asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáž: Obyvatelia stanového táboru pri budove ukrajinského parlamentu v Kyjeve: „Zabijeme sem koly a budeme ich tu popravovať“

 Aktuality

Šéfovia rozkazujú, ale revolúcia žije svoj vlastný život... Napriek tomu, že Veľký Micho vyhlásil Vianočné prázdniny, obyvatelia stanového táboru pri budove ukrajinského parlamentu sa nemienia rozchádzať. Naopak: pripravujú nové „revolučné útoky“.

25 December
2017 19:07:35

 

Foto: Screenshot YouTube

Ako je to na Vianoce v stanovom tábore? Zisťovala to redaktorka ukrajinského denníka „Strana“ /“Krajina“/ Valéria Ivaškinová. „Za závejmi sa začína Ukrajina bez oligarchov. Aspoň to sľubujú plagáty na barikádach, ktoré zatarasili ulicu Gruševského pred budovou Najvyššej rady. Mnohí obyvatelia Kyjevu ani nevedia, že obyvatelia stanového táboru sú stále tu. Michomajdan pokračuje,“ napísala novinárka.

Podčiarkla, že drvivá väčšina ukrajinských médií už 3 mesiace fakticky ignoruje udalosti pri budove parlamentu a obyvateľov stanového táboru. „Pre mnohých je to tak: ak nie si v televízore - to znamená, že neexistuješ,“ ironizuje Valéria. Poukazuje na to, že obyvatelia stanového táboru sami musia čistiť sneh v tábore a na okolí – mestské služby na to kašľú. „Plagát „Minské dohody nás zabíjajú“ je prakticky zavalený snehom..“ poznamenáva novinárka.

Rozpráva sa s veselým chlapíkom zababušenom do červeno-čiernej zástavy Pravého sektoru, ktorý čistí sneh. Ale „veselý chlapík“ rozpráva o plánoch niektorých obyvateľov stanového tábora, ktoré vyvolávajú hrôzu u novinárky: „Nebeská stovka nám sem posiela sneh. Zalejeme vodou túto kopu, urobíme schody a budeme tu ich popravovať. Zabijeme koly, natiahneme ostnatý drôt, aby to nik nedokázal prekonať. Keď sem prídu ľudia, tri milióny, kozáci sem prídu na koňoch – potom im ukážeme,“ pohrozil „veselý chlapík“...

„Ako potvrdenie jeho slov – priamo pod oknami parlamentu je do záveja zapichnutý drevený kôl s tabuľkou „Sečový lustrátor“ /obyvatelia stanového tábora sa hlásia ku svojim predkom zo Zaporožskej seči – pozn. E.R./. Oproti je snehuliak Roshen /názov „čokoládovej ríše“ a obchodných domov prezidenta Porošenka – pozn. E. R./ s kosou v jednej ruke a s plagátom so žiadosťou imipčmentu prezidenta v druhej,“ popisuje novinárka.

„Nečakane ku mne pribehol akýsi Gruzínec a začal ma objímať – určite ma s niekým poplietol: mám na hlave veľkú čapicu, ktorá sa podobá na gruzínsku...  Zistili sme, že obyvatelia stanového táboru sa nemienia odtiaľto odísť, a to aj napriek tomu, že Veľký Micho vyhlásil „Vianočnú pauzu“... Sú presvedčení, že onedlho dôjde k vážnym udalostiam,“ píše redaktorka denníka Strana.

Valéria Ivaškinová popisuje, ako si strávila čas s obyvateľmi jedného zo stanov, dala si s nimi čaj a prezradila, o čom sa s nimi rozprávala, prikladá aj zaujímavé videá.

Videá si môžete pozrieť tu: 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 987x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1953x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1256x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,