asfasdf ×

NázorObčana.sk

Gruzínski snajperi Michaila Saakašviliho alebo kto zavraždil 106 ľudí na Majdane? /2/

 Aktuality

Vražda vyše 100 ľudí na Majdane sa ani po 4 rokov nie je objasnená. V tejto veci došlo k razantnému zvratu. Ukrajinský advokát Alexander Gorošinskij 12. novembra označil za vinníkov gruzínskych snajperov, ktorých poslal Michail Saakašvili...

05 Január
2018 17:53:27

 

Foto: Facebook

Podčiarkol, že podľa informácií, ktoré má, Gruzíncom prisľúbili „zárobok“ po 5 tisíc dolárov. Alexander Gorošinskij prezradil, že má k dispozícii aj 2 reálnych svedkov /na rozdiel od tých, ktorých majú ukrajinskí vyšetrovatelia/, dvoch občanov Gruzínska – Kobu Nergadzeho a Alexandra Revazašviliho, ktorí boli v zostave komanda snajperov, ktoré vraždilo na Majdane. Títo dvaja však tvrdia, že nestrieľali a preto sú ochotní svedčiť...

Tvrdia, že z Gruzínska na Ukrajinu poslali skupinu 50 snajperov, ktorých rozdelili na 5 menších skupín. Všetky rozmiestnili v rôznych budovách, každá mala svojho veliteľa a každá mala v inom čase začať paľbu. Gruzínci porozprávali, že vlastne nejaké konkrétne „terče“ pre nich neurčili: snajperi mali strieľať na ľudí v skupinách, aby bolo vidieť „výsledky ich práce“, aby všetko to dezorientovalo a rozbesnilo účastníkov udalostí na Majdane, aby vypukol chaos a masová hystéria.

Obaja prízvukovali, že síce boli súčasťou jednej takej skupiny, ale zbrane nepoužili, nezúčastnili sa na vraždení a preto sa neboja vypovedať – nemajú ruky od krvi. Porozprávali, že iní snajperi strieľali na demonštrantov a na policajtov, aby ich poštvali proti sebe. Prezradili, že v radoch snajperov neboli iba Gruzínci, ale aj občania pobaltských republík a dokonca aj Ukrajinci, ktorí vlastne strieľali na svojich...

Už o 3 dni, 15. novembra, poslanec ukrajinského parlamentu Vadim Rabinovič v televíznej relácii kanálu NewsOne priamo obvinil Michaila Saakašviliho, že je zapletený do vraždenia ľudí na Majdane a povedal, že tiež má dôkazy, ako aj ukrajinský advokát Gorošinskij. Citoval výroky generála gruzínskej armády, bývalého veliteľa bataliónu Avaza /Leopard/ Tristana Citelašviliho, ktorý ešte na jar r. 2014 v rozhovore pre gruzínsku tlačovú agentúru Gruzinform priamo obvinil z vrážd demonštrantov na Majdane exprezidenta Michaila Saakašviliho.

Vtedy Citelašvili tvrdil, že Saakašvili do Kyjevu poslal minimálne štyroch snajperov – provokatérov, ktorí mali za úlohu vraždiť a vyvolávať chaos a nevraživosť medzi policajtmi a demonštrantami. Prezradil, že títo snajperi to sú bývalí príslušníci bezpečnostných jednotiek a ich skupine údajne velil Gija Baramidze a Givi Targamadze, ktorých v Rusku označili za „odborníkov, ktorí organizujú oranžové revolúcie“... Neskôr Citelašvili pre média porozprával, že Saakašvili na Ukrajine pripravoval vlastnú „gardu“, s ktorou si menil vrátiť moc v Gruzínsku.

Ale predsa najzaujímavejšie svedectva a aj svedkov dokázal získať advokát Alexander Gorošinskij. Prezradil, že svedkov - dvoch občanov Gruzínska – Kobu Nergadzeho a Alexandra Revazašviliho našiel po tom, ako ich spolu s ďalším ich krajanom Zalogiom Kvarateskeliom videl na záberoch vo filme talianskeho filmu – vyšetrovania, ktorý sa vysielal na talianskom internetovom portálu Gli Occhi Della Guerra.

Dvaja Gruzínci porozprávali, že s pomocou veliteľa „Gruzínskeho légie“ Mamuku Mamulašviliho sa dostali do Kyjevu, kde ich školil bývalý americký dôstojník. Povedali, že členovia ich skupiny – Gruzínci a žoldnieri z iných krajín sa rozmiestnili v dvoch budovách – v konzervatóriu a hoteli Ukrajina. Centrálne námestie Kyjevu mali ako na dlani...

Zalogi Kvarateskelia pre talianskych novinárov povedal: „Ukrajinské povstanie r. 2013 sa podobalo na „Revolúciu ruží“ v Gruzínsku. Pracovali sme podľa toho istého scenára.“ Ďalšie svedkovia, ktorí prehovorili v talianskom filmu, hovorili, že tesne predtým, ako niekto začal strieľať na demonštrantov a policajtov, do hotelu Ukrajina, kde sa nachádzali snajperi – žoldnieri, dopravili veľké množstvo zbraní. 

Koba Nergadze tvrdil, že zbrane dopravili ukrajinskí politici a aktivisti Euromajdanu – Vladimír Parasjuk a Sergej Pašinskij a ďalší dvaja muži, ktorých nepoznal a preto nemohol povedať ich mená. Priamo obvinil veliteľa Mamuku Mamuašviliho, že práve ten rozkázal snajperom strieľať na ľudí. Vysvetlil, že sa nedá spoliehať na predčasné prezidentské voľby a preto treba uskutočniť štátny prevrat v krajine.

MIchail Saakašvili na tieto obvinenia reagoval a film premietaný na talianskom portálu označil za provokáciu. „Informáciu o gruzínskej stope vrážd na Majdane zverejnili na kanále Berluskoniho, veľkého kamaráta Putina. Agenti FSB túto tému pripravovali už dávnejšie. Ruská propaganda sa domnieva, že Ukrajina je v súčasnosti veľmi slabá a podobné správy by mali nás rozoštvať a oslabiť,“ vyhlásil gruzínsky exprezident.

O ďalších verziách vraždenia na Majdane a prvých súdnych procesoch v tejto súvislosti sa dozviete zajtra v záverečnej časti tohto miniseriálu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

94 %
(18 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Povinná vojenská služba? Čo ste sa zbláznili?

 

SNS v útrobách USA. Nestačia americké stíhačky - slovenská krv povinne za záujmy USA. Po výcviku hur...

📅16.01.2019 2 2281x 👤slavo

Slovensko – Rusko 1:1. Z Bratislavy vyhostili ruského diplomata – „špióna“ a z Moskvy na oplátku poslali domov slovenského diplomata - „špióna“

 

Jeden zo slovenských diplomatov na ambasáde v Moskve predčasne balí kufre. Rusko totiž vyhlásilo slovens...

📅13.12.2018 1 576x 👤eugenius

Ako sa skončí Lajčák-gate: bude minister zahraničia kandidovať na prezidenta, otočí si kabát, odíde s politiky?

 

V ostatných týždňoch minister zahraničia SR Miroslav Lajčák sa stál mediálnou hviezdou, stredobodom k...

📅26.11.2018 0 913x 👤eugenius

Vznikla petícia proti Lisabonskej zmluve

 

V novembri Slovensko oslavuje dve výročia. V skutočnosti je november akýmsi mesiacom slovenskej suverenity...

📅22.11.2018 0 885x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,