asfasdf ×

NázorObčana.sk

Expedice na podivnou planetu - remake české hry na mobile

 Aktuality

Zahrajte si úspešnú českú hru pôvodne určenú pre ZX Spectrum a Didaktik aj na svojom mobile. Zistíte, že aj hra, ktorá je stará niekoľko rokov, môže byť vtipná, originálna a hlavne dobre zabaviť na veľa hodín.

09 Február
2018 21:00:42

Predstavte si, že ste obyvateľom vzdialenej planéty a pracujete vo Vesmírnom výskumnom ústave. Vašou úlohou je prijímať správy posielané expedíciami, ktoré objavujú a skúmajú nové planéty. Jedna taká expedícia práve dorazila na Zem a začala naspäť posielať správy o svojich objavoch. Zem je však príliš ďaleko, takže pri prenose sa signál ruší sa a správy prichádzajú skomolené.

To je základná dejová línia starej hernej klasiky, ktorú v 90-tych rokoch poznali všetci majitelia počítačov Didaktik a ZX Spectrum.  Expedice na divnou planetu vtedy bavila deti po celom Československu, až kým s nástupom moderných počítačov (tak ako mnohé ďalšie hry) neupadla do zabudnutia. Až do dnešného dňa, kedy Expedice hlási svoj novodobý návrat.

Bývalí majitelia Didaktikov dobre vedia o čom je reč. Hra českého pôvodu z roku 1991 bola vytvorená nadšencami zo skupiny Universum a bola jednou z hier, ktoré ste si na týchto počítačoch mohli zahrať. Expedice bola niečo ako skladanie puzzle – cieľom bolo postupne zložiť 68 zaujímavo ilustrovaných obrázkov. A aby to nebolo až také jednoduché, s dielikmi ste mohli hýbať nielen do všetkých smerov, ale ich aj otáčať a zrkadlovo preklápať.

Na dnešné pomery je hra neuveriteľne jednoduchá a práve to zaujalo aj jej dnešného tvorcu. Keďže sám bol jej fanúšikom, rozhodol sa pripomenúť si mladosť a zároveň sprístupniť hru aj ostatným. Zobral teda myšlienku pôvodnej hry, dal jej nové ovládanie, vylepšil grafiku rozhrania a pridal tiež niekoľko noviniek. V novej verzii tak nájdete napríklad aj nápovedu, aby ste si počas skladania nie práve jednoduchých obrázkov mohli pripomenúť, čo vlastne skladáte. A kým niekedy ste na Expedici potrebovali aj vyššie spomínaný počítač, dnes si vystačíte s telefónom alebo tabletom, ktorý funguje na Androide.

S remakom Expedice sa vrátite do starých časov, kedy hry ešte neboli o dokonalej grafike a komplikovanom ovládaní, ale skôr o zábave, nápade a logickom myslení. S hrou si tak precvičíte nielen prsty, ale aj hlavu a pri skladaní obrázkov na vás čakajú hodiny až dni zábavy. Rovnako ako v pôvodnej Expedici budete zdolávať 68 levelov, pričom každý ponúkne pôvodne ilustrované obrázky doplnené vtipnými textami. Ak sa vám hru podarí zdolať, na konci sa môžete tešiť na malé prekvapenie.

Expedice na podivnou planetu je zdarma a stiahnuť si ju môžete na Google play. Všetky informácie tiež nájdete na stránke http://www.perpex.eu/expedice.

V prípade, že hra bude mať medzi užívateľmi úspech, autor už prisľúbil aj jej pokračovanie. V druhom diele sa návštevníci vrátia späť na svoju planétu a so sebou si privezú aj dvoch obyvateľov Zeme. Expedice 2 bude opäť nabitá vtipnými ilustráciami a humorom, takže sa máte na čo tešiť. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

,