asfasdf ×

NázorObčana.sk

V najeurópskejšom ukrajinskom meste – vo Ľvove prebieha rozpredaj uličných dlaždíc

 Aktuality

Ľvovský aktivista Jurij Antoniak bije na poplach – z ulíc jeho rodného mesta vyberajú dlaždice a vyvážajú ich do západnej Európy, kde ich predávajú po cene 800 USD za kubík.

22 December
2017 19:24:36

 

Foto: Facebook

Antoniak z toho viní miestnu samosprávu, ktorá výmenu dlaždíc za asfalt zdôvodňuje starostlivosťou o mešťanov. „Je to naše spoločné mesto. Je to náš historický priestor, ktorý sa budoval stáročiami. Dláždené ulice sa už dávno stali jeho neoddeliteľným elementom. Sú estetické, príťažlivé... Centrum mesta bez vydláždených ulíc si je už ťažko predstaviť. Lenže deje sa ničenie tohto všetkého...

Mesto stráca kolorit, tú čerešničku, ktorá by bola príťažlivá pre skutočného turistu a nie pre lacný prúd tlupy žiadajúcej si alkohol a sex služby, ktorá teraz zapĺňa Ľvov,“ cituje aktivistu zik.ua.

Antoniak nazval cynickým postoj samosprávy, ktorá tvrdí, že „dlaždice sú predvčerajším dňom, že ulice treba pokryť asfaltom, aby boli vhodné pre automobilovú dopravu.“. Skutočnou príčinou „rozoberania“ ľvovských ulíc je len finančný záujem.

„Dávno je známe, že komerčná hodnota odstránených dlaždíc je veľmi vysoká. Napríklad, kubický meter dlaždíc predstavuje na európskom trhu približne 800 USD. A vyvážať z Ukrajiny je ho možné za cenu obyčajného kameňa, čo je približne 2000 hrivien za kubík, alebo pod nejakou inou zámienkou. Čiže mať na tom strašný zisk,“ nazdáva sa aktivista.

Dovoľme si pomenovať ešte jednu verziu: dlaždice odstraňujú z preventívnych dôvodov. Ľvov vôbec nie je poistený od takých udalostí, aké sa diali počas kyjevského Majdanu na jeseň a zimu v roku 2013. Vtedy bola takmer úplne zlikvidovaná dlažba minimálne na jednej ulici – Bankovej. Všetci si dobre pamätajú, na ktorú stranu potom leteli dlažobné kocky.  

Podľa x-true.info, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 987x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1951x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1255x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius
,