asfasdf ×

NázorObčana.sk

OSN: USA, Kanada a Ukrajina odmietli rezolúciu odsudzujúcu nacizmus

 Aktuality

Zo 173 štátov iba USA, Kanada a Ukrajina odmietli protinacistickú rezolúciu v OSN, ktorú navrhlo Rusko. O tejto rezolúcii, ktorá odsudzuje ospravedlnenie alebo oslavovanie nacizmu, hlasovali včera v treťom výbore Valného zhromaždenia OSN.

22 November
2014 09:17:47

Foto: MZV


V tejto rezolúcii Rusko navrhlo odsúdiť pokusy „prepisovania“ histórie, „očistenia“ nacistických a fašistických lídrov ako minulosti, tak aj súčasnosti, zabrániť vytvoreniu nacistických a neofašistických strán, hnutí a skupín ako v Európe, tak aj vo svete, zakázať ich činnosť a rozpustiť už existujúce podobné skupiny, žiada prijať efektívne opatrenia proti rasovej diskriminácii, xenofóbii, národnostnej neznášanlivosti a pod. Zo 173 štátov tento dokument podporilo 115, hlasovania sa zdržalo 55 krajín /vrátane krajín Európskej únie/ a iba USA, Kanada a Ukrajina hlasovali proti.

Pozorovatelia si všimli hlasovanie krajín EÚ, ktorí nepodporili, ale ani nezamietli rezolúciu odsudzujúcu nacizmus. Vysvetľujú to pomerne jednoduchým postojom Európskej únie: mnohí jej zástupcovia si uvedomujú, že by mali podporiť protinacistickú a protifašistickú rezolúciu, avšak nechceli otvorene demonštrovať svoju pozíciu, ktorá by sa rozchádzala s  postojom Spojených štátov. Preto si zvolili najmenšie zlo – zdržali sa hlasovania. Svetovej verejnosti ukázali, že nie sú proti odsúdeniu nacizmu, ale Spojených štátom dali najavo, že neodmietnu postoj vedenia USA a nepostavia sa proti ich stanovisku.

Analytici prízvukujú, že je to skutočne „šalamúnske rozhodnutie“ a presne podobnú politiku  Európska únia realizuje na Ukrajine. Neodsudzuje prekvitajúci tam nacionalizmus a fašizmus, pretože to nielen neodsudzujú, ale aj podporujú USA.     

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

93 %
(68 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1193x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 909x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1066x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1391x 👤eugenius
,