asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinu zachvátila panika: Rusko a Malajzia začali vlastné vyšetrovanie tragédie Boeingu

 Aktuality

Stretnutie prezidenta Ruska Vladimíra Putina a malajzijského premiéra Najiba Tun Razaka na pôde samitu Rusko – ASEAN v Soči vyvolalo paniku medzi mocnými Ukrajiny. Dvaja lídri sa totiž dohodli na skoordinovaní vyšetrovania zostreleného Boeinga.

31 Máj
2016 19:34:17

 

Foto: Facebook

Tun Razak po stretnutí s V. Putinom skonštatoval progres v záležitosti Boeingu, ktorý bol zostrelený nad Donbasom. „Zbadal som, že sme urobili pozitívne kroky na ceste k spravodlivosti pre rodiny a obete MN17, keď sme s ruským prezidentom odsúhlasili, že naše ďalšie kroky budú určené po tom, ako budú oznámené výsledky vyšetrovania Spoločnej vyšetrovacej skupiny v októbri“, hovorí sa vo vyhlásení.

Malajzijský premiér tiež vyzval všetky strany nepodliehať špekuláciám a nerobiť predčasné závery. Spolu s tým minister dopravy Malajzie zaslal list holandskej vyšetrovacej komisii, v ktorom je žiadosť zapojiť do vyšetrovania ruských expertov.

Ukrajinský minister zahraničia Pavel Klimkin zatelefonoval štátnemu tajomníkovi USA J. Kerrymu a vyžaloval sa, že Rusko už dostalo na svoju stranu Malajziu. Klimkin nástojčivo požaduje prijať opatrenia na zamedzenie spoločného vyšetrovania Malajziou a Ruskom.

Podľa IA Antifašist.ru, preklad srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 441x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 519x 👤eugenius
,