Fico poznamenal, že Brusel by si mal posvietiť aj na Ukrajinu. Pripomenul, že Slovensko Kyjevu pomáha, napríklad aj reverzným tokom plynu. Podčiarkol, že na druhej strane, nemali by sme si zatvárať oči pred škandálmi, ktoré sa na Ukrajine dejú.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

67 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 967x 👤eugenius

Strana SMER končí. Kto ju chce nahradiť?

 

Mečiarova facka Ficovi. Národná koalícia za EU a NATO. Slota sa nedal, tak zreformujem EU a NATO. Pellegr...

📅18.01.2019 0 1901x 👤slavo

Povinná vojenská služba? Čo ste sa zbláznili?

 

SNS v útrobách USA. Nestačia americké stíhačky - slovenská krv povinne za záujmy USA. Po výcviku hur...

📅16.01.2019 2 2708x 👤slavo

Slovensko – Rusko 1:1. Z Bratislavy vyhostili ruského diplomata – „špióna“ a z Moskvy na oplátku poslali domov slovenského diplomata - „špióna“

 

Jeden zo slovenských diplomatov na ambasáde v Moskve predčasne balí kufre. Rusko totiž vyhlásilo slovens...

📅13.12.2018 1 868x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,