asfasdf ×

NázorObčana.sk

Čo bráni slovensku stať sa ďalšou maltou?

 Aktuality

Online svet predstavuje veľmi lákavý zdroj informácií i zábavy. Online hry sú momentálne veľmi vyhľadávané a jednou z krajín, ktorá sa rozhodla ťažiť z narastajúcej obľuby, je Malta.

14 Jún
2020 20:42:54

S rastúcim počtom online hazardných hier sa Malta stala strediskom mnohých spoločností, ktoré tento druh zábavy a vzrušenia ponúkajú. Užiť si zábavu v Casino Online nikdy nebolo jednoduchšie. Malta však našla spôsob, ako profitovať z online kasín a priniesť tak do svojho rozpočtu ďalšie financie. Samozrejme to otvára otázku i pre ďalšie krajiny vrátane Slovenska – prečo nevyužiť príklad Malty a nevydať sa jej stopami?

Malta nie je v prostredí online hazardných hier žiadnym nováčikom. V roku 1998 bola jednou z prvých krajín, ktoré zaviedli predpisy a normy týkajúce sa online hazardných hier. Po vstupe do Európskej únie, ktorý sa odohral v roku 2004, však Malta zašla ešte ďalej a stala nielen meradlom pre ostatné krajiny, ale pritiahla na seba i ďalšiu pozornosť, ktorá ju predstavila celosvetovým spoločnostiam.

Dnes patrí Malta medzi najvyhľadávanejšie krajiny a za ten čas pritiahla viac ako 160 online poskytovateľov hazardných hier. Významný prevádzkovatelia si naďalej vyberajú Maltu ako svoju jurisdikciu na poskytovanie online hazardných hier. Tomuto faktu napovedá i štatistika, ktorá jasne ukazuje, že ročná miera rastu sa takmer zdvojnásobila. Krajina celej situácii okolo online kasín napomáha a momentálne sa snaží zakomponovať množstvo moderných technológií, ktoré zjednodušujú poskytovateľom služieb prácu. World Economic Forum (WEF) označilo maltskú vládu ako druhú najúspešnejšiu na svete z hľadiska používania telekomunikačných i informačných technológií.

Zrodenie európskej jednotky

Malta prináša poskytovateľom online hazardných hier infraštruktúru, ktorá umožňuje hosťovať i ostať pripojení nepretržite. K dispozícií sú samozrejme i doplnkové služby v podobe efektívneho spracovania platieb. Malta sa stala pre online kasína jednou z najlepších krajín – rozhodne však nie je v Európe jedinou.

Podobné, i keď o dosť flexibilnejšie zmeny vo svojej legislatíve, prijal i Gibraltár.  V roku 2005 schválil zásadné legislatívne zmeny, ktoré mu umožnili stať sa významným protivníkom pre Maltu. Gibraltár okrem iného prijal i zákon o hazardných hrách, ktorý mu neskôr umožnil stať sa domovom niekoľkých významných celosvetových spoločností zaoberajúcich sa hazardnými hrami.

V oboch prípadoch môžeme pozorovať spoločné aspekty. V prípade Malty i Gibraltáru boli potrebné legislatívne zmeny, ktoré umožnili online kasínam prevádzkovať svoje produkty, ako je napríklad Starburst, ktorý je mimoriadne populárny. Rovnako bolo potrebné v podstatnej miere investovať do rozvoja informačných technológií a zdokonaliť telekomunikačné siete. Malta i Gibraltár si počas dlhých rokov budovali pevné postavenie na trhu. Prevádzkovatelia online kasín sídliacich na Malte sa špecializovali na európsky trh, Gibraltár bol zas oveľa viac zameraný na britský trh.

Na druhej strane sa však tento typ investície v podstatnej miere oplatil v prípade oboch krajín. Spoločnosti, ktoré tu sídlia, museli v podstatnej miere investovať do ľudských zdrojov, a tak vznikol úplne nový druh priemyslu, ktorý je zdrojom mnohých pracovných miest. Malta vďaka daniam, ktoré z tohto biznisu plynú navýšila svoj rozpočet a môže ďalej profitovať.

Môže Slovensko nastúpiť na rovnakú dráhu?

Nie je vylúčené, že na podobnú dráhu by sa mohlo odhodlať i Slovensko. Rozhodne však nie je všetko tak ideálne, ako sa zdá. Ak sa ešte raz zameriame na situáciu v Malte (alebo pokojne i na Gibraltári) boli potrebné zmeny v zákonoch a následne i podpora rozvoja daného priemyslu. Ak by Slovensko zmenilo svoj postoj k online hrám, mohlo by online kasíno využiť ako ďalší a podstatný zdroj príjmu na navýšenie rozpočtu. Pre to je však potrebné spraviť obrovský krok vpred. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

33 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Učte sa cudzie jazyky a nájdite si lepšie uplatnenie

 

Vzdelanie je veľmi dôležité pre uplatnenie sa na pracovnom trhu. Aj keď sa hovorí, že kvalita vysokých...

📅11.11.2020 0 949x 👤PRclanky

Využite sychravé počasie na relax v slovenských kúpeľoch

 

November sa nám začal pochmúrnym počasím. Vidieť to aj na našej nálade. Po príchode z práce sa cíti...

📅11.11.2020 0 888x 👤PRclanky

Ako zariadiť detskú izbu a čo by v nej nemalo chýbať?

 

Každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Už pred jeho narodením neváha investovať peniaze d...

📅17.09.2020 0 960x 👤PRclanky

Puzzle – obľúbená hra na sychravé jesenné dni

 

September je už v plnom prúde a či sa nám to páči, alebo nie, leto je už definitívne za nami. Aj keď ...

📅17.09.2020 0 758x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,