asfasdf ×

NázorObčana.sk

OSN: USA, Kanada a Ukrajina odmietli rezolúciu odsudzujúcu nacizmus

 Aktuality

Zo 173 štátov iba USA, Kanada a Ukrajina odmietli protinacistickú rezolúciu v OSN, ktorú navrhlo Rusko. O tejto rezolúcii, ktorá odsudzuje ospravedlnenie alebo oslavovanie nacizmu, hlasovali včera v treťom výbore Valného zhromaždenia OSN.

22 November
2014 09:17:47

Foto: MZV


V tejto rezolúcii Rusko navrhlo odsúdiť pokusy „prepisovania“ histórie, „očistenia“ nacistických a fašistických lídrov ako minulosti, tak aj súčasnosti, zabrániť vytvoreniu nacistických a neofašistických strán, hnutí a skupín ako v Európe, tak aj vo svete, zakázať ich činnosť a rozpustiť už existujúce podobné skupiny, žiada prijať efektívne opatrenia proti rasovej diskriminácii, xenofóbii, národnostnej neznášanlivosti a pod. Zo 173 štátov tento dokument podporilo 115, hlasovania sa zdržalo 55 krajín /vrátane krajín Európskej únie/ a iba USA, Kanada a Ukrajina hlasovali proti.

Pozorovatelia si všimli hlasovanie krajín EÚ, ktorí nepodporili, ale ani nezamietli rezolúciu odsudzujúcu nacizmus. Vysvetľujú to pomerne jednoduchým postojom Európskej únie: mnohí jej zástupcovia si uvedomujú, že by mali podporiť protinacistickú a protifašistickú rezolúciu, avšak nechceli otvorene demonštrovať svoju pozíciu, ktorá by sa rozchádzala s  postojom Spojených štátov. Preto si zvolili najmenšie zlo – zdržali sa hlasovania. Svetovej verejnosti ukázali, že nie sú proti odsúdeniu nacizmu, ale Spojených štátom dali najavo, že neodmietnu postoj vedenia USA a nepostavia sa proti ich stanovisku.

Analytici prízvukujú, že je to skutočne „šalamúnske rozhodnutie“ a presne podobnú politiku  Európska únia realizuje na Ukrajine. Neodsudzuje prekvitajúci tam nacionalizmus a fašizmus, pretože to nielen neodsudzujú, ale aj podporujú USA.     

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

93 %
(68 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 502x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 449x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 691x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 970x 👤eugenius
,