asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britský denník The Guardian „prevzal“ verziu ukrajinských médií o tom, že anglických fanúšikov v Marseille mlátili ruské špeciálne jednotky

 Aktuality

„Najvyššie vládni činitelia Veľkej Británie sú presvedčení, že do konania ruských fanúšikov počas zápasov Euro 2016 je zamiešaný Kremeľ,“ uviedol britský denník The Guardian s odvolaním na zdroje z britskej vlády.

20 Jún
2016 19:21:54

 

Foto: The Guardian

Britský denník /https://www.theguardian.com/football/2016/jun/18/whitehall-suspects-kremlin-links-to-russian-euro-2016-hooligans-vladimir-putin/ prízvukuje, že väčšina tých, ktorí sa zúčastnili na útokoch na britských a iných fanúšikov v Marseille a Lille, boli identifikovaní, ako príslušníci ruských silových štruktúr a sankcionované Putinom chuligánstvo je pokračovaním ruskej hybridnej vojny /to isté – v ľubozvučnej angličtine: The theory is that the sanctioning of hooliganism by Putin is a continuation of what has been described as Russia’s campaign of «hybrid warfare./

Britskí vládni experti sa domnievajú, že svojim konaním ruskí funs mali demonštrovať krajanom „ruskú silu“, ktorá je protiváhou celému svetu. The Guardian uznáva, že dokázať prepojenie medzi futbalovými fanúšikmi a samotným Kremľom je ťažké, avšak podľa britského denníku a anglických expertov viacerí ruskí fanúšikovia sú členmi ruských silových zložiek, pretože v Marseille a Lille konali mimoriadne organizovane a odvážne, mnohí z nich mali rukavice pre športové súboje a iné športové predmety.

Autori článku sa vynasnažili „ukuchtiť“ ho pravdivým a argumentovaným a preto si spomenuli aj na „bradatú“ fotografiu z r. 2010, na ktorej sú vyobrazení Vladimír Putin a predseda Ruského združenia fanúšikov Alexander Šprygin, ktorého deportovali z Francúzska po bitkách ruských a anglických fanúšikov v Marseille a Lille.

The Guargian uvádza aj slová Vladimíra Putina, ktorý bitky fanúšikov oboch táborov označil za chuligánstvo a odsúdil podobné konanie priaznivcov futbalu. Taktiež britský denník uvádza Putinov výrok: „Fakt, neviem, ako 200 našich fanúšikov zmlátili niekoľko tisíc Angličanov.“ A práve to, že ruskí fanúšikovia zmlátili Angličanov, ktorých bolo desaťnásobne viac, The Guardian považuje za hlavný dôkaz toho, že to boli príslušníci ruských špeciálnych jednotiek, ktorí vedeli sa perfektne biť a boli vynikajúco organizovaní.    


Je zaujímavé, že tajomstvo „pôvodu ruských fanúšikov“ neodhalili anglickí experti a média, ale ich ukrajinskí kolegovia, ktorí ešte skôr prezentovali teóriu o tom, že ruskí futbaloví fanúšikovia to sú kukláči, príslušníci ruských tajných služieb a pod. Angličania iba prevzali ukrajinskú verziu a pokúsili sa ju doplniť „faktami“, ktorí sú tiež nakreslené vidlami na vode.

Ruské média všetko vysvetľujú jednoducho. Doposiaľ brutálni anglickí fanúšikovia „kraľovali“ v Európe a hlava – ne hlava mlátili všetko a všetkých, čo im stali na ceste. Nik sa im nepostavil na odpor a cítili sa neporaziteľní. Po prvý raz im niekto odporoval a nielen to. Britských fanúšikov neuveriteľne ponížili tým, že ich zmlátil niekto, kto mal desaťnásobne menej ľudí. Samozrejme, pre Britov je to strašná hanba a preto špekulujú a hľadajú za tým iné „fakty“, vymýšľajú konšpiračné teórie, aby ospravedlnili takú zahanbujúcu prehru. Faktom je vlastne iba holý fakt: 150 – 200 ruských fanúšikov zmlátili a ponížili Angličanov, ktorých bolo 10 – 15 razy viac – a to je všetko.
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Skaličania vyhrali premiérový turnaj v rinkbandy na zimnej Kalokagatii na Štrbskom Plese

 

Na Štrbskom Plese sa uskutočnila detská zimná olympiáda – Kalokagatia 2019. Deti zo Slovenska a zo zahr...

📅16.03.2019 0 689x 👤eugenius

V premiérovom ročníku Československého superpoháru v rink bandy slovenský majster iba tesne podľahol českému

 

Rozbehla sa futbalová sezóna, denná teplota už dávnejšie prevyšuje úroveň 30 stupňov, ale hokejisti ...

📅23.08.2018 0 1666x 👤eugenius

Víťazom premiérového ročníku slovenskej Rink Bandy Ligy sa stali bandy hokejisti Trenčianskych Teplíc

 

V Krásnom nad Kysucou sa uskutočnil tretí a v tejto sezóne posledný turnaj v premiérovom ročníku slove...

📅19.06.2018 0 2483x 👤eugenius

Rozbehla sa slovenská Rink Bandy Liga. Nový druh športu pod Tatrami získava čoraz viac priaznivcov

 

Na Slovensku sa rozbehla nová hokejová sezóna. „Bežní“ hokejisti síce už dávnejšie dohrali, ale n...

📅08.06.2018 0 1622x 👤eugenius
,