asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáž: Obyvatelia stanového táboru pri budove ukrajinského parlamentu v Kyjeve: „Zabijeme sem koly a budeme ich tu popravovať“

 Aktuality

Šéfovia rozkazujú, ale revolúcia žije svoj vlastný život... Napriek tomu, že Veľký Micho vyhlásil Vianočné prázdniny, obyvatelia stanového táboru pri budove ukrajinského parlamentu sa nemienia rozchádzať. Naopak: pripravujú nové „revolučné útoky“.

25 December
2017 19:07:35

 

Foto: Screenshot YouTube

Ako je to na Vianoce v stanovom tábore? Zisťovala to redaktorka ukrajinského denníka „Strana“ /“Krajina“/ Valéria Ivaškinová. „Za závejmi sa začína Ukrajina bez oligarchov. Aspoň to sľubujú plagáty na barikádach, ktoré zatarasili ulicu Gruševského pred budovou Najvyššej rady. Mnohí obyvatelia Kyjevu ani nevedia, že obyvatelia stanového táboru sú stále tu. Michomajdan pokračuje,“ napísala novinárka.

Podčiarkla, že drvivá väčšina ukrajinských médií už 3 mesiace fakticky ignoruje udalosti pri budove parlamentu a obyvateľov stanového táboru. „Pre mnohých je to tak: ak nie si v televízore - to znamená, že neexistuješ,“ ironizuje Valéria. Poukazuje na to, že obyvatelia stanového táboru sami musia čistiť sneh v tábore a na okolí – mestské služby na to kašľú. „Plagát „Minské dohody nás zabíjajú“ je prakticky zavalený snehom..“ poznamenáva novinárka.

Rozpráva sa s veselým chlapíkom zababušenom do červeno-čiernej zástavy Pravého sektoru, ktorý čistí sneh. Ale „veselý chlapík“ rozpráva o plánoch niektorých obyvateľov stanového tábora, ktoré vyvolávajú hrôzu u novinárky: „Nebeská stovka nám sem posiela sneh. Zalejeme vodou túto kopu, urobíme schody a budeme tu ich popravovať. Zabijeme koly, natiahneme ostnatý drôt, aby to nik nedokázal prekonať. Keď sem prídu ľudia, tri milióny, kozáci sem prídu na koňoch – potom im ukážeme,“ pohrozil „veselý chlapík“...

„Ako potvrdenie jeho slov – priamo pod oknami parlamentu je do záveja zapichnutý drevený kôl s tabuľkou „Sečový lustrátor“ /obyvatelia stanového tábora sa hlásia ku svojim predkom zo Zaporožskej seči – pozn. E.R./. Oproti je snehuliak Roshen /názov „čokoládovej ríše“ a obchodných domov prezidenta Porošenka – pozn. E. R./ s kosou v jednej ruke a s plagátom so žiadosťou imipčmentu prezidenta v druhej,“ popisuje novinárka.

„Nečakane ku mne pribehol akýsi Gruzínec a začal ma objímať – určite ma s niekým poplietol: mám na hlave veľkú čapicu, ktorá sa podobá na gruzínsku...  Zistili sme, že obyvatelia stanového táboru sa nemienia odtiaľto odísť, a to aj napriek tomu, že Veľký Micho vyhlásil „Vianočnú pauzu“... Sú presvedčení, že onedlho dôjde k vážnym udalostiam,“ píše redaktorka denníka Strana.

Valéria Ivaškinová popisuje, ako si strávila čas s obyvateľmi jedného zo stanov, dala si s nimi čaj a prezradila, o čom sa s nimi rozprávala, prikladá aj zaujímavé videá.

Videá si môžete pozrieť tu: 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1848x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2726x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2480x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3094x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,