asfasdf ×

NázorObčana.sk

Valerij Pjakin: „Okolo „kauzy Savčenková“ koluje veľa chýrov. Faktom však je, že je to veľmi závažná otázka“

 Aktuality

Svoj tradičný týždenný komentár známy ruský publicista Valerij Pjakin začal odpoveďou na otázky divákov na margo pokračovania „kauzy Savčenková“. Podčiarkol, že okolo tejto kauzy koluje veľa chýrov, a uznal, že je to veľmi závažná otázka.

01 Máj
2016 19:42:33

Valerij Pjakin: „Okolo „kauzy Savčenková“ koluje veľa chýrov. Faktom však je, že je to veľmi závažná otázka“

 Svoj tradičný týždenný komentár známy ruský publicista Valerij Pjakin začal odpoveďou na otázky divákov na margo pokračovania „kauzy Savčenková“. Podčiarkol, že okolo tejto kauzy koluje veľa chýrov, a uznal, že je to veľmi závažná otázka.

Foto: YouTube

Podčiarkol, že zatiaľ informácie o možnej výmene Sančenkovej za dvoch ruských občanov, ktorých odsúdili na Ukrajine, pochádzajú z ukrajinských zdrojov – na ruskej strane nik podobné vyhlásenia nerobí. Poukázal na to, že na ruskej strane prebieha len aktivizácia, ako podčiarkol, určitej časti aktívneho obyvateľstva. Prízvukoval, že je to komplikovaná otázka.

„Na prvý pohľad je to jednoduché: naozaj prečo Savčenkovú nevymeniť za niekoho z našich občanov, ktorí nevinne trpia na Ukrajine? Ale táto otázka je oveľa závažnejšia. Problém  vydania Savčenkovej je aj otázkou politickej suverenity a nezávislosti Ruska. Ani viac, ani menej. Všetci, ktorí meditujú na túto tému, musia si túto vec uvedomiť veľmi presne. Čiže, riešiť akékoľvek otázky o vydaní Savčenkovej - znamená priznať legitimity politického režimu v Kyjeve a zákonnosť ukrajinských súdov,“ podčiarkol.

„Otázka je však ešte v niečom inom. Kto je Savčenková? Je to človek, z ktorého vytvorili politickú figúru, politickú zástavu boja Ukrajiny proti Rusku. Je to boj, ktorého sa zúčastňuje aj Európa. No a „zoznam Savčenkovej“ v Rade Európy je dôkazom, že Európa bude jednať s cieľom maximálne poškodiť záujmom Ruska. A pritom bude zatvárať oči na hociktoré „hriechy“ Kyjevu,“ hovorí Pjakin.

„V akom prípade sa môže jednať o vydaní Savčenkovej? Iba v tom prípade, ak uznáme legitimitu zvolenia Porošenka a štátneho prevratu na Ukrajine. V žiadnom prípade sa nemôže jednať o vydaní Savčenkovej za hociktorých podmienok. Niektorí hovoria, že keď sa Sančenková bude nachádzať vo väzení, stane sa politickou zástavou a jej význam bude rasť. Ale stane sa to v každom prípade! Či bude vo väzení alebo nebude, v každom prípade sa stane politickou figúrou. Ale ak ju vydáme, nezostane dlho nažive: zabijú ju a povedia, že ju zasiahla „ruka Kremľa“, ktorá ju zabila... Pretože hrdinovia musia byť mŕtvi,“ podčiarkol.

„Prečo sa hulvátsky správala počas súdneho procesu, prečo skákala, kričala, urážala všetkých? Lebo bola presvedčená, že Západ natlačí na Rusko a ju oslobodia a vráti sa domov ako hrdinka. Dostala 22 rokov a bude sedieť. A čím ďalej, tým viac si bude uvedomovať, že nijako nedokáže uškodiť Rusku. A spolu s ňou podobným procesom budú prechádzať aj všetci „majdanutí“ na Ukrajine. Pochopia, že skôr či neskôr budú určite potrestaní za vraždy  na Donbase, za zločiny proti Rusku a pod. A žiadne miešanie sa do veci Západu neodvráti tento trest,“ zdôraznil Pjakin.

„Čo sa stane, ak vydáme Savčenkovú? To, že občania Ruska prídu na celom svete o svoju bezpečnosť! Všetkých budú zabíjať, pretože budú vedieť, že žiadny vrah nebude ani potrestaný a ani vydaný do Ruska. Čiže, Savčenková vo väzení je ruským tromfom  v akýchkoľvek medzinárodných rokovaniach. Západ totiž odjakživa funguje podľa princípu, že svojím je dovolené všetko a na nepriateľa platí zákon. Preto od Ruska žiada, aby sme dodržiavali všetky zákony, ale sám všetky tie zákony porušuje a robí čo chce. A navyše, ak vymeníme Jerofejeva a Alexandrova, tak sami priznáme, že vedieme vojnu a je to agresia proti Ukrajine! A oslobodením Savčenkovej – splníme ešte aj rozsudok nelegitímneho ukrajinského súdu. Naozaj toto chce Rusko?“ pýta sa Pjakin.   

Ďalej uvádza zaujímavú teóriu o tom, ako ďalej budú postupovať americkí a európski „kolegovia“ vo vzťahu k Ukrajine. Prízvukuje, že Američanom je výhodná vojna na Ukrajine, ale európski politici by radšej tú vojnu ukončili a... prinavrátili k moci Janukoviča. Porozprával o lídrovi Doneckej republiky Alexandrovi Zacharčenkovi, o výroku M. Albrightovej a jej porovnaniu Ruska s Bangladéšom s raketami /“...babičke to už príliš nemyslí...“/, o amerických prezidentských voľbách, Trumpovi a Clintonovej, o tom, či bude Európa aj naďalej podporovať toho, kto zapríčinil migračnú krízu – teda Spojené štáty, o rozhodnutí nórskeho súdu na margo „nehumánnosti“ podmienok väznenia Breivika, o hlasovanie holandského parlamentu o Ukrajine, ktoré skončilo tak, že poslanci opľuli  rozhodnutie svojich voličov a odmietli realizovať vôľu národa, o pravdepodobnosti  občianskej vojny v Brazílii, o rozhovoroch lídrov Bieloruska a Kazachstanu s tureckým vedením a pod.   

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 1315x 👤PRclanky
,