asfasdf ×

NázorObčana.sk

Fašisti zbili a okradli účastníkov prednášky o ekonomike. Jedného postrelili

 Aktuality

Sobota. Večer. Do budovy Spoločnosti vzdelania na Veľkej Vasiľkovskej ulici v Kyjeve sa vtrhli ozbrojení muži v maskách. Zbili a okradli všetkých účastníkov prednášky. Jedného odviezli do lesa a týrali. Druhého – občana USA – postrelili.

15 December
2014 15:52:10

Foto: YouTube

V sobotu, 13. decembra, vo večerných hodinách skupina ozbrojených maskovaných ľudí prepadla... prednášku o ekonomike Ukrajiny v centre ukrajinskej metropoly. Prednášal bývalý zástupca riaditeľa Národnej banky Ukrajiny Sergej Jaremenko. Hovoril o ťažkej hospodárskej situácii v krajine. Prednáška netrvala dlho.

Po polhodine sa do sály vrhli ozbrojení maskovaní muži. Prezentovali sa ako členovia Národnej bezpečnosti Ukrajiny, ale nepredložili žiadne doklady. Podľa svedkov to boli členovia Pravého sektoru. Všetkých účastníkov prednášky vyvliekli von, viacerých surovo zbili a všetkých okradli. Zobrali mobily, peniaze, doklady, cenné veci. A odišli. Jeden z prítomných – Američan ukrajinského pôvodu Gennadij Barzikoff utekal za útočníkmi a žiadal, aby mu vrátili aspoň doklady. Dostal iba guľku do brucha...

Organizátora tejto prednášky, riaditeľa kyjevskej Politickej školy Sergeja Perechoda ozbrojenci odvliekli so sebou. Odišli na autách do lesa. Niekoľko hodín bili zajatca a hrozili, že ho zastrelia. Najviac „sa snažili“ štyria fašisti v maskách, ktorí ho bili nohami a automatmi Kalašnikov. Žiadali akési informácie o vedúcich činiteľoch Doneckej ľudovej republiky. Až ráno sa mu podarilo utiecť.

„Povedali mi: „Bež do lesa. Dáme ti menší náskok, potom budeme strieľať. Ak budeš mať šťastie – prežiješ...“ Podarilo sa mi utiecť,“ povedal novinárom Sergej Perechod. „Neviem, aké informácie odo mňa žiadali – nemám kontakty s Doneckou republikou a členmi jej vedenia. Vytýkali mi moju činnosť v hnutí „Ukrajinská voľba“, tiež žiadali informácie o jej súčasných aktivitách. Stále sa mi vyhrážali, že ma zabijú a že zabijú aj mojich kamarátov. Nebojím sa ich, budeme pokračovať v našej činnosti – fašisti potvrdili svojim prepadnutím, že robíme správnu vec. Neodídem, neutečiem, budeme bojovať,“ prízvukoval Sergej Perechod.

Lekári diagnostikovali, že má otras mozgu a viaceré poranenia. Sergej Perechod informoval, že 25 účastníkov prednášky už napísali sťažnosť na políciu, aj keď vedia, že sa s tým polícia „babrať nebude.“ Nikto nebude hľadať útočníkov – fašistov z Pravého sektoru.

Novinári sa spojili aj s Američanom ukrajinského pôvodu Gennadijom Barzikoffom, ktorého s ťažkým zranením dopravili do nemocnice. Našťastie nebolo smrteľné. Novinári z televízneho kanálu 112 Ukrajina zavolali mu a položili mu niekoľko otázok.

Prezradil, že guľka ho trafila do brucha, po operácii sa cíti dobre. Povedal, že sa rozprával s príslušníkmi polície, ale tí nejavia žiadny záujem o vyšetrovanie tejto epizódy. Obrátil sa na veľvyslanectvo USA ako americký občan, ale bol prekvapený, keď dostal „čudnú“ odpoveď. Konzul James Hallock mu povedal: „Zastavte sa u nás na konzuláte v pondelok. Vyhotovíme vám nový pas.“ Barzikoff mu povedal, že nevie, v akom stave bude v pondelok: „Krvácam, som ťažko zranený,“ kričal do telefónu. Konzul iba poznamenal: „Bohužiaľ, momentálne nemám čas...“  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1411x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 1011x 👤PRclanky
,