asfasdf ×

NázorObčana.sk

Lucy - thriller z dielne Luca Bessona

 Aktuality

Akčný sci-fi thriller od známeho režiséra sa na slovenské plátna dostal začiatkom augusta. Je to len ďalšia verzia filmu Limitless, alebo skutočná filozofická hádanka?

15 Október
2014 17:37:16

Režisér Piateho Elementu z roku 1997 Luc Besson sa opäť rozhodol zaujať divákov akčným filmom plným zbraní, naháňačiek a drsných postáv. Ľudí do kina pritiahol skôr prísľub dobrého obsadenia ako dobrého scenáru, veď Scarlett Johansson a Morgan Freeman sú v hollywoodskom svete skutočne známe mená.

Lucy (Scarlett Johansson) predstavuje typickú hlúpu blondínu, ktorá sa nechtiac zapletie do obchodov svojho nového priateľa. Kým si stačí uvedomiť, kde sa nachádza a čo sa deje naokolo, má v bruchu zašitý balíček s neznámou drogou všemocného čínskeho drogového magnáta. Jej úlohou je samozrejme balíček bezpečne preniesť do Európy, aby sa mohla pomaly šíriť medzi mládež. Lucy však príde k zraneniu a látka z balíčka sa dostane do jej organizmu. Postupne jej zvyšuje mozgovú aktivitu, lepšie vidí a počuje, ovláda magnetické vlny a aj svoje vlastné telo, dokonca aj telekinézu. So svojou super inteligenciou si uvedomí, že všetko čo vie môže byť nebezpečné a vyhľadá najväčšieho odborníka na ľudský mozog (Morgan Freeman), aby jej nejako pomohol. Naháňa ju však banda čínskym zabijakov, čo robí jej úlohu ešte ťažšou.

Celý film sa dá jednoducho zhrnúť do jednej otázky: Čo by sa stalo, keby človek využíval 100% mozgovej kapacity? Luc Besson vytvoril neprehľadnú no napriek tomu zaujímavú miešaninu evolučných, filozofických, technologických a typických kozmologických úvah. Efekty dopĺňajúce až nadprirodzené schopnosti hlavnej postavy sa vydarili, niekedy sú dokonca celkom dôveryhodné.

Aby sa však film mohol klasifikovať ako akčný, potrebuje aj trochu akcie. V tomto konkrétnom prípade sa Lucy poráta s celou mafiánskou skupinou a ani pri tom nežmurkne. Finálna naháňačka po Paríži a prestrelka medzi asi všetkými parížskymi policajtmi a extrémne vyzbrojenými Číňanmi spĺňa všetky požiadavky na to, aby divák v kine nezaspal.

Na ozvláštnenie filmu boli pridané aj zábery ako z National Geographic, chovanie divých zvierat skvelo zobrazuje správanie jednotlivcov práve v tomto filme. Dozvedáme sa aj niečo z ďalekej histórie, keď sa Lucy stretne s Lucy neandrtálcom a takmer si podajú ruky.

Záver filmu prekvapil. Lucy prišla na to, že svet nie je pripravený vedieť všetko, čo vie ona sama, tak sa sofistikovaným spôsobom zmení na USB a vloží sa do rúk skupine vedcov. Samozrejme to stihne len tesne, keďže v tej chvíli do miestnosti vtrhne zúfalý mafiánsky boss.

Aké je hodnotenie? Lucy rozhodne nie je najhorší film, aký si môžete pozrieť. 7,5/10

zdroj: rottentomatoes.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:
peter19, 15.10.2014, 22:55:26 4 0
Super film! :)
  • 1

O autorovi

JK


Podobné články

Stará láska nehrdzavie (2019)

 

Komediálne prekvapenie roka? Skôr sympatická romantická oddychovka...

📅21.07.2019 0 1261x 👤sdgda

Posledné večery na Zemi (2018)

 

Hypnotizujúca sila filmového média v plnom rozsahu...

📅22.06.2019 0 975x 👤sdgda

Je mi jedno, že sa zapíšeme do dejín ako barbari (2018)

 

Trpká a mrazivá konfrontácia s vlastnými dejinami...

📅20.04.2019 0 1712x 👤sdgda

Joe (2013)

 

Na juh od raja...

📅13.02.2019 0 1634x 👤sdgda
,