asfasdf ×

NázorObčana.sk

Politológ a ekonóm Nikolaj Starikov: „Vojna sa na Ukrajine skončí iba vtedy, keď sa úplne vymení vláda a prezidentom sa stane Alexander Zacharčenko“

 Aktuality

Známy ruský politológ, publicista, ekonóm a predseda strany „Veľká Vlasť“ Nikolaj Starikov povedal, že sa vojna na Ukrajine skončí iba vtedy, keď sa úplne vymení vláda a parlament a prezidentom sa stane Alexander Zacharčenko“

01 Január
2018 21:52:24

 

Foto: Facebook

Podobnú myšlienku vyslovil v priebehu televízneho talk-šou. Podčiarkol, že v súčasnosti Ukrajina potrebuje silného politického lídra porovnateľného s Bohdanom Chmeľnickým. Iba taký človek by mohol zjednotiť krajinu a ľudí a zastaviť občiansku vojnu. Pripomenul, že vojenskému konfliktu na juhovýchode Ukrajiny predchádzal krvavý štátny prevrat a nezákonná výmena na čele krajiny. Prízvukoval, že práve preto za vlády Petra Porošenka vojna bude pokračovať: Ukrajina potrebuje iného lídra, ktorý to zmení. 

Podčiarkol, že obyvatelia Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky nechcú sa vzdať možnosti rozprávať v ruštine, chcú zachovať spojenie existujúce už tisícročia spojenie s ruským svetom. Starikov poukázal na to, že Kyjev sleduje svoje, prozápadné, neprijateľné záujmy a absolútne nechce rokovať s Donbasom o mieri.

„Občianska vojna na Ukrajine pokračuje, pretože došlo k nezákonnému štátnemu prevratu. A táto príčina sa neodstraňuje. Donbas nechce sa vzdať toho, že je ruský, chce získať právo pokojne používať ruštinu. V Kyjeve nik nerieši, nevyšetruje, akí snajperi vlastne strieľali, na čí rozkaz, nevyšetruje sa, pochopiteľne, ani to, kto zorganizoval štátny prevrat. To znamená, že vojna sa v tej alebo inej forme bude pokračovať,“ dodal politológ.

Starikov vyhlásil, že vyriešiť tento problém dokáže iba nový silný líder, ktorý vystrieda Porošenka a zjednotí krajinu a ľudí. Povedal, že podobným človekom sa môže stať súčasný líder Doneckej republiky Alexander Zacharčenko. „Zacharčenko je veľmi vhodný kandidát. Teší sa autorite ľudí a je to dostatočne razantný politik,“ podčiarkol Nikolaj Starikov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1891x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2768x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2525x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3144x 👤slavo
,