asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Kurská bitka“ v Marseille: ruskí fanúšikovia zmlátili anglických „kolegov“

 Aktuality

Ruskí fanúšikovia včera na MS vo futbale svojrázne oslávili štátny sviatok Deň Ruska /ten je v Rusku práve dnes/: anglickým „funs“ v Marseille predviedli „Kurskú bitku“ a poriadne zmlátili Angličanov.

12 Jún
2016 10:47:23

 

Foto: YouTube

Väčšina európskych médií, hlavne anglických, obviňuje pochopiteľne, ruských fanúšikov, ktorých označujú za iniciátorov bitiek a „agresorov“. Ruské média podrobne popisujú priebeh udalostí a príliš nemeditujú nad tým, kto to všetko zapríčinil, odvolávajú sa na to, že britskí „funs“ majú svoju zlú povesť a vyvolávajú bitky a masové nepokoje všade tam, kde len prídu.

Európske média uvádzajú pomerne zaujímavé verzie, ako k tým bitkám došlo. Podľa prvej, skupina 15 ruských fanúšikov napadla skupinu anglických kolegov v počte viac ako 100 ľudí. V súlade s druhou verziu 22 ruských „ultras“ napadli skupinu Angličanov v počte 300 ľudí. Z toho sa dá posúdiť, že Rusi sú asi blázni, keď sa odhodlali k takým útokom, keď súper mal 7 – 15-násobnú prevahu. 

Preto sme sa poobzerali po domácich médiách, ktoré by mohli byť viac nestranné s objektívnejšie mohli posúdiť udalosti, keďže neporiadok na území Francúzska robili cudzinci. Väčšina francúzskych médií uvádzajú nasledovný priebeh.

Francúzske média uvádzajú, že anglickí fanúšikovia vyvolávali bitky už od 9. júna. Napadali domácich obyvateľov, robili neplechy v baroch a pivárňach, provokovali políciu. Večer 9. júna musela zasahovať aj francúzska polícia a došlo k bitke 200 anglických fanúšikov a francúzskych policajtov. Polícia použila slzotvorný plyn a obušky a schladila na mol opitých Angličanov.  


Popoludní 10. júna skupiny anglických fanúšikov už „tradične“ robili poriadny bordel po celom meste. Pred 16. hodinou došlo k veľkej bitke Angličanov a domácich fanúšikov. Dokonca aj polícia, ktorá chcela rozohnať bitkárov, musela odstúpiť: Angličania zahádzali policajtov fľašami. Polícia zasa použila slzotvorný plyn, ale to nepomáhalo. A práve vtedy sa stalo niečo nečakane.

Viacerí francúzski novinári to popisujú takmer rovnako. V celom tom chaose, dymu a hluku  niekto zakričal: „Rusi, vpred!“ Do stredu námestia vybehlo asi 10 – 15 ruských fanúšikov, ktorí sa rýchlo zorientovali a smerom od „barikád“ francúzskych kolegov zaútočili na Angličanov. Útok bol taký nečakaný a mimoriadne tvrdý, že vyše 100 britských „ultras“ začalo utekať. Rusi ich prenasledovali v uličkách a mlátili ako žito. 


V tom momente zakročila polícia, použila slzotvorný plyn a rozohnala bitkárov. Bitky medzi ruskými a anglickými fanúšikmi však pokračovali po celom meste. Angličania mali mnohonásobnú prevahu, ale Rusi sa bili s takým, ako píšu emocionálni francúzski novinári,  „bláznivým elánom“, že vždy donútili súpera zachraňovať sa útekom. Počas nepokojov bolo zranených 35 ľudí, jeden z anglických fanúšikov je v kritickom stave.

Aj na štadióne počas zápasu Rusko – Anglicko sa cbojovalo nielen na ihrisku. Ruskí fanúšikovia rozprestreli na tribúne obrovskú štátnu zástavu a spievali ruské pesničky. Anglickí fanúšikovia odpovedali obrovským revom a piskotom, keď znela ruská hymna. Rusi neodpovedali podobným spôsobom, ukázali, že majú charakter.
 

Ruskí futbalisti zázračne zachránili zápas, keď Vasilij Berezuckij peknou hlavičkou v nadstavenom čase vyrovnal na konečných 1:1. To, pochopiteľne, zasa vyviedlo z miery anglických fanúšikov, ktorí začali provokovať Rusov, vykrikovali na adresu Ruska a prezidenta Putina nadávky, čo predsa vyviedlo ruských fanúšikov z miery.

Zopár desiatok z nich preliezlo cez oplotenie a napadlo sektor Angličanov, kde sa nachádzalo niekoľko tisíc Britov. Rozzúrení Rusi vystrašili anglických fanúšikov, ktorí začali utekať. Zasiahla francúzska poriadková polícia a celý incident bol ukončený. Niektoré ruské média na tento posledný útok ironicky poznamenali, že ruskí fanúšikovia „ukázali NATO, že nesmie sa približovať k ruským hraniciam a provokovať“...

V stredu slovenská reprezentácia odohrá zápas s Ruskom. Dúfajme, že k žiadnym podobným  incidentom v uliciach Marseille nedôjde...

Videá si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

,