asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruským paraolympionikom zakázali vystúpenie na Olympiáde v Riu. V Rusku to považujú za vrchol podlosti a nečestnosti

 Aktuality

Pred pár hodinami, počas večernej tlačovej konferencii v Riu de Janejre, prezident Medzinárodného paraolympijského výboru Sir Philip Craven, oznámil, že ruských paraolympionikov nepustia na Paraolympiádu.

08 August
2016 09:23:12

 

Foto: Facebook

„Dosť času sme strávili pri študovaní správy nezávislej komisie Richarda McLarena a rozhodli sme sa, že zakážeme vystúpenie ruských paraolympionikov na Paraolympiáde v Riu, ktorá sa začne 7. septembra. Dočasne pozastavujeme členstvo Paraolympijského výboru Ruska a to znamená, že ruskí paraolympionici nemôžu sa zúčastniť na hrách v Riu,“ odznel tvrdý verdikt z úst prezidenta Medzinárodného paraolympijského výboru Sira Philipa Cravena.  

V Rusku toto rozhodnutie Medzinárodného paraolympijského výboru vyvolalo nie búrku, ale celý uragán nevôle! Na Olympiáde v Riu zakázali účasť invalidom, ľuďom so zdravotným postihnutím – tým, s ktorými život aj tak nemaznal a ktorí to vôbec nemajú ľahké. Postihnutí športovci sa tešili na Olympiádu, tvrdo sa pripravovali a trénovali 4 roky a kvôli tomu, že sa do športu tým najnehoráznejším a podlým spôsobom zamiešala politika, športovcom – invalidom zakázali účasť na Olympiáde! Horší a cynickejší verdikt Medzinárodný paraolympijský výbor ani nemohol vydať...

Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Mária Zacharovová označila zákaz účasti ruským paraolympionikom na Olympiáde podlým a neľudským. „Paraolympionici – to nie sú iba invalidi, ktorí nemali čo robiť a začali športovať. Paraolympionici – to sú ľudia, ktorí dokázali, že vedia zvíťaziť nad osudom. Viem, že tieto moje slová príliš nepomôžu športovcom, ktorých podlo odstránili od Olympiády, ale predsa poviem, čo si o tom všetko myslím. Priatelia! Ja, moja rodina, všetci moji kamaráti, všetci naši obyvatelia sú s vami. Sme hrdí na vás! Ste naša národná hrdosť a náš národný poklad. Rozhodnutie o zákaze účasti celej  ruskej paraolympijskej reprezentácii na Olympiáde v Riu ohromuje svojou podlosťou, cynizmom a neľudskosťou. Vedenie Medzinárodného paraolympijského výboru zradilo tie najvyššie štandardy ľudských práv, ktoré sú základmi modernej civilizácie,“ napísala Mária Zacharovová na svojej facebookovej stránke.

Ruský minister športu Vitalij Mutko vyhlásil, že Rusko podá sťažnosť na Medzinárodný športový arbitrážny súd v Lausanne a že Moskva bude bojovať o svojich paraolympionikov a o spravodlivosť. S podobným vyhlásením vystúpil aj prezident Paraolympijského výboru Ruska Vladimír Lukin. Generálny tajomník Paraolympijského výboru Ruska Michail Terentjev označil rozhodnutie MPV za neopodstatnené a neadekvátne.

Oveľa menej servítku pred ústa dávajú tisíce ruských odborníkov, športovcov, politikov, novinárov, ktorí komentujú mimoriadne nekorektné rozhodnutie Medzinárodného paraolympijského výboru. Z obrovského mora komentárov uvedieme iba jeden – typický v týchto hodinách v búrlivom mediálnom ruskom mori. Napísala to ruská novinárka, publicistka a blogerka Oľga Tuchaninová.

„Už dávnejšie sme sa mali vykašľať na všetky tieto Olympiády. Ale odstránenie invalidov od športových hier – je to vrchol podlosti a cynizmu. Politická smotánka Západu – to sú naturálni podliaci a dobytok. Nemajú ani česť, ani svedomie. Debatovať s nimi aspoň o niečom nemá žiaden zmysel. Všetky ich táraniny a keci o politickej korektnosti si môžu strčiť do zadkov, ktoré tak radi propagujú: koľko gejov zasa zúčastňuje sa na tejto Olympiáde?.. K tomu sa už sa mi nechce nič hovoriť. Načo? Západniari cielene chceli urobiť z Rusov svojich nepriateľov. Tak v tomto sa im darí. A nebudeme k nim takí zhovievaví – nie sme takí diplomati, ako Putin,“ uzatvára svoj krátky komentár publicistka Oľga Tuchaninová.

V Rusku sa šíria hlasy a požiadavky vyhodiť „senilných dedkov“ z vedúcich funkcií zo všetkých medzinárodných organizácií a komentátori pripomínajú, že prezident Medzinárodného paraolympijského výboru Sir Philip Craven má 66 rokov a predsedá „nezávislej“ protidopingovej komisie Richard McLaren 70 rokov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

,