asfasdf ×

NázorObčana.sk

Závesy a screnové rolety – moderná tieniaca technika, ktorá ozdobí aj vaše okná

 Aktuality

Regulácia svetla, ochrana pred zvedavými pohľadmi a ozdoba okien – aj takto by sme mohli definovať tieniacu techniku. Tieniaca technika patrila a vždy bude patriť k neoddeliteľným súčastiam miestností.

19 Január
2021 18:22:36

Kým kedysi sa využívalo predovšetkým len klasické žalúzie, dnes sa predierajú do popredia modernejšie tieniace techniky.

Závesy na mieru a screnové rolety sú modernou tieniacou technikou, ktorú si obľúbilo veľmi veľa ľudí. Páčia sa aj vám?

Závesy na mieru

 

Skutočne dominantný prvok interiéru, ktorý môže slúžiť ako doplnok k inej tieniacej technike, napríklad k žalúziám, ale môže slúžiť aj ako hlavný tieniaci prvok danej miestnosti. Závesy sa vyrábajú z rôznych kvalitných látok a preto je potrebné vybrať si z ponuky také, ktoré vám nielenže dokonale zatemnia interiér, ale aj také, ktoré vám do miestnosti budú pasovať. Farbu závesov treba prispôsobovať dominantným prvkom interiéru, dominantným dekoráciám. Prispôsobujte ju predovšetkým ku kobercu pod konferenčným stolíkom, k farbe sedačky, ale aj k farbe stien.

Ideálne, ak si vyberiete firmu, ktorá vám príde všetko vymerať a na základe toho vám ušijú nové závesy na mieru.

Screnové rolety

 

K modernej tieniacej technike okrem závesov na mieru môžeme zaradiť aj screnové rolety. Vonkajšie screnové rolety patria medzi novinky v tieniacej technike a za tak krátky čas, čo sú na našom trhu, si našli svojich verných zákazníkov.

V čom sú práve tieto rolety výnimočné? Obľúbené sú predovšetkým kvôli vysokej efektivite tienenia. Pôvodne mali slúžiť ako tienenie výkladov a veľkých presklených plôch, avšak svoje uplatnenie našli aj v domácnostiach. Vysoká efektivita tienenia a zároveň zachovanie presvetlenia interiéru – toto sú dve najväčšie výhody týchto roliet.

Aj keď sa jedná o vonkajšiu tieniacu techniku, čiže sa bude nachádzať z vonkajšej strany okien, môžete počítať s vysokou odolnosťou voči vetru.

Zdroj obrázka:

 

Autor: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

,