asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ako zariadiť detskú izbu a čo by v nej nemalo chýbať?

 Aktuality

Každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Už pred jeho narodením neváha investovať peniaze do kvalitnej detskej výbavičky, detskej kozmetiky, či detských hračiek.

17 September
2020 18:28:26

Treba si však uvedomiť, že netreba to preháňať a oplatí sa skôr investovať do kvality ako kvantity.

Ak plánujete zariaďovať detskú izbu, ako ju zariadiť a čo by v nej nemalo chýbať?

Detské tapety

Detské izby by mali byť farebné, zároveň však nesmú byť príliš tmavé. Ak chcete detskú izbu ozvláštniť, odporúčame vám na jednu stenu nalepiť ekologické antialergénne detské obrázkové tapety. Odporúčame vyberať obľúbený detský motív detí. Ak sa ale bojíte, že dieťa omrzí konkrétny detský motív, vyberajte neutrálne detské motívy.

Látkové koše na hračky

Najmä tí najmenší si ešte nevedia všetky hračky po sebe poukladať do políc. Ak si chcete zjednodušiť upratovanie hračiek, odporúčame vám kupovať hand made látkové koše s detskými motívmi. Látkové koše s uškami vám umožnia uskladniť väčšie množstvo detských hračiek.

Deti tak budú mať jednoduchší prístup k detským hračkám. Vám ako rodičom sa výrazne skráti upratovanie hračiek.

Otvorené police na hračky

Ak svojim deťom kupujete kvalitnejšie edukatívne hračky a vaše dieťa si bude chcieť ukladať obľúbené menšie detské hračky do police, umiestnite do zóny na hranie aj otvorené police na hračky. Vyberajte pevnejšie, stabilnejšie police, ktoré sú dostatočnej výšky a šírky, aby dieťa malo jednoduchý prístup.

Rozdelenie na zóny

Ak budete zariaďovať detskú izbu, nezabúdajte rozdeliť detskú izbu na tri zóny – spaciu, hraciu, študijnú. Hracia časť by mala byť ideálne v strede miestnosti. Spacia časť by mala byť v tmavšej časti izby, nie však hneď za dverami. Študijná časť by mala byť hlavne pri zdroji svetla, čiže pri okne.

Zdroj obrázka:

Autor:  Yuri-U  / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

,