asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruské média na margo prepadáku svojich futbalistov vo Francúzsku. Samotný ruský tréner vyhlásil, že treba... vymeniť trénera

 Aktuality

Žiadne prekvapenie: ruskí experti a média nešetria kritikou na margo úplného prepadáku svojej reprezentácie na futbalových majstrovstvách Európy vo Francúzsku. Drvivá väčšina tvrdí, že žiadny zázrak sa neočakával – a ani sa nestal...

21 Jún
2016 21:20:34

 

Foto: Facebook  

Ruskí experti a média, pochopiteľne, nešetria kritikou na adresu vedenia reprezentácie, futbalového zväzu a samotných futbalistov. Poukazujú na viaceré chyby v príprave na majstrovstvá a pomerne ľahostajný prístup futbalistov. Viacerí sa zhodujú v tom, že ruskí futbalisti hrali presne tak, ako kolegovia – hokejisti pred niekoľkými rokmi: žiadne nasadenie, žiaden elán, žiadna zodpovednosť za česť svojej krajiny a city fanúšikov.

Ozvali sa aj samotní hráči, ktorí priznávajú, že nepredviedli taký výkon, ktorý od nich očakávali a určite si zaslúžia kritiku. Niektorí futbalisti však poukázali na zbytočné príliš ťažké tréningy pred majstrovstvami. Tvrdili, že sa nachádzali v dobrej forme, ale prehnané „záťaže“ futbalistov ich iba unavili a preto stratili formu. Dokazovali to tým, že ruskú reprezentáciu tvorili starší hráči a to zaťaženie, ktoré by vydržali mladí futbalisti, stalo sa pre ruských veteránov zabijakom.

Mnohí experti zasa opakujú, že v ruskej lige treba značne obmedziť počet legionárov a poskytnúť priestor pre domácich hráčov, ktoré sa v kluboch nebudú schovávať za chrbát zahraničných hviezd, ale musia prevziať zodpovednosť na seba a zlepšovať svoju formu v ťažkých zápasoch. Taktiež navrhujú obmedziť strop miezd pre futbalistov: najprv musia dokázať, že podobné platy si zaslúžia. Tvrdia, že sa treba vrátiť ku starej preverenej škole sovietskeho futbalu, keď „zborná“ dosahovala úspechy na medzinárodných turnajoch. 

Zasa viacerí experti a novinári prízvukujú, že treba oveľa viac financií vyčleniť na prípravu futbalistov v detských a dorasteneckých kluboch a športových školách a bude to oveľa užitočnejšie, ako tie isté milióny utrácať na vyplácanie zahraničných hviezd. Vo všeobecnosti výkon ruskej reprezentácie vo Francúzsku všetci považujú za totálnu pohromu.

Nepopiera to ani samotný tréner ruskej reprezentácie  Leonid Sluckij, ktorý celú zodpovednosť za pohromu prevzal na seba a povedal, že treba meniť celý systém ruského futbalu od „A“ do „Z“. Vyhlásil, že treba vymeniť polovicu vedenia Ruského futbalového zväzu a aj... trénera ruskej reprezentácie... Ospravedlnil sa pred fanúšikmi a prízvukoval, že iba tvrdá a svedomitá práca s mladými futbalistami môže priniesť úspech.

Samozrejme, niektoré „horúce hlavy“ žiadajú hlavy trénerov, hráčov a viacerých členov vedenia Ruského futbalového zväzu. Napríklad predseda Komisie ruského parlamentu pre telovýchovu, šport a mládež Dmitrij Sviščev to dotiahol až na „samotný vrchol“: vyhlásil, že treba rozohnať celú ruskú reprezentáciu a začať úplne od nuly.

„Stalo sa to, čo sme všetci očakávali. Niektorí verili na zázrak, ktorý sa však nekonal. Logický záver: išli sme domov... Niet sa o čom baviť. Treba všetko kardinálne zmeniť: rozohnať súčasnú reprezentáciu a začať všetko na zelenej lúke. Zbytočne sa budeme vyhovárať a plakať nad rozliatym mliekom. Ani výhovorky, ani vysvetlenia nepomôžu. Treba všetko začať odznova,“ zdôraznil.  

Minister športu Ruska Vitalij Mutko poznamenal, že výsledok vo Francúzsku odzrkadlil súčasnú úroveň v ruskom futbale: „Na dnešný deň máme nedostatok hráčov svetovej úrovne – všetko je zákonité. Musíme začať pracovať úplne inak,“ podčiarkol.
 

Väčšina expertov a médií prízvukujú, že hlavnou príčinou neúspechu bolo to, že ruskí futbalisti nehrali s takým nasadením a srdcom, ako niektoré mužstva – napríklad, aj z tej istej skupiny – ako Slovensko a Wales. Zdôrazňujú, že s podobnými problémami dlhé roky sa trápila aj hokejová reprezentácia Ruska – chýbalo to športové a národné srdce a navyše tréneri donútili „zbornú“ hrať so zabezpečenou obranou.

Dlhé roky sa trápili ruskí hokejisti, ktorí boli zvyknutí hrať útočný hokej, vôbec sa im nedarilo, keď hrali defenzívny hokej. V ostatných rokoch sa to konečne zmenilo. Presne z toho istého dôvodu sa nedarí aj futbalistom. Za starých čias futbalová „zborná“ tiež preferovala ofenzívny štýl, ale v ostatných rokoch ju všetci zahraniční tréneri „tlačili do defenzívy“, na čo ruskí hráči nie sú zvyknutí. Ruské média vysvetľujú, že nový tréner Leonid Sluckij nestihol „prerobiť“ reprezentáciu a preto hrala taký čudný futbal – ani ofenzívny, ani defenzívny – všetko to zapríčinilo jej neúspech na majstrovstvách Európy vo Francúzsku. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nie ste spokojní so svojou postavou? Poradíme vám, ako sa opäť dostať do formy

 

Karanténa spôsobená koronavírusom, ktorý nás trápil dlhé týždne a zatiaľ sme sa ho úplne nezbavili...

📅27.07.2020 0 876x 👤PRclanky

Atléti AC Stavbár Nitra bilancovali tohtoročnú úspešnú, aj keď skrátenú sezónu

 

Atléti AC Stavbár Nitra, tak ako ostatní vo svete, v Európe a v SR boli nútení svoju halovú sezónu skr...

📅27.03.2020 0 981x 👤eugenius

Slovenskí bandy hokejisti na majstrovstvách sveta v Irkutsku budú bojovať o bronzové medaily

 

V ruskom sibírskom meste Irkutsk na majstrovstvách sveta v bandy hokeji dnes nadránom nášho času odohral...

📅05.03.2020 0 1597x 👤eugenius

Nitrianski zápasníci ukončili tohtoročnú sezónu kvalitným turnajom na domácej pôde

 

Zápasnícky klub Corgoň Nitra ukončil súťažnú sezónu v mládežníckych kategóriách domácim turnajo...

📅31.10.2019 0 1116x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,