asfasdf ×

NázorObčana.sk

V najeurópskejšom ukrajinskom meste – vo Ľvove prebieha rozpredaj uličných dlaždíc

 Aktuality

Ľvovský aktivista Jurij Antoniak bije na poplach – z ulíc jeho rodného mesta vyberajú dlaždice a vyvážajú ich do západnej Európy, kde ich predávajú po cene 800 USD za kubík.

22 December
2017 19:24:36

 

Foto: Facebook

Antoniak z toho viní miestnu samosprávu, ktorá výmenu dlaždíc za asfalt zdôvodňuje starostlivosťou o mešťanov. „Je to naše spoločné mesto. Je to náš historický priestor, ktorý sa budoval stáročiami. Dláždené ulice sa už dávno stali jeho neoddeliteľným elementom. Sú estetické, príťažlivé... Centrum mesta bez vydláždených ulíc si je už ťažko predstaviť. Lenže deje sa ničenie tohto všetkého...

Mesto stráca kolorit, tú čerešničku, ktorá by bola príťažlivá pre skutočného turistu a nie pre lacný prúd tlupy žiadajúcej si alkohol a sex služby, ktorá teraz zapĺňa Ľvov,“ cituje aktivistu zik.ua.

Antoniak nazval cynickým postoj samosprávy, ktorá tvrdí, že „dlaždice sú predvčerajším dňom, že ulice treba pokryť asfaltom, aby boli vhodné pre automobilovú dopravu.“. Skutočnou príčinou „rozoberania“ ľvovských ulíc je len finančný záujem.

„Dávno je známe, že komerčná hodnota odstránených dlaždíc je veľmi vysoká. Napríklad, kubický meter dlaždíc predstavuje na európskom trhu približne 800 USD. A vyvážať z Ukrajiny je ho možné za cenu obyčajného kameňa, čo je približne 2000 hrivien za kubík, alebo pod nejakou inou zámienkou. Čiže mať na tom strašný zisk,“ nazdáva sa aktivista.

Dovoľme si pomenovať ešte jednu verziu: dlaždice odstraňujú z preventívnych dôvodov. Ľvov vôbec nie je poistený od takých udalostí, aké sa diali počas kyjevského Majdanu na jeseň a zimu v roku 2013. Vtedy bola takmer úplne zlikvidovaná dlažba minimálne na jednej ulici – Bankovej. Všetci si dobre pamätajú, na ktorú stranu potom leteli dlažobné kocky.  

Podľa x-true.info, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1042x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 681x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1088x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1227x 👤slavo
,