asfasdf ×

NázorObčana.sk

Herci hrajú, slušní tlieskajú.

 Aktuality

Namiesto celospoločenských protestov opozičné mítingy. Kedy bude témou protestov odvolanie Kisku?

17 Apríl
2018 00:47:57

Telenovela pokračuje. Slovensko opozícia rozdelila na dve skupiny - na slušných a na neslušných. Slušní, aby identifikácia bola jednoduchá, sa od neslušných odlišujú tým, že nosia pripnuté odznaky Za slušné Slovensko, tí ešte slušnejší nosia aj odznaky # All for Jan ( ktovie, prečo to nie je v slovenčine), a tí najslušnejší sa poctivo pravidelne zúčastňujú opozičných protestov.

Protesty, ako nás najskôr presviedčali skutoční organizárori ústami stredoškolákov, mali mať a aj vraj majú celospoločenský charakter. Slovensko vraj povstalo.  Nazvať však celospoločenskými protestami opozičné politické mítingy, to potrebuje odvahu a množstvo  zaslepených a ohlúpnutých občanov, ktorí tomu veria a myslia si, že idú meniť svet a potom Slovensko. Pritom bojujú na mítingoch za požiadavky, ktoré nastoľuje z úzadia opozícia Matovič a Sulík. Je smiešne vyzývať občanov, aby sa zúčastnili protestu, kde sa ide bojovať za také niečo, ako odvolávanie jednotlivých bábok, patriacich výhradne k vládnej koalícií.  Naposledy zúčastnení bojovali za odvolanie Gašpara, ktorý leží nestrávený  v Kiskovom žalúdku. Náš anjel má s Gašparom totiž nevyrovnané účty, Gašpar očiernil Kiskovu povesť a vedie proti nemu vyšetrovania v rôznych kauzách. Ak však je potrebné odvolávať bábku Gašpara, prečo nezačať s odvolávaním zhora? Však ako sa hovorí, ryba smrdí od hlavy a mafiánskemu štátu, ako sa nedávno vyjadril o Slovensku Kiska, šéfuje práve on, a ako dobre vieme, čistý nie je, i keď sa o to on, sorosove médiá a opozícia všemožne snažia. Počul však niekto z tribún mítingov Za slušné Slovensko čo len jedno krivé slovo o Kiskovi? Či nebodaj žiadal niekto jeho odstúpenie? Veru nie, však Kiska je vzor čestnosti a mravnosti, je vzorom pre slušnosť.  Žiadal vari niekto vyšetrenie podvodov, afér a machinácií, ktoré narobila opozícia počas svojho účinkovania v politike ? Veru nie, opozičné mítingy, konajúce sa pod vlajkami SR, EÚ a LGBT, majú za cieľ pranierovať len predom vybratých pajácov. A to vlastne aj stačí, vymeniť bábky, systém je podľa opozície dobrý, akurát sa musia opoziční politici dostať do vládnych pozícií a ich bezúhonnosť a slušnosť urobí aj tento chorý systém slušným a bezúhonným.

Slušnosť je politická značka, vyjadrili sa organizátori a jej zneužitie sa trestá. Určiť kto je, a kto nie je slušný, tým  pripadlo opozícií, ktorá túto značku vlastní.  Investovala do nej množstvo peňazí, úsilia a energie. Bude zaujímavé sledovať, ako sa tí praví slušní pobijú o značku s tými nepravými slušnými z novovzniknutej strany Za slušné Slovensko. Dá sa postupne pozorovať z diskusných fór a správania sa samozvaných slušných, že postupne sa radikalizujú, ich slovník je čoraz arogantnejší a agresívnejší, čím sa snažia napodobniť svojich obdivovaných vodcov. Hlasitosťou chcú nahradiť početnosť, a ich zúfalstvo, že ich nie je dosť a na mítingoch  je ich menej a  menej, sa stále zväčšuje.  

Kto nejde s nami, ide proti nám, toto heslo z čias hlbokého socializmu platí aj v dnešných časoch.  Slušní stoja pod tribúnami a tlieskajú hereckým výkonom slovenských komediantov. Tí  asi nie sú až tak dobre platení ako v divadlách, lebo im to nestojí ani za to, aby sa naučili texty naspamäť. Ale aj tak to účel plní, herci hrajú a režiséri si v pozadí mädlia ruky a počítajú počty slušných na námestiach, ktorých je na námestiach stále menej. Je totiž veľmi ťažké, zvolávať ľudí so svojimi dennodennými starosťami na mítingy, ktorých cieľom je niekoho odvolať, aby bol nahradený iným.  Ak by boli protesty naozaj celospoločenské, súdny človek by čakal, že sa budú konať pod heslami: Chceme nemecké platy, chceme vyššie dôchodky, materské prídavky, chceme dobre platenú prácu, chceme kvalitné školstvo a zdravotníctvo zdarma, nechceme imigrantov, nechceme Islam na Slovensku, atď.  Tieto naozaj celospoločenské témy na opozičných mítingoch absentujú, lebo je oveľa jednoduchšie odvolať smerácku bábku ako bojovať za  oprávnené požiadavky slovenských občanov.

Pre tých, ktorých nestihli osloviť opozičné mítingy Za slušné Slovensko, si Matovič so Sulíkom pripravili sériu bilboardov popri cestách,  kde sľubujú krajšie zajtrajšky pod ich vedením. Matovič zbiera podpisy na referendum kvôli predčasným voľbám, akoby nevedel, že aj kvôli nemu je referendum fakticky nefunkčné. Ale to nevadí, urobiť si prieskum za štátne peniaze, to sa predsa vždy oplatí. Hlavné je, aby  svojimi verejnými aktivitami  opoziční lídri dokázali pôsobiť aj na tú neslušnú časť obyvateľstva a urobiť z nich svojich voličov. Však každý hlas sa počíta.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

94 %
(50 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

slavo


Podobné články

Ako sa skončí Lajčák-gate: bude minister zahraničia kandidovať na prezidenta, otočí si kabát, odíde s politiky?

 

V ostatných týždňoch minister zahraničia SR Miroslav Lajčák sa stál mediálnou hviezdou, stredobodom k...

📅26.11.2018 0 649x 👤eugenius

Vznikla petícia proti Lisabonskej zmluve

 

V novembri Slovensko oslavuje dve výročia. V skutočnosti je november akýmsi mesiacom slovenskej suverenity...

📅22.11.2018 0 595x 👤eugenius

Rozruch v ukrajinských médiách: Nadežda Savčenková mieni sa zúčastniť na prezidentských voľbách, získať imunitu a dostať sa na slobodu

 

Nadežda Savčenková, ktorá sa nachádza vo vyšetrovacej väzbe a je obvinená z pokusu o štátny prevrat ...

📅10.11.2018 0 431x 👤eugenius

Necháme si upáliť Johanku z Arku?

 

Novodobá slniečkárska inkvizícia... Kráľ je nahý, za to hranica....Necháme si upáliť Líviu?...

📅27.10.2018 0 1082x 👤slavo

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,