asfasdf ×

NázorObčana.sk

Zákaz nezdravých potravín v školách

 Aktuality
  • Ako to beží v našich školách?: Verejnosť už možno počula niečo o tom, že sa v školách zaviedlo tzv. inkluzívne vzdelávanie, ale nepredpokladám, že si pod tým niečo predstavuje....
  • Akú úroveň v školách očakávame???: Integrované deti. Nastupujúci učitelia zrejme netušia, o čo sa jedná, no prvý stret so žiakom s tzv. ADHD diagnózou ich nepochybne vytrhne z akejkoľvek snovej romantiky, ktorej pri výbere svojho povolania, zrejme podliehali....

Novela školského zákona, ktorú schválil dnes parlament zakazuje v školách nezdravé potraviny.

29 Október
2014 15:09:46

Foto: stredneskoly.sk

 

 

Návrh novely zákona podala podpredsedníčka národnej rady – Renáta Zmajkovičová zo strany Smer – SD. Novela zakazuje v školských bufetoch jedlá typu rýchleho občerstvenia, potravín, ktoré obsahujú soľ nad 1,5g/100g hmotnosti, cukrovinky, cukrárske výrobky, sladké pekárenské alebo cukrárenské výrobky s nižším ako 1/3 podielom ovocnej alebo mliečnej zložky, nápoje s obsahom alkoholu, kofeínu, chinínu a dekofeínu, energetické nápoje a ochutené nápoje, zmrzliny, nanuky a iné.

  

Novela začína platiť od 1. januára 2015 a za porušenie hrozí pokuta od 50 – 500€. Potravinárska komora Slovenska žiadala poslancov, aby návrh nepodporili, pretože sa neopiera o žiadne odborné závery a neprechádzala jej ani žiadna odborná diskusia.

 

"Cieľom návrhu je zastaviť doterajší trend rastu obezity u obyvateľov SR, najmä u školopovinných detí a mládeže," odôvodnila svoj návrh Zmajkovičová pre SME. Taktiež chce dosiahnuť "zníženie existujúceho deficitu v príjme pozitívnych nutrientov vo výžive", a znížiť tiež rizikové faktory výživy.

 

Čo dávate svojim deťom na desiatu vy?

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

Miriama


Podobné články

Akú úroveň v školách očakávame???

 

Integrované deti. Nastupujúci učitelia zrejme netušia, o čo sa jedná, no prvý stret so žiakom s tzv. A...

📅31.10.2017 0 1248x 👤vasabi
,