asfasdf ×

NázorObčana.sk

Aké výhody majú montované drevodomy?

 Aktuality

Vlastný rodinný dom predstavuje vysnívané bývanie mnohých. Stavbe takéhoto vysnívaného bývania však predchádza množstvo rozhodnutí, ktoré majú na výslednú stavbu výrazný vplyv.

25 Marec
2023 18:05:57

Jedným z nich je aj rozhodovanie o materiáli, z ktorého bude dom postavený.

 

Maximálna presnosť a rýchla montáž

 

Ideálnou voľbou je v tomto prípade obrátiť sa na prírodu a materiály, ktoré nám ponúka. Konkrétne myslíme drevo. Áno, aj kvalitné drevostavby (alebo presnejšie: panelové prefabrikované montované stavby na báze dreva) spĺňajú všetko, čo by mali spĺňať stavby hodné modernej doby.

 

Ak ste o takýchto stavbách ešte nepočuli, najskôr vám ich stručne opíšeme. Základom montovaných drevostavieb sú zvislé nosné konštrukcie – panely, ktoré sa vyrábajú vo výrobnej hale. Výhody takejto výroby spočívajú v maximálnej presnosti a možnosti dôkladnej kontroly. To všetko bez negatívnych vplyvov počasia.

 

Na stavbu sa potom dovážajú už hotové panely, ktoré sa ihneď aj montujú. Hrubá stavba domu je takto zmontovaná len za 2 dni. Takéto stavanie (alebo skôr montovanie) spôsobuje oveľa menej hluku, prachu a odpadu v porovnaní s bežnými murovanými a betónovými stavbami.

 

Nechajte si aj vy postaviť nízko-energetický drevodom

 

Prvé výhody moderných montovaných domov sme už načrtli. Aké sú ďalšie? Je možné realizovať všetky typy domov. Či teda snívate o bungalove, viacpodlažnom dome (až do 3 nadzemných podlaží), či o podkrovnom bývaní, obmedzení sa báť nemusíte.

 

Pri rastúcich cenách energií a sprísňovaní energetických podmienok nových domov určite oceníte aj to, že montované drevodomy sú ultranízko-energetické. To vďaka nízkej tepelnej vodivosti a izolačným vlastnostiam. Ak doplníte svoj nový drevodom rekuperačnou jednotkou, získate najvyššiu možnú kvalitu vnútorného prostredia.

 

Keďže stromy extrahujú z ovzdušia CO2, dom na báze dreva bude mať oveľa lepšiu environmentálnu stopu ako budova z konvenčnejších stavebných materiálov. Takže aj z hľadiska stopy, akú svojim domom zanecháte na prírode, je rozhodnutie pre drevodom tou najlepšou voľbou.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: zabanski / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Pokazená práčka nemusí skončiť na zbernom dvore. Dajte ju opraviť

 

Prestala vám fungovať práčka? Čo s tým? Najjednoduchšie riešenie je ísť do najbližšej predajne s e...

📅28.02.2024 0 352x 👤PRclanky

Pokrok v solárnych technológiách

 

V oblasti solárnych technológií boli ohlásené nové vývojové kroky, ktoré by mohli zvýšiť účinnos...

📅24.01.2024 0 630x 👤admin

Exoplanéta s vodnou parou

 

Astronómovia objavili exoplanétu s vodnou parou v atmosfére, čo naznačuje nové možnosti pre hľadanie m...

📅24.01.2024 0 524x 👤admin

Turecko vstupuje do vesmírneho veku

 

Prvý turecký astronaut na ISS...

📅23.01.2024 0 465x 👤admin
,