asfasdf ×

NázorObčana.sk

Jelena Isinbajevová a zákaze účasti ruských atlétov na Olympiáde a IAAF: „Ja by som túto federáciu rozpustila a vymenila celé vedenie“

 Aktuality

Včera IAAF definitívne zakázala ruským atlétom účasť na Olympiáde v brazílskom Riu. Jednou – jedinou ruskou atlétkou v Riu bude iba skokanka do diaľky Darja Klišinovová, ktorá však vystúpi pod neutrálnou zástavou.

10 Júl
2016 18:37:45

 

Foto: Facebook

IAAF zakázala vystúpenie v Riu aj dvojnásobnej olympijskej šampiónke Jelene Isinbajevovej, ktorá nikdy v živote nebola namočená do dopingových škandálov. Legendárna ruská atlétka neskrývala svoje rozčarovanie, prízvukovala, že už nejde o šport, ale o politiku, keď IAAF kvôli pár previnilcom potrestala celú ruskú olympijskú atletickú výpravu. 

„To, čo vedenie IAAF vyvádza, sa už nezmestí do žiadnych mantinelov. Potvrdzuje to, že je to žalostne bezmocná, slabá a závislá organizácia. Pre jej vedenie neexistuje všeobecne uznaná prezumpcia neviny. IAAF nie je schopná dokázať, kto je čestný a kto nie, kto v Rusku použil doping a kto nepoužil. Vedenie IAAF dokázalo svoju neefektivitu. Ja by som túto federáciu rozpustila a vymenila celé jej vedenie, pretože je to amatérska organizácia a iba škodí atletike,“ vyhlásila Jelena Isinbajevová.

„Na čo sa tam hrajú? Všetci si perfektne uvedomujú, že ak ruských atlétov nepustia do Ria, stratia polovicu televízneho diváckeho publika v celom svete. Čo na to sponzori olympiády? Bude to pre nich riadna katastrofa. Poškodí to celú svetovú verejnosť, ktorá očakáva vystúpenie ruských atlétov. Je to čistá politika, zo športom to nemá nič spoločné“ zdôraznila Jelena  Isinbajevová.

Napriek novému zákazu IAAF a komplikovanej situácii Ruská atletická federácia neskladá zbrane a zasa podala protest. Vysvetlenie zverejnila na svojej webowej stránke. Vysvetľuje, že kritéria, ktoré stanovila IAAF, sú nespravodlivé a neobjektívne. Odmieta princíp „skupinovej viny“ a tvrdí, že každý športovec zodpovedá sám za seba a treba trestať previnilcov a nie celú federáciu – a teda aj celú krajinu.

Preto Ruská atletická federácia zasa podala protest a ruských atlétov vyzvala, aby pokračovali v príprave na olympiádu – aspoň dovtedy, kým Rusko nedostane oficiálnu odpoveď na svoj protest: do 19. júla by sa CAS (Court of Arbitration for Sport so sídlom v Lausanne) mala zaoberať ruským protestom a sťažnosťou na vedenie IAAF.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

,