asfasdf ×

NázorObčana.sk

Peter Velits končí s cyklistikou

 Aktuality

Po tom ako si nenašiel nový tím pre rok 2017, Peter Velits oznámil koniec svojej profesionálnej cyklistickej kariéry.

01 December
2016 17:39:56

Po tom ako si nenašiel nový tím pre rok 2017, Peter Velits oznámil koniec svojej profesionálnej cyklistickej kariéry. Slovenský cyklista si bol vedomý nezáujmu svojho tímu o predĺženiekontraktu už dlhšiu dobu, avšak doterajšie dohadovania s pro tímami bohužiaľ skončili neúspešne. 

Peter sa vo veku 31 rokov rozhodol namiesto poklesu o úroveň alebo dve nižšie načisto skončiť s cyklistikou.Svoje rozhodnutie odôvodňuje ako najlepšie možné východisko z danej situácie. Po dvoch neúspešných sezónach sa s ostatnými profesionálnymi tímami iba ťažko hľadala spoločná reč a v tých z nižších kategóriách by nenašiel motiváciu napredovať. Velits si chce teraz užiť dosiahnuté výsledky a tešiť sa zo súčasnosti.

Velitsove začiatky

Peter začal pôsobiť na profesionálnej scéne od roku 2007, keď v kategórii U23vyhralmajstrovský titul. Jeho výkon bol dostatočne dobrý na to, aby mu zabezpečil miestenku v jednom z top tímov (Milram).Peter sa neskôr presunul pod krídla HTC-Columbia, kde ako dozretý cyklista preukázal veľký grand tour potenciál– na Vuelte vtedy skončil druhý a odniesol si k tomu ešte aj jedno etapové víťazstvo.

Nenaplnený potenciál

Veľký potenciál však ostal z väčšej časti nenaplnený. Úspechy podobného kalibru sa začali vyskytovať čoraz menej a menej, za čo mohla počas jeho pôsobenia v tímoch OmegaPharma-QuickStep a BMC koniec koncom aj jeho úloha ako domestik. Medzinajväčšie úspechy v týchto tímoch patrilo víťazstvo v časovke na majstrovstvách sveta v roku 2012 a 2013 (OmegaPharma-QuickStep). O rok na to dopomohol Peter k rovnakému úspechu aj tímu BMC, avšak v nasledujúcich ročníkoch 2015 a 2016 bol cyklista z výberu vynechaný.

Zranenie

Velits si počas kariéry vytrpel zopár náročných sezón z dôvodu zranenej nohy. Cyklistovi museli operovať artériu na ľavej nohe kvôli veľkému preťaženiu. Aj po zdravotných ťažkostiach sa Petrovi ešte blysla šanca na úspech – opäť na Vuelte. Po úvodnej výhre časovky si Peter obliekol červený dres lídra a zdalo sa, že môže niečo dokázať. V konečnom výsledku aj táto udalosť prispelak predĺženiu kontraktu na ďalší rok.

Lenže 2016 nepriniesol vytúžené zmeny a Peter si bol vedomý následkov. Tím BMCmu počas sezóny neprekvapivo naznačil, že mu kontrakt nepredĺži a má sa začať poobzerať po novom pôsobisku.

Také je zhruba zhrnutie Petrovej Velitsovej kariéry. Už bývalý cyklista môže využiť voľný čas na plné zregenerovanie zranenej nohy a smerovanie svojho talentu na iné príležitosti. Zastúpenie Slovensku bude aj po jeho odchode viac ako adekvátne. Nik iný ako Peter Sagan, dvojnásobný majster sveta, bude aj naďalej reprezentovať Slovensko a robiť dobrú reklamucyklistike. Tipovanie na jeho výkon bude pre jeho priaznivcov možné už začiatkom budúceho roka v januári, kedy sa predstaví na austrálskych pretekoch Tour Down Under. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

JM


Podobné články

V premiérovom ročníku Československého superpoháru v rink bandy slovenský majster iba tesne podľahol českému

 

Rozbehla sa futbalová sezóna, denná teplota už dávnejšie prevyšuje úroveň 30 stupňov, ale hokejisti ...

📅23.08.2018 0 1629x 👤eugenius

Víťazom premiérového ročníku slovenskej Rink Bandy Ligy sa stali bandy hokejisti Trenčianskych Teplíc

 

V Krásnom nad Kysucou sa uskutočnil tretí a v tejto sezóne posledný turnaj v premiérovom ročníku slove...

📅19.06.2018 0 2303x 👤eugenius

Rozbehla sa slovenská Rink Bandy Liga. Nový druh športu pod Tatrami získava čoraz viac priaznivcov

 

Na Slovensku sa rozbehla nová hokejová sezóna. „Bežní“ hokejisti síce už dávnejšie dohrali, ale n...

📅08.06.2018 0 1586x 👤eugenius

Hamilton sa dožaduje zmien na revitalizáciu VC Monaka

 

Lewis Hamilton povedal, že ak má Grand Prix v Monaku predstavovať vzrušujúce preteky, musí sa prispôsob...

📅03.06.2018 0 1342x 👤JM

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,