asfasdf ×

NázorObčana.sk

Herkules trhá filmové vrecia.

 Aktuality

Jeden Herkules bude striedať v krátkom čase druhého. Ktorý z nich bude divácky úspešnejší?

05 Apríl
2014 00:31:15

Takýmto spôsobom by som nazval spôsob uberania sa tvorcov filmov za veľkou mlákou. Určite ste si všimli, že v kinách sa zjavil film: Hercules: Zrod legendy.

Ešte sa ani poriadne neohrial v našich kinách a už sa pomaly chystá uvoľniť miesto novému filmu s názvom: HERCULES: THE THRACIAN WARS.

Premiéra nového filmu by mala byť 24. júla tohto roka a podľa traileru, ktorý je k dispozícií, vkladám do tohto filmu veľké nádeje.

Prvým plusom je Dwayne „The Rock“ Johnson (Kráčajúca skala, Pain and Gain)  v hlavnej úlohe. Podľa výzoru, ktorý mu prepožičali, sa reálne podobá na Herkulesa, akého si predstavujeme podľa bájí o tomto antickom hrdinovi, v kožuchu z Nemejského leva, s veľkými svalmi a nebojácnou tvárou.

Druhý plus: Trailer aj dosť napovedá, že by sa príbeh mohol uberať podľa predlohy z bájí. Ako príklad uvediem Lernskú hydru a iné Herkulesove úlohy, ukázané v krátkom, ale výstižnom traileri.

Hercules: Zrod legendy, nebol takým trhákom, ako si jeho tvorcovia predstavovali. Divák chce vidieť súboje hrdinu s nadprirodzenými bytosťami a nepriateľskými vojskami, nie súboje v aréne, ktoré sú síce prepracované na vysokej úrovni, ale už ich bolo na plátnach kín viac než dosť. Takže júlová premiéra by mohla priniesť veľký úspech.

V spomienkach sa Herkulesa si vynáram z pamäti seriál s Kevinom Sorbom, ktorý síce nepostupoval úplne v súlade s bájami, ale určite pobavil. Veď kto by sa nepozeral na veľkého a silného hrdinu, ako s hravosťou poráža hordy rôznych oblúd a nepriateľov? Takéto rozprávky pre dospelých máme radi...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

tomas


Podobné články

TOP články

,