asfasdf ×

NázorObčana.sk

Japonské monštrum sa dočkalo nového spracovania

 Aktuality

Godzilla alebo Gojira sa za posledné viac ako dva desaťročia dostala do povedomia väčšine fanúšikov filmu. Japonská povedačka sa stala základom pre filmový trhák s novým americkým spracovaním.

19 Október
2014 18:15:34

Po nevysvetliteľnej katastrofe v jadrovej elektrárni v Japonsku sa vláda rozhodne zatĺkať a vážnu nehodu vyhlási za zemetrasenie. Inžinier Joe Brody to však nenechá len tak, pri nešťastí prišiel o manželku a ostal sám so svojím synom. Život zasvätil hľadaniu pravdy a ako sa hovorí, kto hľadá ten nájde. O 15 rokov neskôr sa spolu so synom Fordom (Aaron Taylor- Johnson) vyberie do zamorenej zóny a odhalí veľké tajomstvo – vláda ukrýva kokón prijímajúci rádioaktívne impulzy z okolia. Keď už má žiarenia dosť, vyliahne sa hmyzu  podobné monštrum, ktoré sa nezastaví pred ničím. Dokonca by sa chcelo rozmnožovať, kým sa neobjaví stará dobrá Godzilla a nepošle monštrum tam, odkiaľ prišlo.

Tak sa v podstate dostávame ku hlavnej a prekvapujúcej myšlienke tohto amerického spracovania. Režisér  Gareth Edwards sa do 123 minútového filmu rozhodol obsadiť novú, lepšiu Godzillu. Po filme z roku 1998 sa rozhodne nedalo čakať, že sa z dinosaurej príšery stane najväčší pomocník ľudskej rasy. Godzilla vystupuje ako super- predátor, objavujúci sa len vtedy, keď sa mu naskytne príležitosť nasýtiť sa inou príšerou.

Tento akčný sci-fi thriller prináša veľa akcie, finálneho boja medzi ľuďmi a príšerami sa však nedočkáte. Postavenie ľudí vo filme je až prekvapujúco reálne – okrem toho, že môžeme sledovať pohyb votrelcov (aj to len niekedy) nemáme žiadny vplyv na to, ako ochránime naše mestá a životy.

Ford Brody ale bojuje aj za celých zvyšných 7 miliárd ľudí. Ako by aj nie, keď príde o otca príbeh začína byť osobný. Keď  po napínavom boji vidíme padnúť našu novú kamarátku Godzillu, berieme príbeh tiež celkom osobne. Slzy však roniť netreba, Godzilla našťastie otvorí oči a pokojne si s úsmevom odkráča do mora, dobre že nezamáva na rozlúčku. Práve toto nezmyselné zakončenie sa stalo terčom mnohých vtipov, ktoré zaplavujú internet už odkedy sa film dostal na plátna – a to už od 15.5.2014.

Keď hľadáte prekvapujúci film s akciou a dejovými zvratmi, trochou strachu a reálnym zobrazením bezmocnosti ľudstva, našli ste ho. Ak ste už videli Pacific Rim, pozrieť si aj tento blockbuster Vás síce nijakým spôsobom neobohatí, no ani Vám neublíži. 6/10

zdroj: rottentomatoes.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

JK


Podobné články

Stará láska nehrdzavie (2019)

 

Komediálne prekvapenie roka? Skôr sympatická romantická oddychovka...

📅21.07.2019 0 1261x 👤sdgda

Posledné večery na Zemi (2018)

 

Hypnotizujúca sila filmového média v plnom rozsahu...

📅22.06.2019 0 975x 👤sdgda

Je mi jedno, že sa zapíšeme do dejín ako barbari (2018)

 

Trpká a mrazivá konfrontácia s vlastnými dejinami...

📅20.04.2019 0 1712x 👤sdgda

Joe (2013)

 

Na juh od raja...

📅13.02.2019 0 1634x 👤sdgda

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,