asfasdf ×

NázorObčana.sk

Marvel uviedol nový trailer – Avengers: Vek Ultrona

 Aktuality

Pre fanúšikov komiksového sveta Marvelu bol štvrtok 23. októbra významný deň. Dlho očakávaný film Avengers: Vek Ultrona dorazí do kín už 1. mája a podľa traileru sa máme na čo tešiť.

24 Október
2014 11:14:37

Trailer k filmu mal byť publikovaný až o týždeň pri vysielaní seriálu Agenti S.H.I.E.L.D., no jeho verzia v zlej kvalite unikla na internet už o týždeň skôr. Video sa stalo virálnym a preto spoločnosť Marvel Entertainmet okamžite zareagovala – vypustila video vo vysokej kvalite. Dokonca sa im podarilo obrátiť únik informácie na žart, chybu pripísali na účet najväčšiemu nepriateľovi S.H.I.E.L.D.- u Hydre, prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Čo sa z traileru dozvedáme?             

Ľudia z Marvelu rozhodne vedia, ako vyvolať napätie. Ako sa už z názvu filmu dozvedáme, najväčším nepriateľom hrdinov ako Captain America, Iron Man, Thor, Hulk, Black Widow a Hawkeye bude práve Ultron. Kto vlastne je? Komiksového Ultrona mal pôvodne stvoriť ďalší Marvel hrdina – Ant  Man (vlastný film 17.7.2015), vo filme je to však inak. Za jeho stvorením bude stáť Iron Man (Robert Downey Jr.), geniálny vedec s dobrými úmyslami. Jeho vynález sa však otočí proti Avengerom, získa vlastnú inteligenciu a postupne sa bude sám vyvíjať, kým sa nestane prakticky nezničiteľným. Podľa všetkého práve tento fakt nahnevá Thora (Chris Hemsworth) až tak, źe ho jednoducho chytí pod krk. V komiksovom svete sa proti Ultronovi postaví jeho vlastný služobník Vision (Paul Bettany), ako to bude vo filme?

Medzi ďalšie nové postavy patria aj dvojičky Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a Quicksilver (Pietro Maximoff). Táto čarodejnica a jej neuveriteľne rýchly brat budú spolupracovať s Ultronom, po nejakom neznámom impulze ale zmenia stranu a pridajú sa k Avengerom. Ultron medzitým vybuduje armádu robotov, pomocou ktorej chce dosiahnuť svoj cieľ a podmaniť si svet.

V traileri môžeme vidieť aj Bruca Bannera (Mark Ruffalo) nie práve vo svojej koži. Vo svojej zelenej prerastenej forme potom bojuje s Iron Manom. Tony Stark si vytvoril oblek na svoj oblek, dal mu meno Hulk Buster a jeho úlohou je krotiť divoký temperament jeho spolubojovníka. Skutočne prepracované. Vyzerá to ale tak, že Hulka nakoniec upokojí Black Widow (Scarlett Johanson).

Najzaujímavejšie sú posledné scény. Pohľad na rozbitý paradoxne nerozbitný štít z vibránia, ktorý vlastní Captain America (Chris Evans) a v neposlednom rade výborne vymyslená postava samotného Ultrona. Svojimi poslednými slovami vyjadruje jasnú správu – Mňa nemôžete ovládať / Na mňa neexistujú žiadne reťaze („There are no strings on me.“)

Okolo filmu bola rozpútaná búrlivá diskusia, ktorá sa po vypustení traileru rozbehla ešte viac. Andy Serkis predstavuje postavu Ulysses Klaw, hlavného nepriateľa ďalšieho hrdinu Black Panthera (ešte nemá film). Podľa všetkého dodá Ultronovi materiál na jeho vylepšenia, samotné vibránium zo zeme Wakanda.

Joss Whedon a jeho tím sa s týmto filmom rozhodne potrápil. Môžeme sa tešiť na množstvo akcie, napätia, strachu, možno dokonca aj na romantické časti. Avengeri 2 sú dôležitým míľnikom pre ďalšie filmové spracovania superhrdinov.

Ak patríte k fanúšikom komiksov či superhrdinov celkovo, dátum 1.5.2015 si zarezervujte na návštevu Vášho kina. Určite nebudete ľutovať.

zdroj: marvel.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:
Eva, 24.10.2014, 22:25:59 1 0
Odychovka nie je nikdy na zahodenie. Diky za tip.
  • 1

O autorovi

JK


Podobné články

Stará láska nehrdzavie (2019)

 

Komediálne prekvapenie roka? Skôr sympatická romantická oddychovka...

📅21.07.2019 0 961x 👤sdgda

Posledné večery na Zemi (2018)

 

Hypnotizujúca sila filmového média v plnom rozsahu...

📅22.06.2019 0 760x 👤sdgda

Je mi jedno, že sa zapíšeme do dejín ako barbari (2018)

 

Trpká a mrazivá konfrontácia s vlastnými dejinami...

📅20.04.2019 0 1357x 👤sdgda

Joe (2013)

 

Na juh od raja...

📅13.02.2019 0 1326x 👤sdgda
,