asfasdf ×

NázorObčana.sk

Pokazilo sa Vám turbo? Čo s tým ďalej robiť?

 Aktuality

Turbodúchadlo alebo iným názvom turbo do auta je jedna z najviac používaných a zaťažovaných častí v automobile. Z tohto dôvodu sa opotrebuje po nabehnutí pár stoviek tisíc kilometrov v tom najlepšom prípade.

11 November
2018 20:44:07

V horších prípadoch môže dôjsť k iným poruchám, ktoré dokážu zničiť turbodúchadlo a je nutné s tým niečo urobiť. Dnes si povieme, aké máme možnosti a ako vybrať to najlepšie.

Po poruche turbodúchadla je nutná jeho oprava alebo výmena. Výmenu alebo opravu turbodúchadla neurobíte bez toho, aby ste turbo vybrali zo svojho auta. Auto budete musieť dať na zdvihák v autoservisy a turbodúchadlo vymontovať.
Poznáme 2 možnosti z akých si môžete turbo vybrať. Teraz si povieme rozdiely  v týchto 2 možnostiach.

Originálne turbo

Máte možnosť zakúpiť si originálne turbodúchadlo priamo od výrobcu. To znamená, že si zakúpite rovnaké turbo aké bolo vložené do vášho nového auta vo výrobe. Všetky diely sú originálne a na svete je len pár výrobcov originálnych turbodúchadiel na všetky značky automobilov. Na originálne turbá je záruka 2 roky a máte garanciu originality. Hlavná nevýhoda pri originálnych turbách je ich cena. Oproti druhej možnosti, ktorou je repasované turbo môže byť originálne turbo 2-5x násobne drahšie ako repas. Originálne turbodúchadlá nakupujú hlavne firmy a koncoví klienti, ktorí chcú na aute prejsť ešte stovky tisíc kilometrov a neboja sa za kvalitu priplatiť.

Repasované turbo

Naproti prvej variante originálnemu turbu je repasované turbo aktuálne najviac vyhľadávanou možnosťou hlavne vďaka jeho cene. Cena repasovaného turba sa pohybuje v stovkách eur, kde všetko záleží od špecifikácie turba. Väčšinou sa repasované turbá pohybujú v sume 200 – 300€ s DPH.

Každá kvalitná firma, ktorá si stojí za svojimi službami by mala ponúkať na repasované turbá záruku 2 roky. Repasované turbá bez záruky alebo so zárukou len 1 rok majú väčšinou nižšiu kvalitu a spoľahlivosť čo má za následok opätovne repasovanie turba. Pri repase sú 2 varianty na výber. Buď sa zrepasuje turbodúchadlo, ktoré sa vytiahne z vášho automobilu alebo si objednáte už zrepasované turbo na výmenný spôsob. Čiže najskôr dostanete už zrepasované turbo a máte potom čas aby ste vrátili starý diel. Naša firma preferuje druhú možnosť, čiže výmenným spôsobom aby sme dokázali doručiť tovar ihneď a vy nečakali niekoľko dní, kým by sa zrepasovalo vaše turbodúchadlo.

Pri kvalitnom repase turba by sa mal meniť aj stred turba, čo je najdôležitejšia časť. Táto súčiastka sa najviac opotrebuje a pre správny fungovanie turba je to neodmysliteľná súčasť. Častým príkladom ako firmy a mechanici šetria peniaze je, že nevymenia stred turba len opravia poškodenú lopatku a celé turbo vypieskujú. Navonok to vyzerá ako dobrá robota, ale už po pár desiatkach kilometrov môže nastať problém, že turbo začne strácať výkon.

Aby ste dosiahli požadovanú kvalitu turba, potrebujete stroje, ktoré stoja desiatky tisíc eur, ktoré následne testujú zrepasované turbo na testovacích hodnotách originálnych turbodúchadiel. Vtedy sa zistí či bolo turbodúchadlo správne zrepasované a môže sa predať zákazníkovi . Je málo firiem a automechanikov, ktoré by disponovali týmito zariadeniami.

Čo by sme dodali na záver? Vždy sa rozhodujte pri výbere turba podľa služieb , ktoré spoločnosti ponúkajú. Ak sa rozhodnete kúpiť repasované turbo, kúpte si radšej drahšie, ale budete vediet, že máte naň záruku 2 roky. Ak sa rozhodnete pre originálne turbo tak záruku 2 roky máte automaticky.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Dva v súčasnosti populárne druhy tienenia vhodné aj pre vás

 

Tienenie okien najčastejšie používame cez leto. Veď predsa nechceme, aby sme kvôli slnečným lúčom, k...

📅13.12.2021 0 291x 👤PRclanky

S investíciou do fotovoltiky by ste nemali váhať. Rýchlo sa vám vráti

 

Potreba prechodu na obnoviteľné zdroje energie je zrejme jasná každému. Vidieť to aj na zvyšujúcom sa ...

📅13.12.2021 0 267x 👤PRclanky

Funkčnosť strojov a ich vplyv na fungovanie firmy

 

Stabilizácia firmy a zefektívnenie výrobných procesov sú hlavnými cieľmi väčšiny slovenských firiem...

📅09.05.2021 0 1005x 👤PRclanky

Bezporuchový imobilizér a riadiaca jednotka ABS pre vašu bezpečnosť a bezpečnosť vášho auta

 

Mať plne funkčné auto je veľmi dôležité. Niekedy sa však objavia poruchy, nepredvídavé poruchy, ktor...

📅09.05.2021 0 950x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,